Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Nektek maradtok...

Anyukák! Nektek maradtok igazi barátaitok? (Nem az együtt toljuk a babakocsit haverokra gondolok. )

Figyelt kérdés

Nekem minden barátnőm férjezett/komoly kapcsolatban él, én tavaly szakítottam a vőlegényemmel. Úgy érzem, nemcsak a gimis barátnőmet veszítem el emiatt, hanem az egyetemista koromból valókat is.


Azért kérdezem tőletek, mert ha ti is hasonlóan vagytok, akkor ez az életkorból adódó természetesen folyamat és nem kellene, hogy így bántson. De annyira félek, hogy ha ők nemsoká gyereket vállalnak, még rosszabb lesz. Akkor már kétheti egy ebéd/koncert/ivászat/vacsora sem lesz, hanem ez nagyon le fog csökkenni.


De nekem attól még nem lesz párom (még nem lennék rá kész), és gyerekem sem, viszont a barátaimat is elveszítem, az ő magánéletük előre halad, én meg úgy érzem, elmagányosodom a korosztályomban.


Van, akinek ezt könnyű volt feldolgoznia, vagy van, akivel meg se történt ez még?


26 N


2014. máj. 22. 10:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Nálunk az volt a helyzet, hogy elsőként lett gyerekem a barátaim közül (azért barátot írok és nem barátnőt, mert van két fiú barátom is, amit tán sokan kétkedve fogadnak, de 20 éves barátságokról van szó itt is), és nyilvánvalóan ettől kiestem a fősodorból, nem jártam el annyit velük.

Azonban nekem a gyerek mellől kikapcsolódást jelentett (és jelent ma is), ha találkozom velük, időnként bulizni is elmegyünk, de jobbára sörözésre/beszélgetésre/sétára „szelídült” a kapcsolat mindenkivel.


A legtöbbet azokkal a barátnőimmel tartom a kapcsolatot, akiknek még nincs gyerekük, mondhatni, hogy naponta beszélünk, de eljárunk együtt sportolni, moziba, múzeumba, beülünk egy valamire valahová (gyerek nélkül) megvitatni a „világ dolgait”.

Én kifejezetten azt igényeltem mindig, hogy gyerek nélkül találkozhassak velük, mert ha ott van a gyerekem, a fél szememet rajta kell tartanom, nem tudok rendesen odafigyelni másra, másrészt azt gondolom, vannak témák, amiket nem kell egy gyerek előtt feszegetni (akármekkora is). Harmadrészt: én is utálok játszótérre járni, nem kényszerítenék erre mást sem, ha nem muszáj. :)


Egyébként a barátnőimmel van egy szokásunk évek óta: évente kétszer fixen „csajbulit” tartunk, ezen nem csak azok a lányok vannak ott, akikkel én közeli viszonyban vagyok, hanem az ő máshonnan való (de réges-régi) barátnőik is (őket is bírom, és rég óta ismerem persze, de nem „kebelbarátnőim”), így egy nagyobb lánycsapatként elmegyünk valahová vacsorázni.


Szerintem nagy butaság, ha valaki leépíti a baráti kapcsolatait a féjre és gyereke miatt. Elhiszem, hogy vannak, akiket a férjük „nem enged el”, de azért remélem, nem ez a fő séma a kapcsolatokban, úgy látom, a nők hajlamosak egyfunkcióssá válni, és csak anyaként létezni, illetve a saját baráti kapcsolataikat a pasijuk társasága miatt „dobni”. Lehet, hogy ez valakinek jó, számomra ijesztő elképzelni, hogy a férjemen kívül ne legyen olyan ember, aki „ezer éve ismer”, és meg tudom vele osztani örömömet-bánatomat, kíváncsi vagyok a véleményére, és egyáltalán felüdít az együtt töltött idő.


Veled ellentétben, kedves kérdező, én azt gondolom, az igazi barátság olyan, hogy ha nem beszélsz valakivel évekig, attól még a barátok maradtok, mert ha találkoztok, „ugyanonnan folytatjátok az eszmecserét, ahol évekkel azelőtt abbahagytátok”. Ha te nem ismered ezt az érzést, és azt hiszed, csak az a barátod, akivel napi szinten kommunikálsz, akkor nem voltak igazi barátaid.

