Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy készíted a pásztortarhony...

Hogy készíted a pásztortarhonyát kisgyerekeknek? Kolbász helyett mondjuk virsli?

Figyelt kérdés
de ha a teljes receptet leírjátok azt is megköszönöm,még nem készítettem soha:)
2014. máj. 5. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, kolbásszal készítem a pásztortarhonyát. Imádja és pár falat kolbásztól semmi baja nem lesz. Mondjuk szerintem a pásztortarhonya csak kolbásszal jó.
2014. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja nem mintha bajuk lenne a kolbásztól,csak nem nagyon eszik...majd nézek valami finom csemegét,ami tuti nem csíp.
2014. máj. 5. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, maximum nem esznek a kolbászból, csak a tarhonyából, krumpliból, de az íze kolbásszal az igazi. 1. vagyok.
2014. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
én inkább csirke mellel készíteném, a virsli minden szarral tele van.
2014. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én raktam bele egy pár karika házikolbászt épp a múlt héten. A 22 hónapos lányomat nem zavarta, azt is megette. Meg rengeteg kovászos uborkát hozzá :) Én tennék bele az íze kevéért kolbászt, esetleg egy szál virslit dobj még bele a végén, akkor biztosan megeszi.
2014. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kolbász íze kell bele,rakj bele egy kevés füstölt csemege kolbászt ,ne csípőset. Az én kislányom sem eszi meg benne a kolbászt,viszont a "többit" nagyon szereti.

Leírom neked én ,hogy készítem,de pontos receptet,illetve,hogy miből mennyit,azt csak úgy kb. tudom,én nem recept szerint főzök,csak úgy.

Szóval egy csirkemellet szoktam összeaprítani,azt odarakom pörköltnek,közben krumplit pucolok,én kb. 3 közepes darabot kockázok bele,aztán megy a paradicsom,paprika,ha nincs,van,hogy rakok bele egy kis üveg lecsót (ami itthon befőttnek van elrakva). Közben ugye fűszerezek,só,bors,egy kis delikát,ennyi.Aztán megy bele a kolbász.Amennyit gondolsz,én nem rakok sokat,de az íz miatt kell,és a végén rakom a tarhonyát,én egy csomaggal belerakok,nem tudom milyen mennyiség az a kicsi csomag tarhonya,annyit szoktam. Ha úgy látom még ilyenkor öntök rá vizet,egyszer megkavarom,kóstolom...nem várom meg,hogy a tarhonya megfőjjön,mert leég,ha kavargatom,akkor meg nyálkás lesz. Szóval felöntöm vízzel,rottyan egyet,pár percet hagyom,aztán lezárom a gázt,lefedem,és magába issza a vizet,így jól megpuhul a tarhonya,és sosem ég le.

Ja,van aki tesz bele szalonnát,én azt nem szoktam.

Remélem tudtam segíteni.

2014. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy én csinálom: hagymát dinsztelek, rá krumpli, só, pirospaprika, mintha paprikás krumplit csinálnék. Esetleg alá egy kis császárszalonna. Vizet rá, ha forr bele apró kockákra vágott paprika és paradicsom. Ha félig megfőtt a krumpli, felöntöm vízzel, beleteszem az előtte megpirított tarhonyát (simán, olaj nélkül, serpenyőben), egyszer összekeverem. Mielőtt megfőtt a tarhonya, belerakok pár karika házikolbászt (esetleg virslit). Más fűszert én nem használok hozzá.
2014. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:
Én nem csak kisgyereknek, hanem magunknak is virslivel készítem, nem vagyunk valami nagy kolbászrajongók, viszont a virslit mindannyian szeretjük.
2014. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam pörköltösen csinálni, kolbász nélkül.

Fél kg lapockát (comb, kicsontozott csirkecomb, mell, pulyka), odateszek pörköltnek. Amikor félfőtt a husi, belekockázok 2-3 szem krumplit, 2 szál répát (így fogy a zöldség nálunk), amikor minden megpuhult, mehet bele a tarhonya, amikor félfőtt, kóstolom, ha kell utána sózom.

Tudom, ez nem a "hivatalos" pásztortarhonya, de mi így nagyon szeretjük. Nézegethetsz a receptek között, mert ez is az a fajta étel, amit minden háziasszony máshogy készít.

2014. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!