Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más gyerekének hogy tudok úgy...

Más gyerekének hogy tudok úgy pénzt adni ajándékba, hogy ha felnő, csak az övé legyen?

Figyelt kérdés
Születésnapja lesz. Pénzt akarok adni, de nem készpénzben, még kicsi. viszont nem vagyok a szülője. Úgy szeretném adni, hogy akkor kapja meg, amikor felnő, 18 évesen. Van ilyen értékpapír, részvény, bármi, amit az ő nevére tudok iratni külsősként? Nem értek ezekhez a dolgokhoz, minden megoldás érdekel.
2014. ápr. 22. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a keresztanyjától gépkocsinyeremény- betétkönyvet kapott. Az ő nevére van kiállítva. Biztos van rengeteg másféle lehetőség is, talán olyan is ami kamatozik.
2014. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van de ahhoz rendszeresen kell befizetni vagy nagy összeget kell egyszer adni, hogy legyen értelme.

Mert most adsz neki mondjuk 100 ezret lekötve aztán semmi, 15 év múlva egy fillért nem fog érni.

2014. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves második. Konkrétan hol-hogyan-mit? Tudok adni, sokat, és akarok is, de csak neki. Köszönöm első, utána olvasok a dolognak. Jó lehet az is, bár a szabad felhasználás nem lenne rossz, hogy ne csak autóra költhesse.
2014. ápr. 22. 14:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Oh , ez egész más, mint első ránézésre gondoltam. Köszönöm,első!
2014. ápr. 22. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Számtalan ilyen van, bemész a bankba és ott ajánlanak egy csomót. De pl ott van a babkötvény is ahhoz csak 18 éves kor felett juthat és csak tanulásra vagy ingatlanvásárlásra fordíthatja majd. Bár magánnyugdíjpénztárt ahogy lenyúlta az állam a babakötvénnyel is meglépheti, így inkább egy bankit válasz.
2014. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A te döntésed, de azért gondold át. Az egy dolog, hogy van miből adnod, de a rokonságban pont van egy lány, aki 2 hónappal a neki gyűjtögetett pénz átadás előtt olyan csalódást okozott a szüleinek, hogy lecsúszott a biztosan megalapozott jövőről. Szerintem akkor adj pénzt, ha már "érteni" fogja. Nem is kell tudnia róla. Addig is gyűjtheted neki.
2014. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ajándékomat nem kell "kiérdemelnie". De köszönöm a figyelmeztetést.
2014. ápr. 22. 15:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a keresztapa, a babakötvényre tesz minden hónapban,az csak a lányomé lesz.
2014. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!