Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányok! Akik kisbaba/kisgyerme...

Lányok! Akik kisbaba/kisgyermek mellett jártok nehezebb egyetemre vagy próbáltok karriert csinálni hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekel, ugyanis én kezdem úgy érezni,. hogy egy kétéves örökmozgó mellett lehetetlen. Nem akarom bölcsibe adni, de jó lenne az egyetemmel is végezni, így jól jönne néhány pozitív történet :) Köszönöm!

2014. máj. 11. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehezen és fárasztóan. Mondjuk én Phd-t csinálom a kicsi mellett, ami kevesebb bejárással, de több otthoni-kutatómunkával jár. Leginkább délutáni alvás alatt és este fektetés után tudok dolgozni, vagy hétvégén, ha mama el tudja vinni, vagy apa vele tud lenni. Elég fárasztó háztartás minden mellett, de megoldható. Ha bölcsibe nem akarod adni, és nagyszülő nincs közelben, érdemes azért egy babyszittert beizzítani, aki legalább a vizsgaidőszak alatt,amíg tanulsz elviszi játszóra, vagy valami, hogy nyugodtan tudj tanulni.
2014. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, kicsit erőt adtál, hogy meg lehet csinálni:) Nagyon ügyes vagy, Én hulla vagyok mire ő elalszik (9-9.30). Neked mennyi idős a gyerkőc?
2014. máj. 11. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Napközben nem alszik? Próbálj akkor tanulni. Vagy néha kérj nagymama segítséget, ha van.


Nekem 3 pici gyerekem van, most készülök nyelvvizsgára és államvizsgára (+ 8 órában dolgozom).

Én esténként tanulok egy órát, sajnos csak ennyire van időm és energiám.

2014. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit Off, de mindig az szomorit el az ilyen kérdésekben, hogy fel sem merül, hogy férj, társ segíthetne. Sem a kérdezőben , sem azokban, akik válaszolnak... :-Mondjuk este férj altatni, fürdetni nem tud? Este 7 és éjfél között nagyon termékeny tud lenni az ember, viszont ha este 9 után tud csak nekiallni, akkor már nagyon nem...
2014. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Alszik napközben egy órát, de az édeskevés vizsgaidőszakban :S

Utolsó! Nagyon sokat segít a férjem, megfürdeti, megeteti de a fiam annyira ragaszkodó, hogy sír utánam, így ez nem szokott bejönni. Éjjel is sokat van fent, olyankor sokszor megy hozzá ő, hogy én többet tudjak pihenni. Éjszaka mindegy neki, hogy ki megy át.

Köszönöm a válaszokat :)

2014. máj. 13. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a 3 gyerekes vagyok.

Az én férjem sokat segít.

DE! Én szeretnék részt venni az estékben, a fürdetésben, az altatásban! ...ezért tanulok akkor, amikor a gyerekek már alszanak (fél 9 után).

Így is pont elég lelkifurim van, hogy 8 órában dolgozom, nem akarom még este is lepasszolni őket. Én velük akarok lenni este!

2014. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem adod be bölcsibe délelőttönként? Két évesen már igénylik a társaságot. A kisfiam imádja! Amikor két éves volt hétfő-szerda-pénteken vittem, igy hihetetlen, de nem szedett össze annyi betegséget, velem is volt és társaságban is. Most 3 éves, sosem beteg és most már minden délelőtt megy. Délben hozom haza...az óvodát csak szeptemberben kezdi... Igy lenne időd, és vele is lehetnél...
2014. máj. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!