2014. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 zabmester ***** válasza:

Nekem ilyen "együtt toljuk a babakocsit haverok" nem is nagyon voltak soha, talán maximum egy, de az ilyen kapcsolatokat nem is számítottam be soha a baráti kapcsolataim közé.

Maradtak igazi barátok, sőt, később, gyerek után is lettek újak. Nem mondanám, hogy az életkorunk miatt távolodtunk el egymástól pár baráttal, hanem sajnos amiatt, mert ketten is külföldre költöztek közülük, ráadásul mindketten olyan bitang messzire, hogy már annak örülök, ha 1-2 évente haza tudnak látogatni (egyikük USA, másikuk Norvégia).

De egyébként így belegondolva, a barátaim közül jóformán senkinek sincs gyereke, csak nekem. Én meg kimondottan fontosnak tartottam, hogy találkozzak velük a fiam születése után is. Amíg otthon voltam GYED-en, havonta egyszer tuti szerveztünk valami esti kimozdulást, plusz sokszor jöttek hozzánk is, miután a picit lefektettem, és volt idő beszélgetni.

Mondjuk azt sajnos a saját bőrömön tapasztalom, hogy nem is az a necces időszak, amikor az embernek kisbabája van, hanem az, amikor már gyerek is van, és dolgozik is. Így már sajnos sokkal kevesebbet tudok bárkivel is találkozni, meg hát hétvégén már örülök, ha pihenhetek, na meg ilyenkorra szervezzük a családi programokat, meg azokat a dolgokat, amikre hétköznap nem jut idő. De azért igyekszem így is időt szánni a barátokra is, csak persze tény, hogy a találkozások száma lecsökkent, mióta dolgozom. Így marad a telefonon trécselés esténként.

Mondjuk ez én vagyok, nem mindenki így áll hozzá. Van olyan ismerősöm, akinek mióta gyerekei vannak, saját bevallása szerint is csak anyukákkal barátkozik.

2014. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos szinte mind azt bizonyította, hogy az anyukákra ezentúl csak telefonon, és évi kétszer (te jó isten) lehet számítani. Szerintem ez nagyban kimeríti a távoli haver fogalmát.


Sajnálom, hogy így változnak az idők, mert eléggé egyedül érzem magam, úgy 3 éve a barátság még azt jelentette, hogy koncertre/moziba/vacsizni/buliba mentünk. És nem évi kétszer.


De azt hiszem, ezt el kell fogadni, hogy aki lemarad, az kimarad...

2014. máj. 23. 09:56
 14/19 anonim ***** válasza:

(11. vagyok)

Hát, én akkor rosszul fogalmaztam, mert nekem három olyan (egyébként gyerektelen) barátnőm van, akikkel napi szinten beszélek, és legalább heti szinten találkozom velük (sport, mozi, színház, múzeum, séta, sör stb.).


Az más kérdés, hogy gyerek mellett nehéz megoldani a konkrét bulizást, nekem már azért nincs kedvem gyakran hajnalig mulatni, mert nem tehetem meg, hogy másnap egész nap csak pihenjek.

2014. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Még valami: azzal továbbra is vitatkozom, hogy a találkozások sűrűsége határozza meg a barátság „szintjét”.


Attól, mert (mint te is írod) együtt toljuk a babakocsit napi szinten, még nem leszünk barátok.

Szerintem a barát az, akire az ember bármikor számíthat, és tudja, hogy bárhová is sodorja az élet, bármikor fordulhat hozzá, örül neki, ha beszélnek, megkapja tőle azt a pluszt, ami az emberi kapcsolatokban olyan fontos.

Ebből kiindulva nem is tudod „elveszíteni a barátaidat”, ha valóban a barátaid, hanem a társaságodat veszíted el (akik viszont nem feltétlen a barátaid :)).


