Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a gyerek miatt együtt...

Csak a gyerek miatt együtt maradnátok a párotokal?

Figyelt kérdés
Párom egyáltalán nem tisztel, folyton megaláz, kritizál. Van egy 1 éves kislányunk. Érdemes emiatt vele maradnom, hogy a kislányomnak jó legyen mind érzelmileg, mind anyagilag?
2014. máj. 12. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudod,van egy mondás,ami a férfiakhoz szól:"olyan férje légy a feleségednek,amilyet majd a lányodnak is szeretnél"-és ez szerintem nagyon igaz...ezek után gondold át,hogy jár jobban a gyerek..
2014. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem. A gyereknek sem jó.
2014. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnalom, hogy igy alakultak a dolgok nalatok, de en a helyedben nem maradnek egyutt a paroddal, ha ilyen kibirhatatlan. Es gonodlj bele, hogy ez a gyereknek sem jo, mert o is tanuja annak, hogy igy banik Veled a parod, es ez kihat arra is, hogy Te nem tudsz igy rendesen a gyereknevelesre koncentralni. Szerintem ez erzelmileg sem neked, sem a kislanynak nem jo. Ami az anyagiakat illeti, meg lehet allapodni abban, hogy a parod gyerektartast fizessen.
2014. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem, föleg igy hogy nem az van hogy jól elvagytok csak mondjuk elmut a szerelem. Ha még az lenne esetleg de igy hogy megaláz semmiképp. Ez mégis hogy lenne jó neki érzelmileg? ha a ti kapcsolatotok rossz azt ö angyon is érzékeli és megsinyli. ha ezeket végig nézi hallgatja akkor sérül is lelkileg. Anyagilag meg meg kell oldani hogy rendben legyen.
2014. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem!

De nem is az lenne az első gondolatom,hogy elhagyom,hisz azért csak van egy közös gyerekünk.

Próbálnám megbeszélni vele ezt!Megkérdezném miért viselkedik így velem.Elmondanám,hogy nekem ez nem tetszik,nem tűröm el,és változtasson,ha nem akkor elhagyom!

2014. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Viszont a gyerekért van értelme az utolsókig harcolni, hogy mindez megváltozzon!

2 éves volt a fiúnk, amikor is romlani kezdett a házasságunk, majd szinte a válás szélére kerültünk. Sajnos én pánikbeteg is lettem, illetve gyerekkorig visszavezethető dolgok miatt, illetve a párkapcsolati gondok miatt is szorongtam, így pszichológus segítségét kértem, illetve volt lehetőség mellette jógázni is, és a pszichológus nagyon sokat segített, hogy miként is állhatok a sarkamra, lehetek erős és lehet nekiállni a kapcsolatot helyreállítani. A probléma nálunk is az volt, hogy nem tisztelt a férjem, sokszor bántott, nem becsült, abszolút nem éreztem, hogy jelentenék neki bármit is, sokat veszekedtünk.

Aztán minden megváltozott. Erősebb lettem, kiálltam magamért, először egyedül, majd pedig közös erővel nekiláttunk a kapcsolatunk rendbe hozatalának. Sok idő, sok munka, sok közös beszélgetés árán sikerült is. Mindez másfél éve volt már és azóta már nem akarunk elválni. Pedig a problémák közepén semmilyen kiutat nem láttam belőle.

Szóval azt megéri, hogy közös erővel nekiálltok és megbeszélitek a dolgokat és megoldjátok a problémákat, de ha ezután sem megy, akkor nem érdemes csak ezért együtt maradni. Azt gondolod, hogy a gyereknek jobb lesz egy olyan környezetben felnőni, ahol a szülők boldogtalanok egymással, ahol nem lát semmi szeretetet a szülők közt, állandóan megy a vita a veszekedés és ha még történetesen nem is előtte rendezitek le, de egyértelműen érezni lehet rajtatok. És az sokkal többet árt, minthogy külön váltok, de mindketten boldogok és kiegyensúlyozottak lesztek lelkileg.

Bárhogy is lesz, bárhogy döntesz én kitartást és sok sikert kívánok neked!

2014. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A szüleim anno miattam próbálkoztak újra és újra. Őszintén, jobb, hogy elváltak, mert nem volt jó érzés, hogy folyton idegbeteg légkör volt otthon.
2014. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem együtt maradtak a szüleim. Folyton ideges, feszült légkörben éltünk, érezhető volt hogy semmi sincs rendben, nagyon rossz volt. Érzelmileg semmiképpen nem lesz jó a kislányodnak. Anyagilag lehet, de szerintem nem éri meg így élni.
2014. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én csak akkor maradnék a párommal, ha a kellő tisztelet és "szeretet" meg lenne. de ha már problémák vannak, nem bírtok meglenni egy szobában, ideges vagy tőle akkor az nincs jó hatással a gyerekre. tehát nem.
2014. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd, hogy a lányodnak is ilyen párkapcsolata legyen majd felnőve, akkor igen. Ha nem, akkor minél korábban lépnék.


Nem tudatosan, de másolja az ember az ilyen párkapcsolati mintákat. Ne tolj ki vele.

2014. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!