Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min változtassak, hogy ne...

Zsófianyu kérdése:

Min változtassak, hogy ne legyen ennyire laza a kisfiam széklete?

Figyelt kérdés

Most 16 hónapos kisfiamnak születése óta laza a széklete. A Vanish szappan a legjobb barátom már, mert 7 napból 5 alkalommal súrolhatom a pizsut, ébredés után mindig annyira tele rakja, de előfordul, hogy délután is produkál egyet, ami szintén teljes átöltözéssel jár. :(

Pelenkát több márkát kipróbáltam, mindegyikből kicsorog.

Szinte mindent eszik már, tejet még csak feldolgozva vagy főzve ételbe, de kipróbáltam, hogy hetekre elhagytam a tojást vagy a tejtermékeket, nem változott a dolog.

Kapott már probiotikumot is, vitamint, naponta megeszik egy banánt, ami elvileg megfogná a hasat, az övét nem. :(

Most új tápszert próbálok ki, hátha ez segít...

Járt valaki ugyanígy? Mi segített?

Dokinéni szerint ez így normális, azaz nem kóros, mire oviba megy elmúlik. Csináltatnátok egy székletvizsgálatot a helyemben azért?



2014. ápr. 29. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

1-1 kocka jó minőségű fekete csoki lehet segítene..de ez csak egy tipp:)

amúgy lehet a tápszer lesz a ludas...

Nagyon híg,vizes a széklete vagy inkább az a gond,hogy pelusba nyom egyszerre sokat és szétnyomódik?

Én is sokszor azt hittem,hogy híg a széklete fiamnak,de mikor elkezdett bilibe kakilni(kb 16 hónapos kora körül) akkor láttam,hogy nincs gond.

2014. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

székletvizsgálatot ezért nem csinálnék, szerintem nem is tudnák belőle kimutatni az okát, hisz nem pár napos dologról van szó, hogy vírus vagy baktérium legyen.

inkább az étrenddel van gond szerintem.


mivel nem írtál semmit ezzel kapcsolatban, így tanácsot se igen lehet adni.

mindenesetre vacsira és ebédre sűrített főzeléket adj (krumpli, rizs, keksz, liszt, kenyérfélék)

hagyd el teljesen a cukrot, gyümölcsöt is csak mértékkel adj neki pár napig (a cukor felel az erjedésért, tehát az lazítja a székletet).


mit iszik és mennyit?

2014. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt eszi, amit mi is, szereti a krumplit, rizst, tésztákat, nem főzök fűszeresen, egészséges, házi dolgokat használok.

Mostanában a húst nem eszi és a joghurtot sem tudom belediktálni. :( Régebben a banán volt a kedvence, most azt sem kívánja. Háztartási kekszet szereti, nasiként kap délutánonként.

Cukrot elhagyom teljesen neki, mármint amibe én teszem főzés közben.

2014. ápr. 30. 13:55
 4/5 A kérdező kommentje:
A tejitalon kívül (reggel és este 200-240 ml) egyszerű csapvizet iszik, nagyon ritkán szörpöt. A vízivásra "szoktatom" kicsi kora óta, teát max. a reggelihez iszik, ha a család is azt iszik.
2014. ápr. 30. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon híg a széklete akkor azért egy kivizsgálás nem ártana biztos ami biztos alapon.
2014. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!