Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek nem fogják felvenni...

Félek nem fogják felvenni oviba a kislányomat. Vagy kötelesek felvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Lányom március 10-én lett 3 éves. Most költözünk, így sajnos lemaradtunk a beíratásról. Szerintem már eldöntötték kiket fognak felvenni. Holnap fogok bemenni minden oviba, melyikbe van hely. Van esély hogy felvegyék valahova?

Üdv: Anna


2014. máj. 11. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esély lehet rá, de nem kötelesek felvenni.
2014. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esely mindig van. Neki nem kotelezo meg az ovoda, csak az iskolat megelozo evben. SOk sikert
2014. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Remélem valamelyikbe felveszik, mert nekem szeptembertől munkába kell állnom.

2014. máj. 11. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fel fogják venni. Állítólag 90 %ban töltik fel májusban az ovikat és marad hely pont ilyen helyyetek miatt.
2014. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel csak az az egy probléma van, hogy mindenhol kérik a lakcímkártyát, vagy ha nem oda vagytok bejelentve, akkor a védőnőnek kell kitöltenie egy papírt, hogy életvitel szerűen ott laktok. Viszont 3 hónapnál régebbi kell hogy legyen a lakcímkártya, vagyis ugye 3 hónapnál nem lehet frissebb a költözés... Ezt nálunk is nézték. Persze esély van rá, hogy felveszik, de ez leginkább attól függ nagyban, hogy mennyi hely van az oviban. Merre fele költöztetek?
2014. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A ti esetetek speciális a költözés miatt.

Menj be az oviba, ott elmondod, hogy miért most jöttél. Ráadásul munkába állsz, tehát emiatt előnyt élvez a lányod az olyan kicsikkel szemben, akinek még otthon van az anyukájuk.

Van esély. Minden évben vannak menő-jövő gyerekek.

2014. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Békéscsabáról Szombathelyre költöztünk.

Remélem felveszik.

2014. máj. 11. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

mi elköltöztünk 2 éve novemberben. decemberben volt 3 éves a fiam, akkor még nem volt meg a lakcímkártya. november közepén bementem az oviba, felvették január 3.-ától, közben megcsináltattuk a lakcímkártyákat és azt beadtam december közepén.

aztán idén októberben költöztünk, de ezt már tudtuk augusztusban így bementem ott a körzetes oviba, hogy ez van, még nem költöztünk el, de inkább ingáznék mint hogy év közben kelljen ovit váltani.

felvették, novemberben vittem be a lakcímkártyát.


szóval én nem tudok ilyenről, hogy 3 hónapnál régebbi kell legyen ;)

az viszont baj, hogy az előző lakcímeteken nem jelentkeztetek mert azzal kerültetek volna be a rendszerbe és csak átjelentkezés lett volna. így viszont lemaradtatok hivatalosan és nem költöztetek, inkább ebből lehet gond, de ha rendesek akkor meg fogják oldani :)

2014. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!