Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyuka ha valami nem...

Sok anyuka ha valami nem tetszik neki a gyerekének "magyarázza" mintha értené, hogy hallják akit szid. Miért nem meri a szemébe mondani az embernek, ha baja van?

Figyelt kérdés

Több esetet láttam. Nekem sose szóltak be, én normálisan viselkedek! :)


Egyszer buliztak egyik utcában, ahol volt a haverom háza, és előtte vártam, hogy kijöjjön, és a szomszéd volt az anyuka, és jött a kisgyerekével(ilyen totyogós, nem tudom hány éves, de tuti nem érti mit jelent 1-1 szó) És kint cigiztek, és mikor ment el a ház előtt ahol álltak a fiatalok megszólal: "látod, ilyen leszel te is, ha nem tanusz rendesen, egy huligán aki elbulizza a szülei pénzét, és semmire nem viszi!" a srácok csak bámultak, én majdnem meghaltam a nevetéstől!


Másik eset. Cigiztek kint a parkban a fiatalok, én a másik oldalt ültem a padon, és olvastam, gyerek megáll, bámulja őket, az anyuka mondja neki: "Gyere, menjünk! Ne akarj közéjük tartozni, azok közé, akik nincsenek tekintettel másokra, és egy parkban dohányoznak!"


Na most ilyenkor nem értem! Az anyukának ha nem tetszik valami, valakivel baja van, miért a gyerekének magyaráz, úgy hogy hallja az aki csípi a szemét? A gyerek úgy sem érti(totyogós gyerek biztos nem ért minden ilyen szót) és azok meg akiknek szól, lehet nem is figyelnek!


Miért nem mondják meg ezek az anyukák, hogy "mi a francé cigiztek itt ha? itt vannak mások is!" akkor lenne egy jó kis vita! De így, olyan mintha csak barátnőjének sugná oda az anyuka!


Miért a gyereküknek jegyzik ezt meg, aki biztosan nem érti a helyzetet? Ezek az anyukák a tipikus "kibeszélem a háta mögött!" anyukák?



2014. febr. 24. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Csak abban reménykednek az ilyen anyák, hogy talán így észbekap a hülyegyerek, ha meghallja, hogy nem megfelelően viselkedik. Naivitás azt hinni, hogy változik bármi tőle. Max. visszaszólnak a tinik, hogy semmi köze hozzá. Kifejezetten utálom az ilyen fiatalokat, csöveznek itt is a padon, mint a hajléktalanok, cigiznek, isszák a kotyvalt, minőségtől messze álló alkoholt flakonból, hangosan káromkodnak, a lányok vinnyogva rázzák magukat, stb. Úgy zavarnám haza őket szívem szerint, hogy nyekkennek, de lehetetlen.
2014. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%
Anyuka vagyok de nekem sem tetszik ez a kommunikáció, az ember vagy beszéljen egyenesen a másik ember szemébe vagy maradjon csöndben, én úgy gondolom... Ez olyan gyerekes, konflikuskerülő félmegoldás, nem vállalom a konfrontációt, de elvrom, hogy azt tegyék, ami én szeretnék... Mindamellett nagy parasztság egy parkban vagy egy játszótéren dohányozni, de a másik bunkóság meg ez az orrom-alá-dünnyögés....
2014. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!