Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem ezt el? Vagy...

Hogyan viseljem ezt el? Vagy miképp változtassak rajta, ha senki nincs mellettem?

Figyelt kérdés

egyke gyerek vagyok és mindig azt hittem, hogy az én családom az nagyon stabil. igaz, anyuval szinte semmit nem lehetett sosem megbeszélni, apám meg ivott (de teszem hozzá, hogy nem volt agresszív meg semmi, inkább estére előjött belőle a 'nagy szeretet' meg folyton folyvást beszélt) tavaly júniusban viszont elváltak. én anyuval maradtam és nem sokkal később, októberben beköltözött hozzánk egy apuval egyidős férfi és a 18 éves fia. először azt hittem, hogy felrobbanok, mert anyu ezt is az utolsó utáni pillanatban közölte, de aztán csak meg szoktam nagy nehzen. már ami az új párját illeti. de a sráccal nem férünk el egymást mellett. mindig én főzök (mert anyu azt mondja, hogy nem ér rá... bár ez a kisebb baj, mert eddig is imádtam főzni) de az zavar, hogy idejön a haverjaival és felzabálnak mindent. aztán én porszívózom meg törölgetem át az egész házat, ő meg semmit nem segít. egyszer megkért, hogy porszívozzak nála is (ez még a legeleje volt) majd következő héten 'megadja' ezt egyszer meg is csinálta, de azóta semmit. és nem csak ez... sok dolog kiborít még vele kapcsolatban. ezen kívül tök helyes (mert ugye én sem vagyok vak) és félmeztelenül flangált a lakásban. én persze top- bugyi összeállításban sem mehetek ki, mert anyám rámszól. az osztálytársnőimtől is folyton azt kapom, hogy de jó nekem, mert ilyen pasi van mellettem, de nem jó! meg anyám megkéri, hogy engem vigyen el a nőgyógyászhoz (nincs komoly bajom, csak felfáztam), meg tanuljon velem, mert ő nagyon jó tanuló. de könyörgöm, ez olyan ciki! és most a legújabb, hogy anyámék el akarnak menni egy hétre és kettesben akarnak minket hagyni. tehát már szó szerint minden rám szakadna, mert a drága fiú minden alól fel van oldozva, ugyanis érettségizni fog és tanul. de hát én is előrehozottat fogok tenni utána egy héttel, nekem nem kell tanulnom? és hétvégenként is... én nem mehetek sehová, nekem minden meg van tiltva, neki meg semmi. most ezt mégis hogyan lehet kibírni? persze, mondták már, hogy mindjárt 18 vagyok költözzek el, de én tanulni szerettem volna még és eddig semmi baj nem volt. most viszont, hogy itt van ez a fiú minden megborult... mit tegyek?? kérlek segítsetek!!

17L



2013. febr. 3. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Jó reggelt ez az élet, persze nem szép hogy nem csinál semmit míg te beleszakadsz, de te vagy a buta mert megcsinálod ami az ő feladata is lenne. Egyébként hogy várod el hogy felnőttként kezeljenek ha ilyen butaságokon felakadsz... Szerintem te féltékeny vagy.
2013. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
butaság? hogy mindig én vagyok a rossz, én csinálom rosszul a dolgokat, én kapok szobafogságot meg eltiltást dolgoktól és még az anyám sem hallgat meg? bocs, hogy ezen fennakadok!
2013. febr. 3. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
17 éves vagy gyerek, NEM felnőtt, nem teheted meg ugyanazt mint egy felnőtt férfi...
2013. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nekem lenne egy 17 éves lányom és egy 18 éves fiam (tegyük fel) valószínűleg én is több mindent megengednék a fiúnak, mint a lánynak. Természetesen nem a feladatokról, házimunkáról, kötelezettségekről beszélek, de mondjuk biztos tovább elengedném otthonról, ilyesmi. Azért, mert ő fiú, és talán jobban tud vigyázni magára. Ha zavar a dolog, szerintem mindenképpen beszélj édesanyáddal!
2013. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

oké, legyen velem szigorúbb... de eddig ez nem volt így. azóta változott meg minden, hogy beköltöztek. előtte elmehettem ált. szombatonként itthonról (és nehogy azt higgyétek, hogy azért keményített, mert 'durva' életet éltem. nem mentem haza sosem részegen és mindig időben megérkeztem) csináltam házimunkát is, de nem ennyit.

és anyuval meg nem tudom megbeszélni. mindig azt mondja, hogy én csak nem viselem el az új párját és ezért van... pedig nem a pasival van bajom, hanem a fiával!!

2013. febr. 4. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
ugyan, csak szerelmes vagy belé
2013. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
térdej le elé és mond meg neki hogy szereted majd húzd le a slicét és a többit tudod :D majd a süti szörny ham bekapta
2013. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, reméljük, hogy ez az állapot átmeneti. Én már felnőtt 30 éves nő voltam saját családdal, amikor anyukámnak új párja lett. Mi már külön éltünk, mégis nehéz volt, mert anyukám nagyon megváltozott. Nem részletezem, de idővel rendeződött a helyzet.

Próbálj meg azért anyukáddal beszélni, addig is amíg nem változik a helyzet, a tanulásra koncentrálni, attól nem leszel eltiltva, a többit meg kezeld nagyvonalúan, mindenkinek idő kell ehhez az új helyzethez.

A srác helyett ne takaríts, legyen neki is dolga, de ne légy vele ellenséges, inkább óvatosan kezdd megismerni. Neki is biztos nehéz, még ha kívülről nem is látszik rajta.

Gondolj bele, hirtelen egy családba kerül egy fiatal fiú és egy lány, igazából nem rokonok, akár együtt is járhatnának, és most hirtelen mostohatestvérek lettek!

Filmbe illő történet!

2013. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!