Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jézusé a gyerek vagy mi?

Jézusé a gyerek vagy mi?

Figyelt kérdés

A páromnak is barna a szeme-haja meg nekem is. Én egész éltembe csak vele szexeltem.

1.gyerek kék szem, barna haj

2.gyerek zöld szem szőke haj

3gyerek kék szem szőke haj


Hogy lehet ez??? Folyton gyanusitva vagyok ::::(


2014. máj. 15. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagypapát és a dédiket még nem néztétek meg? Biztos, hogy valamelyikük szőke és kék vagy zöld szemű volt.
2014. máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Két barna szeműnek 25%-os valószínűséggel lesz kék szemű gyereke, természetesen csak ha mindkettőnek van kék génje is (ha egy-egy nagyszülő kék szemű, akkor tuti van, de ennek híján is előfordulhat, csak nem biztos). Amúgy én is ismerek ilyen párokat. (Fordítva már nem igaz, két kék szeműnek csak kék szemű gyereke lehet, kivéve ha valami baromi ritka mutáció nem történik.)
2014. máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Én zöld szemű vagyok, párom barna szemű, és mindkettőnknek barna a haja. Erre a kisfiam szőke és kékszemű. A férjem családja évekig gyanakodott.


Pedig az én családomban több kékszemű is van, anyám és nagyapám is. A gyerek haja amúgy fokozatosan besötétedett, most 10 éves és barna hajú. Bár a rikító kék szem megmaradt, de nyilván anyukámtól örökölte.

2014. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
MEg kellene nézni a felmenőket is.
2014. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, egyébként JÉzust még nem láttam szőkén ábrázolva, az övé sem lehet :)
2014. máj. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseim körében 3 család van, ahol barna hajú, barna/zöld szemű párnak kék szemű, szőke gyereke van. Nem olyan ritka ez szerintem. A nagyszülők közül mindkét ágon van kék szemű. Nálunk sajnos ez nem jött össze, pedig nálunk is van két kék szemű nagymama.
2014. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

no igen, a szőke, kék szem kombó Jézustól se örökölné nagyobb eséllyel :)


Egyébként néhány dolog:

1. A haj kb kamasz korig sötétedhet, vagy akár később is.

2. A szem szintén 3 éves korig változhat, de enyhe árnyalatokat akár utána is.

3. A zöld szem általában genetikailag a barnához áll közelebb.

4. Általánosságban igaz a recesszív-domináns öröklés (ami alapján, ahogy írták simán lehet kék szemű gyereketek), de valójában a szem szín öröklést jóval több gén határozza meg. Pl. két kék szemű szülőnél is előfordulhat világos barna szemű gyerek, ezért a szemszín egyébként sem igazán alkalmas a szülők beazonosításéra :) De két barna szemű szülőnél végképp nem, ahogy azt előttem leírták.

2014. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Közöld,hogy nem csak a szülőktől örököl a gyerek, a nagyszülők,dédszülők táján nézzetek szét.
2014. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, akkor a mi lányunk is mindenkié, csak a miénk nem.

Nekünk barna a hajunk, nekem kék, páromnak barna szeme van. Lányunk zöld szemű és vörös hajú, és bizony a felmenők között sem emlékszik senki vörös hajúra. :)


Egyszer apósom mondta, hogy biztos a postásé, én meg mondtam, hogy ha a postás az apja, akkor a szomszédasszony az anyja, mert hogy rám sem hasonlít...

:)

2014. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anya barna hajú-szemű, apa barna hajú-szemű, én is az vagyok, öcsém szőke, kék szemű... de közben arcra meg tiszta én. :) Nálunk a dédipapa volt szőke, kék szemű.
2014. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!