Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kellene még...

Szerintetek mit kellene még vennem az augusztusban születendő kisfiamnak? Mindent muszáj ami a babakelengye listában le van irva? Ki mit venne még?

Figyelt kérdés

Az alábbi dolgokat már megvettük:

Babakocsi babahordòval. Kiságy matraccal. 4 rèszes ágyneműgarnitùra. 2 kapucnis fürdőlepedő. 1 kötött takaro. 2 vèkony ès 2 vastag kisnadrág. 7 pár zokni. 2 nem kötős sapka. 5 pamut előke. 1 kètrèszes kisruha ( felső ès nadrág). 2 pulóver. 4 hosszù ujju pòlò. 3 rövid ujju 56-os body. 6 rövid ujju 62-es body. 6 hosszu ujju 56-os body. 3 hosszu ujju 62-es body. 8 db 56-as rugdalòzò.

Cumisüveget kapunk.

Lègzès figyelő ès sterilizálò augusztusban az anyasági támogatásbòl lesz megvève.



2014. máj. 16. 12:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Az 1 takaró az nagyon kevés, hisz a kocsiban teszel egyet alá, 1el betakarod, legyen még 2 vékonyabb is. Ruhapelenka 8-10 db. Kötős sapi is 1 mert lecsúszik a fejéről ami nem kötős. A ruhák számát is növelheted, mert egy nap nem egyszer fogod öltöztetni, 56-62-ből legyen mindenből 4-5 db. Body hosszú rövid és tipegő több. Cumi, lázmérő, vízhőmérő, babaolló ami még hasznos.
2014. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Kezd el betárazni a csomag pelusokat, popsitörlőket.
2014. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Pelenkazni hol fogsz? Babakad? Eü termekek? Takarok?
2014. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

ruhák szerintem nem túl szerencsések.

pólót, nadrágot az első 2-3 hónapban nem fogsz ráadni mert egyrészt nem kényelmes neki, neked meg főleg nem az. nehéz ráadni, ha felemeled a babát akkor a póló felcsúszik, a nadrág le... :)

8 rugdalózó meg kevés, hisz abban lesz. de az első hetekben naponta 2-3x akkora kakit fog produkálni, hogy még a nyaka is olyan lesz, lebüfizi magát, stb, nálunk volt olyan nap, hogy elment 8 rugi D:

vegyél még 8-10 62es rugit, kelleni fog.


pelenkázót, esetleg játszócumit.

textil pelenka is sok kell első időben mert a feje alá mindig fogsz tenni, egyszerűbb azt cserélni ha vissza bukja a kaját, mint átöltöztetni, átöltözni... :)

cumisüveget ha kaptok az jó, de ha használt akkor vegyél bele új cumit.

orrszívó is első időktől kell, na meg pelenkából kéne 1-2 csomag :)

ha szoptatni szeretnél akkor fejő, bimbóvédő esetleg, na meg bimbó krém, mert az első 1-2 hétben nagyon fog fájni a cicid, borzasztó erősen szívja majd, nincs hozzászokva a melled így kisebesedik, ezt sajnos nem lehet elkerülni.

mérleg még szerintem fontos, mert azzal tudod ellenőrizni, hogy eleget eszik-e jól fejlődik-e.

ja és fürdőkád, hőmérő hozzá, lázmérő és szerintem nyugodtan felszerelkezhetsz pocak fájás elleni szerekkel, mert a babák 80-90%-a hasfájós, jobb ha van mihez nyúlni hirtelen, én férjem éjjel 2kor ment infacolért, mert persze éjjel kezdődött... :)

2014. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
pelenkázni az ágyon is tud, de sok minden hiányzik tényleg. ruhák szerintem kevés, tisztasági dolgok,kiskàd, pelenkàt is lehet előre venni pár csomaggal, popsitörlö.zoknik, harisnya sosem elég.
2014. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
vízhőmérő, lázmérő külön a babának, takaróból legyen egy egész vékony nyári is, gumi lepedőt is érdemes beszerezni, olaj a fürdetéshez, fagyasztó zacskók a tejnek, két-három textil pelenka, orrszívó, a kiságyhoz van olyan amit a rácsokra kell kötni, hogy ne ütközzön nekik a babó? az sem árt. hirtelen ezek jutottak eszembe, azt hiszem, minden más nélkül el lehet lenni egy darabig.
2014. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet h nem segit nekünk senki a babakelengye megvásárlásában igy elèg nehèz megvenni mindent egyszerre. Arra gondoltam hogy majd az anyaságibòl vesszük meg ami mèg kell az alap dolgokon kivül. Egyelőre sajnos csak a nagyon alapokat tudjuk megvenni. Igy miket mondtok mèg?
2014. máj. 16. 12:46
 8/26 anonim ***** válasza:
Kiskádat praktikus lenne, bár ha nagyon szűkös a helyzet, a fürdetés a csapban is megoldható, ha elég nagy. Bàr én az apródon vettem 900ft-ért. Lázmérő is jó, ha van az elején, meg tényleg a pelus és popsitörlő. Nekünk is lesz, amit az anyaságiból pótolok, az kb 8-10 nap alatt megjön. 5000-6000 forint körül tegyetek félre a kezdő gyógyszertári receptekhez. Az elején úgyis csak bodyban meg rugdalózóban lesz, a különrészeseknek még nem igazán van értelme. Meg textilpelus, nagyon hasznos.
2014. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Sterilizálót szerintem felesleges venni, nekünk sem volt és nem éreztem hiányát, vízben kifőztem a dolgokat, ahelyett vehettek majd vmi hasznosabbat.
2014. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A plusz ruhák, pléd, babaápolási dolgok, fürdetési kellékek nagyon alapok. A sterilizáló, légzésfigyelő és társai nem létszükség.
2014. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!