Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek vállalás szempontjából...

Gyermek vállalás szempontjából, egyszerűen nem tudunk dönteni; férjem angliai. Nem tudom, hogy vagytok jártosak külföldi nevek terén de még is a véleményetekre lennék kíváncsi. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Fiúnak a Levi James, Rylan Thomas, Alexander James, vagy a James Christian nevekkel szemezünk és nekem a Luka és a Julian is nagyon tetszik még. Lánynál a Rahel Christina, plusz a Helena, Lily, Ellie és a Rosalyn a befutók. Mit gondoltok?
2014. máj. 4. 01:08
 1/9 anonim ***** válasza:

mind szép, de én figyknlk arra, hogy ne ordítson mindkét névről hogy nem magyar. Mindkét országban otthon kell, hogy érezze magát, legalább az egyik neve ne okozzon majd fejtörést minden nésorolvasásánál Magyarországon sem. Ezért a fi név párosokból még leginkább a Levi-t is tartalmazó, a lányosnál nekem (egyébként is) a Helena. Szép is, úgy mondják ahogy írják, stb.

PS: én majdnem egy német fióval vállaltam gyereket. Én teljesen magyra nevet szántam neki, bár nem kevés veszekedés volt ebből:-Ö

2014. máj. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fiúból Christian, Thomas, James, Levi, de leginkább az Alexandert adnám, mert ezt még itthon is tudjátok használni. Lányból a Christina, Helena, Lily és Ellie.
2014. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Ellie:-) Kislányom is ezt a hevet kapta!:-)

Fiúból:Rylan Thomas:-)

2014. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet.

Nem kellő igyekezne venni a magyarorszagi "névsorolvasás" problémát, ha kulfoldon maradtok.

2014. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát tőlem eléggé távol áll a túlzott magyarkodás és a fiam neve (Richárd) sem épp echte magyar név, de ha a vezetékneve úgyis az apjáé lesz, tehát gondolom angol, akkor ragaszkodnék hozzá, hogy a keresztneve olyan legyen, ami magyar névnek is elmegy. (De persze odakint se legyen érthetetlen)


Szóval a felsoroltakból az Alexander tetszik talán a legjobban. (De pl. a Richard is jó, ha már szóba hoztam :) )

2014. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a vezetéknév? Mert amíg Magyarországon gyakran hallok vezetéknévvel nem passzoló - de amúgy szép - neveket, mert nem figyeltek a kezdőbetűre, addig angol neveknél a vezetéknév kezdőbetűje és a keresztnév utolsó betűje akadhat össze.
2014. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat. A vezetéknév Black.

Aki esetleg máshogy hinné, a Levi név hangzása nem úgy lenne, ahogy írjuk, hanem az angolos kiejtést használnánk, ami magyarul írva Liváj lenne.

2014. máj. 7. 15:15
 8/9 anonim válasza:
Szerintem fiu nevbol a Ross a legszebb lanybol meg a Bella de a felsoroltak kozul ezek:Thomas es Ellie
2014. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a baba neve? :)
2020. márc. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!