De persze ez csak terminológiai vita, neked nyilván a szoros, intenzív kapcsolat hiányzik – legyen az baráti vagy haveri akár.

2014. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, én értem, hogy mi az igazi barátság, de attól még nem lehet velük sehova sem konkrétan elmenni, egyedül meg nem fogok. Szóval attól, hogy felhívhatom őket, azzal nem sokra megyek. Érted a különbséget így már? Szerintem a barátnőid is értik...
2014. máj. 23. 12:08
 17/19 zabmester ***** válasza:

De miért gondolod azt, hogy ez azt jelentené, hogy többet sosem mehetsz velük sehova? Jó, aláírom, vannak olyan nők, akik, miután gyerekük született, tényleg egy lépést sem tesznek család nélkül, de azért az szerintem egyáltalán nem biztos, hogy a te barátnőid is ilyenek lesznek, arról nem is beszélve, hogy még ha esetleg valami miatt kimozdulni nem is tudnak, téged esetleg náluk szívesen látnak. Írtam is, hogy nálunk ez így működött (igaz, én a fiamat egyedül neveltem sokáig), persze, hogy nem tudtam minden hétvégén kiruccanni, de hozzánk bármikor jöhettek a barátnők, és azért havi szinten megvolt a kimozdulás is, amire azért nekem magamnak is nagy szükségem volt.


Egyébként szerintem erről leginkább a barátnőiddel kellene beszélgetned, nem ciki, ha elmondod nekik, hogy te tartasz attól, hogy ha majd gyerekeik lesznek, akkor te nélkülük nagyon magányos leszel, de nagyon szeretnéd, ha a későbbiekben is jutna némi idő egymásra majd. Szerintem ezt meg fogják érteni. De ha nem beszélsz arról, amitől félsz, akkor nem is lehet rá megoldást találni.


Egyébként egyáltalán mennyire reális ez a félelmed? Mert az, hogy férjhez mentek a barátnőid, vagy komoly kapcsolatban élnek, az nem jelenti azt, hogy mindegyiküknek most azonnal, és pláne egyszerre lesz gyereke.

2014. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Aki lemarad az kimarad! Igen, sajnos velem is ez történt, annó. De velem korábban, mert 19 évesen valamennyi (4) barátnőm mind férjhez ment és rögtön jöttek a gyerekek. Én akkor egyáltalán nem vágytam babára, sőt párkapcsolatom se volt. Csak néztem, hogy mi zajlik körülöttem és azt éreztem, lemaradtam és egyedül maradtam. Én próbáltam velük tartani a kapcsolatot, de nekik annyira más lett az életük. Volt hogy lekezeltek, hiszen ők asszonyok lettek, sőt anyák, gyereket nevelő anyák. Honnét is tudhatnám én jobban, vagy lehetne véleményem. Elég kitartó voltam, de egy jó pár év alatt rájöttem, nem megy ez nekem, én csak a gyermektelen nőkkel értem meg magam, akik hasonlóak mint én. A koncertek azok kimaradtak, volt néha egy - egy mozi, de 1-2 homokozós ücsörgés után, - ahol az anyukák a gyerekek után szaladgálnak, én meg szégyenkezve ott ültem magányosan és azt gondoltam mit keresek én itt - feladtam és a munkám mellett beiratkoztam tanfolyamokra, ahol találtam egyedülállókat akik értik a gondjaimat.
2014. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem sok barátom megmaradt leginkább a főiskoláról és a munkahelyről. Kb egy korosztály vagyunk, és jöttek sorban mindenkinél a gyerekek. Sajna volt olyan pár is aki elvált- vagy ahol nem volt gyerek, vannak a társaságban akik lemorzsolódtak, de van kb 4család, akikkel nagyon fix a barátság már évek óta. Együtt ünnepeljük a gyerekekek szülinapját és évente egy-egy alkalommal mindenkinél van egy vacsi vagy vmi összejövetel- ami nem a gyerekekről szól. Minden szilveszterkor valakinél van buli- akkor persze nem csak ez a 4család van jelen- (szülők) hanem távolabbi ismerősök barátok-családtagok is.
2014. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!