Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek durva volt a terhesség...

Akinek durva volt a terhesség és a szülés, ti ezek után, hogy vágnátok bele a következőbe?

Figyelt kérdés
Nekem 15 hónapos a fiam.Szeretnénk majd másodikat,de nem tudom,hogy-hogy bírnám.Amikor vele voltam terhes már állni ks alig bírtam,mert myomott ott lent.Ráadásul cukros is voltam,szerencsére diétával sikerült tartani.A szülés hát hogy is mondjam.4050 g volt simán szültem a férjem is bentvolt.De komplikációk léptek fel,mert lelassult a szíve a babának,hirtelen 4 orvos állt felettem!Könyökölték ki belőlem a fiam és meg is vákuumozták,mert nem fért ki.Egy ponton már éreztem,hogy kilépek a testemből,nem nagyon voltam magamnál.A férjemet kiküldték,ott már éreztem,hogy valami nincs rendben.Akkor hívták vissza amikor már "kiszedték" a fiam,hogy elvágja a köldökzsinórt.Utána több mint 1 órán keresztül varrtak,mert belül is teljesen szétrepedtem.Tovább is kellett lent maradnom a szülészeten,mert amikor fel vittek volna,felültettek és kérdezte a szülésznő,hogy magyon szédülök?Mondom igen.Visszafektettet és kaptam egy infúziót.Az erőlködéstől teljesen kipattogott az arcom,karom,mellkasom.Utána amikor felkerültem,jött az orvos és mondta,hogy a babát el kell vinni 1 másik helyre,mert még mindig lassú a szíve a kicsinek és december végén szültem 2 ünnep között.A csecsemő részlegen,nem volt orvos csak ápoló és ha valami baj lenne legyen ott orvos.Ugyhogy nem is velem volt a baba,át jártam szoptatni.Nagyom szörnyű volt az egész.Nemtudom,hogy mernék belevágni így a következő babára!Bocsi,hogy hosszúra sikeredett.
2014. ápr. 23. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan megviselt engem is a szülés, másfél nap vajúdás, volt egy halálközeli élményem nekem is, majd sürgősségi császár, majd császár után szövődmény és újabb műtét, teljes depi utána. Nagyon szeretnék még babát, talán nem is egyet. Én behunyom a szemem és csinálom, nem gondolok bele, mi-hogy lesz, mert nem akarom rettegésben tölteni ezt az időszakot. Élvezem a babám, simogatom majd a pocakom, és nem gondolok bele. Én így védekezem a borzalmak és a félelem ellen. Mert megéri túlesni rajta, értük.
2014. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nehez a terhesseg vege, altalanos, mindenkinek igy van szerintem, engem ez nem erdekelt. Inzulinrezisztens vagyok, igy ch dietat amugy is tartottam, fajt itt-ott, nehol kenyelmetlen volt, benne van a pakliban.


Szules: 38. Heti nstn eloszor nem talaltak szivhangot, kesobb rendezodott, szuloszoba, oxi terheles, inditas, 150 feletti fajasok 4 oran at gyakorlatilag egybefuggoen, kozben felvetodott, hogy ez a ross nst talan szivfejlodesi rendellenesseg, jott a csaszar, edat elrontottak, altatas. A kislanyunk hala Istennek makegeszseges volt. Csaszarheg par nap mulva begyulladt, picit megnyilt, mellgyulladas, majd ebbol fertozes, 5 napig 40 fokos laz, a ferjem orvos, o kotott be otthon infuziokat, hallucinacio es felajultsag a bromocriptintol, utana 6 hetig szurtam magam clexane-nal. 2 hettel szules utan meg volt egy atonias verzesem is.



Nagyon szeretnek masodikat, akarmilyen bena is volt az egesz szules dolog, de most tobb tervemmel vegeznek meg elotte, ahogy lehet, vallaljuk. :) ha a lanyomra nezek, tudom, hogy meg egyszer at akarom elni ezt az egeszet, minden felelmemet eluzi ez.

2014. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze,nekem is a legfontosabb a világon a fiam.Örülök,hogy neki nem lett komoly baja.18 órát vajúdtam és a végén mondták,hogy lehet,hogy császárt kellett volna csinálni.Igaz,hogy vinni kellett utána kivizsgálásokra is,mert 2 helyen volt 1 kis bevérzés az agyában.Hál'Istennek felszívódott neki.Szemészetre is járni kellett,meg még jó pár helyre.Nem okozott semmi problémát a fejlődésében.Csak félek,hogy a következővel is végig kell ezen menni.Tényleg nagyon szörnyű volt.De viszont szeretnénk majd még babát.Igy leírva is szörnyű,nemhogy átélni az egészet.Lehet,hogy még el kell telnie 1 kis időnek.Tudom,hogy őt is imádni fogjuk majd,csakugy mint a fiúnkat.De félek :(
2014. ápr. 23. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom milyen. En az elsotol is rettegtem, olyan dolgokat hallottam a ferjemtol. Ezeket szeritem valahogyan felre kell tenni, el kell felejteni, es minden hidon aktualisan kell atmenni. Nagyon nehez, de ha szeretnetek meg babat, csak ez a megoldas.
2014. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég hasonló volt az első szülésem, sajnos hagytam magam sodródni az árral, meg is lett az eredménye. Nekem 15 öltés odalent, a fiamnak két hét NIC, fél év depresszió, stb.


Most a másodiknál nagyon megnéztem kivel, és hol fogok szülni, a terhességem szinte teljesen sima (34 hetes vagyok). Készülök hipnobirthinggel, Dianatallal, gátmasszázzsal, mindennel, amiről hagytam magam lebeszélni anno a nagyokos jóakarók által...


Szóval a lényeg: most minden sima, felkészült vagyok, tudom, hogy mit hogyan szeretnék, viszem a kis szülési tervemet és mantrázom, hogy minden rendben lesz, hiszen MINDEN RENDBEN LESZ! :)

2014. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!