Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok mondani önfegyelmet...

Tudtok mondani önfegyelmet gyakoroltató játékokat?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyat, amit egy gyerek szívesen játszik.
2014. máj. 6. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyban függ a gyermek életkorától azért, nem ártott volna, ha megírod.


Egy 3-4 éves kis ovisnak már az is nagy önfegyelem gyakorlás, hogy társasozunk vele (hiszen ki kell várni, míg sorra kerül, nem mindig ő dobhat, veszíthet és nem kell, hogy összedőljön a világ).

A gyerek személyiségétől függően egy örökmozgónak lehet az egy nagyobb puzzle kép kirakása, esetleg valamilyen távolkeleti hagyományokkal, gyökerekkel rendelkező sport vagy harcművészeti irányzat (jiu jitsu, aikido, judo, de akár a krav-maga is).


Szóval hány éves és mi lenne a cél, ami miatt szükséges az önfegyelmét erősíteni?

2014. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyermeked?
2014. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
8 éves. Nincs vele különösebb probléma, csak általánosságban kérdeztem.
2014. máj. 6. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Bocsánat, de nekem még így is kicsit kevés az infó, pedig én is édesanya vagyok.

Milyen területen akarnád erősíteni?

Pénzügyi "fegyelmet", jobban mondva inkább rendszerességet, önmérsékletet, hosszútávú gondolkodásra való képességet erősíteni pl. egy ilyen idős gyermek már tud tanulni azzal is, ha van perselye, amiben gyűjtöget, illetve már lehet akár junior számlája is (ezzel ugye tanulja a takarékoskodást, alapvető pénzügyi kultúrát, a kivárás fontosságát, hogy nagyobb játékra, áhított dologra gyűjteni kell és hogy nem lehet sajnos mindig mindent megkapni, esetleg tudja értékelni a szülők munkáját, vagy tehet kisebb erőfeszítéseket a cél érdekében- pl. ha besegít a nagyinak a ház körül, akkor kaphat érte tőletek kisebb plusz zsebpénzt stb.)

Ugyancsak a pénzügyi dolgokhoz még eszembe jutott, hogy alap szinten már be lehet vonni a háztartási bevételek-kiadások kezelésébe is (és esetleg látja, hogy zsebpénzt is akkor kaphat, ha már a számlákra a pénzt külön tettük - a virtuális borítékba stb.)


Általánosságban önfegyelemre nevelnek a rendszeres tennivalók, dolgok. Pl. ha rendszeresen zeneiskolába jár, ha naponta nyelvet tanulsz vele (vagy fél órát az adott nyelven beszélgettek a nap történéseiről), vagy idegen nyelven leülsz vele társasozni egyet vagy hetente 3-4szer választ valamilyen edzést stb.

A lényeg a rendszerességen, az ismétlődésen is van, hogy azt mondog észben kell tartani, tervezni kell azzal a programmal, időt kell szánni rá, akkor is menni kell, amikor esetleg inkább fagyizna stb.


Elég szűkszavú vagy, ha valóban segítséget, vagy ötleteket vársz, akkor szívesen vennénk mi is, ha nem tőmondatokban írnád le az elképzelésedet, kérdésedet.

2014. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Izeg mozog, vagy mi a problèma, milyen téren szeretnéd erősíteni? Ha nincs vele probléma és megtud ülni az órán 45 percet akkor minden rendben.
2014. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk minden társasjáték meg kártyajáték önfegyelemre tanít. Arra, hogy ne hisztizzen, ha veszít. De nem nagyon látom eredményét :) Csakis ő nyerhet. Egyszer-egyszer, nagy ritkán, nyerhet más is, de mondjuk zsinórban háromszor egymás után, na az garantált ordítás... :(
2014. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!