Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segítsem a kanalas...

Hogyan segítsem a kanalas evésben másfél éves kislányomat?

Figyelt kérdés
Igazából elég hamar sikerült kanállal ennie és ráadásul nagyon ügyesen, de az utóbbi időben "megunta" a kanalazást. Ha elé teszem úgy a tányért, hagy benne van a kanál, el kezd hisztizni. A történethez hozzá tartozik az, hogy heti 2szer anyósom vigyáz rá és ő inkább a könnyebb út híve, illetve annyira jószívű, hogy ha kislányom hisztizik, akkor inkább kisegíti (azaz megeteti ő maga), mint hogy végignézi, hogy "szenved".Ebből egyenesen az következett, hogy hiába sikerül itthon a kanállal evés, a mamánál kényelmesen a szájába kapja az ételt és ezt már itthon is elvárja és most belekerültünk egy ördögi körbe. Én megértem és nem is anyós bajom van, hanem inkább az, hogy tud e valaki valami jó tanácsot adni, hogy mit tegyek? Vagy egyáltalán ne foglalkozzak ezzel, nem vagyunk még elkésve?
2014. jan. 29. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagytok elkésve... Kislányom villával ügyesen evett 1,5 évesen, most 2 éves, a kanállal is jól bánik (levest is tud már enni egyedül; ez nyáron még nem nagyon ment). Mégis most is úgy eszünk, hogy előbb egyedül megeszik, amennyihez van türelme (mindenevő és jó étvágyú, ekkor még csak azért nyúlok oda, hogy pl. a lecsóból ne csak a virslit egye ki, mert nincs mindig kedve a többit is rápakolni); addig én gyorsan megeszem a saját ételemet, majd a végén (ha kell) segítek neki. Ha fáradtabb, van, hogy 2-3 kanál után feladja - akkor egy darabig etetem, aztán ha a kanálra szedett falat a tányérjába van készítve (amíg én is bekapok valamit), van, hogy megelőz, egy darabig megint eszik.... Próbálok ezen nem agyalni, hagyom, hogy a neki való kést is kipróbálja, azzal is nő a kedve. Egyelőre mondjuk nem sok mindenhez tudom neki azt adni, mert a hús pl. kemény...de kanállal is néha ő akarja darabolni pl. a leveszöldséget. Néha meg nem.

Majd kialakul... Szerintem nálatok is :)

2014. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne zavarjon. Etesd meg akkor. Előbb utóbb biztos fogja igényleni az önálló evést. Én majd 2 éves koráig etettem a lányomat. Közben ő is próbálkozott, de azért több jutott az én kanalamról :)
2014. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!