Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol a legolcsóbb a szállás...

Hol a legolcsóbb a szállás Németország, Anglia vagy Hollandia? és hol mennyi az átlagos kereseti lehetőség egy magyarnak?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodok rajta hogy ki kellene menni nyelvet tanulni dolgozni,tapasztalatot gyűjteni a kinti létből,milyen Hollandiába??várom a véleményeket.
2011. dec. 4. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Milyen nyelven beszélsz? Mihez értesz?


Csak azért kérdezem, mert mindhárom országban más a hivatalos nyelv és nyelvtudás/piacképes szaktudás nélkül egyetlen országban sem lehet kapni normális munkát, csak "aljamunkát".

2011. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Én is azt akartam kérdezni mint az első..

Teljesen mindegy hogy mennyik országban mennyi a szállás költsége..A lényeg hogy melyik ország nyelvét tudod..

2011. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
angol tudok beszélni alap szinten és logisztikát tanultam és azért gondoltam rá hogy külföldön dolgozni meg tanulni még vagy 2 nyelvet és itthon ebből vígan elélnék.
2011. dec. 5. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

tegnap 19:57 vagyok

Én Angliában élek,és egy angol munkaközvetítő cégnél dolgozom.

Nem akarlak elkeseríteni de alapszintű angol tudással még takarítani sem fognak felvenni.Ennyi nyelvtudással csakis segítséggel fogsz tudni állást szerezni magadnak..Inkább olyan országba menj ahol könnyedén megy a kommunikáció.

Vagy tanuld még a nyelvet és ha jól megy akkor próbáld meg..

2011. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdésben kérnék információs segítséget. Nekem Anglia és Hollandia akadt fent, de Hollandiához húz inkább a szívem.


Milyen esélyeim vannak a kinti életre,ha angolul tárgyalóképes (közel anyanyelvi) szinten beszélek, a hollandot félig-meddig megértem, de ha muszáj, társalgási szintre megtanulom 1-2 hónap alatt.

További középfokon beszélek németül és olaszul.

Közgazdász végzettségem van, értékesítési területen dolgoztam néhány évig, de bármilyen szervezős/tárgyalós/ügyfelezős munkára megfelelnék.

Persze egy pincér melótól se riadok vissza, ha hosszútávon van előrejutási lehetőség (értem ezalatt, hogy komolyabb szellemi munkát is kaphatok idővel).


Nyelveket gyorsan tanulok, most éppen az olaszt és a németet szeretném felsőfokra fejleszteni, folyamatban van a tanulásuk.

2011. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 10.22-nek

( tegnap 09:49 vagyok)


Bár nem vagyok érdekelt a Hollandiai munkavállalással kapcsolatban,de az angliai tapasztalatom azt mutatja,hogy ha valakinek ennyire jó nyelvtudása van mint neked az mindenképpen talál magának rövid időn belül munkát(akár azonnal is) Az nem garancia hogy a tanuld szakmádban is lenne megfelelő állás számodra(mert előfordulhat hogy az adott ország elvár a honosításon kívül egyéb vizsgákat is a szakmán belül amit el kell végezned,hogy tudj benne dolgozni) De ha már van valami melód ,bármi már jó,mert akkor szereztél egy referenciát is,és sokkal könnyebben tudsz mozogni új területek felé ha már kint élsz az adott országban.

Mint írtam Hollandiát nem ismerem,de volt nálunk olyan munka ahol az angol ,német,olasz nyelv tudásával kerestek szállodába recepcióst...(itt tényleg csak a nyelvtudás kellett)

Én a helyedben bátran neki indulnék az álmaimnak,ha ennyi nyelvet tudnék..

üdv

2011. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gyors választ!

Angliával kapcsolatban billegek, mert egyrészt a klíma (ez kevésbé fontos, de nem vagyok csapadékpárti :)), másrészt hallottam nem egy helyről, hogy nagyon nehéz kint boldogulni külföldiként, már telített a munkaerőpiac, rossz a gazdasági helyzet, stb.


De ezek szerint megoldható lenne a végzettségeimmel? Most járok németre és olaszra is, hogy fejlődjek, 1-2 hónapot még rászánnék, aztán start.

Angliában egyedül Londont zártam ki, inkább vidékre mennék (London drágább, illetve már kicsit besokalltam budapestiként a nagyvárosi léttől).


Állásinterjún el tudom adni magam, kommunikációs problémáim nincsenek, itthon is úgy alakult, hogy főleg külföldi ügyfelekkel foglalkoztam, rövid ideig külföldi igazgató mellett is dolgoztam asszisztensként. De a munkatapasztalatom nagy része vállalkozóként keletkezett.


Nem vagyok munkában válogatós, amit nem szívesen csinálnék, az a gusztustalan munkák (pl idősgondozás oké, de pelenkázáshoz már nincs gyomrom sajnos, WC-t se szeretnék pucolni, illetve gyerekekhez nincs türelmem, ezért gyerekvigyázást se tervezek).


Turisztikai szakterületen szereztem közgazdász diplomát, így talán ez jó pont lehet egy szállodának, hogy alkalmazzanak.


Hosszútávon viszont mindenképp szellemi munkát szeretnék végezni. Első körben pincérkedés vagy olyan fizikai munka is szóba jöhet, amit el tudok végezni (nő vagyok, 50 kg alatt, így dokkmunkásnak nem lennék alkalmas :))

2011. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!