Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért foglalkozik mindenki...

Miért foglalkozik mindenki ennyire a mások véleményével?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira fura. Egy szomszéd, barátnő, akárki beszólása miatt sokan megkérdőjelezik, hogy jó anyák-e. Mégis miért? Kinek mi köze hozzá, hogy milyen pelenkát adsz a gyerekre, minden alkalommal bekrémezed-e, főzöl-e vagy üvegeset adsz, használt ruhát veszel-e, stb.

Senkinek sincs annyi önbizalma, hogy eldöntse, neki és a saját gyerekének mi a jó?


2014. máj. 20. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszed el, mennyire unom már ezeket a "rossz anya vagyok?" kérdéseket. Pontosan tudja a kérdező, hogy nem rossz anya, azt várja, hogy ebben megerősítsük. Amit meg is teszünk átalában, csakhogy ennek semi jelentősége nincsen, mert az adott sztorit csak az ő szemszögéből ismerjük, azt is csak egy anonim és szubjektív leírásból.


Amúgy tényleg sokszor nagyon nehéz eldönteni mi a jó De hogy ezért megkérdőjelezzem a szülői alkalmasságomat?!

2014. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nincs. A baba megszületésével anya is születik. De még erősödnie kell ebben a szerepben. Az első baba utáni egy év (néha több) ennek az időszaka. Harmadik gyerek után már elküldik a szomszédot melegebb éghajlatra, de első baba után még nem :)
2014. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
gondolom -többek közt- az én üveges bébiételes kérdésem ihlette a kérdésedet, szóval válaszolnék is rá a saját nevemben: első gyerekes anyuka vagyok, tele kételyekkel, és bár az életben abszolút magabiztos személyiség vagyok, a gyermeknevelést illetően elég nagy önbizalomhiányban szenvedek, szinte mindennap úgy fekszem le, hogy megkérdezem magamtól, igazán jó anya vagyok-e. a "kedves és jószándékú" ismerősök, rokonok piszkálódása nyilván csak rátesz egy lapáttal a dologra.
2014. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem foglalkozom vele.igen pampers pelust adok rá,és turiba veszem a ruháit.akkor mi van?hol főzök neki,hol üvegeset kap.és?kinek mi köze hozzá?!mert valaki ráadja a noname pelust ahoz nekem mi közöm?ha szereti a gyerekét igenis jó anya.
2014. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én ezt értem is, én is szoktam aggódni, nekem is első gyerek, de ha valami működik, akkor nem fog kizökkenteni egy akárki beszólása. Ha egyszer a fiam szereti és szívesen megeszi az üvegeset, nem érdekel, hogy ki mit gondol erről. Majd ő főz, ha neki az tetszik, nekem meg ez az egyszerűbb.

Én is kaptam, hogy a tápszer így meg úgy. az üveges kaja így meg úgy. és? nekünk bevált.

Én most azokról a dolgokról beszélek, amit te magad is látsz, hogy működik.

Ha nekem az olcsó pelenka vált be, nem érdekel, hogy másnak csak a pampers.

Legyen már egy kis önbizalmunk, lányok. Ne a mások elvárásaihoz igazodjunk!!

2014. máj. 20. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát én kifejezetten nem vagyok egy határozott ember, sokat tépelődök bizonyos határokon belül, de állandóan azt kérdezgetni, hogy jó anya vagyok-e, csak mert nemtommilyen pelenkát használok vagy nemtommilyen kaját adok a gyereknek... nehogy már ez ne rinyálás legyen. A rinyálást meg gyűlölöm. Mindenki tudja, hogy nem ezen múlik, hogy jó anya-e. Műbalhé. Egyes.
2014. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindenki tudja.

Ezen felkapni a vizet inkább műbalhé ...

2014. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Dehogyis, nem kaptam fel a vizet :) Akkor biztos nekem nem megy csak a fejembe. Azt mondjátok, hogy a Pampers pelenka használata vagy az üveges bébiétel vásárlása KOMOLYAN fölvetheti egy felnőtt nőben azt a kérdést, hogy jó anya-e? Nem, bocs, ez nekem tényleg nem áll össze.


Vagypedig: nekem kell átértékelnem saját magamat, mert még kiderül a végén, hogy igenis szétesek a lazaságtól és olyan határozott vagyok, mint egy névelő!

2014. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem kaptam fel a vizet, csak megkérdeztem. Sokkal egyszerűbb lenne, ha nem ezzel foglalkoznának, hanem magukkal. Ezért jegyeztem meg. De mindenki azt csinál, amit akar.
2014. máj. 20. 14:31
 10/14 A kérdező kommentje:

Én is pont azt mondom, mint a 8-as. Ilyen apróságokon nem kell elbizonytalanodni. Ha egy pelenka bevált, nem lesz piros a gyerek feneke, nem ázik be, akkor tök mindegy, más milyet használ.

Ha ízlik neki a bébiétel és szépen fejlődik, akkor mindegy, hogy más szerint főzni kellene neki.

Ha te piros ruhát szeretsz rá adni, akkor mindegy, hogy a másik meg kéket.

Ha a te gyereked eljátszik magában, nem érdekes, hogy a másiknak meg egész nap foglalkozik kell vele.

Mindenki más, másképp látjuk a dolgokat. Felesleges azért csinálni valamit egy adott módon, mert a szomszéd is úgy csinálja.

2014. máj. 20. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!