Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6,5 hónapja szültem.23kg...

6,5 hónapja szültem.23kg felesleg van rajtam. Nagyon szégyellem magam. Mit csináljak, h minél hamarabb visszanyerjem eredeti vagy hasonló alakomat? Tudtok tapasztalatból infót adni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hosszú idő kell neki, de lemehet. Én 27 kg-ot híztam a terhesség alatt és már csak 6 kg plusz van rajtam a szülés előtti súlyomhoz képest. De a gyerekem lassan 2 éves lesz... Szóval nagyon hosszú idő kell neki, de lemehet.

Hogy mit csináltam? Sok-sok folyadékot - főleg vizet - iszok (napi 2-3 liter), sokat (napi 2-3 kilómétert legalább) járok a gyerekkel gyalog és persze rohangálok utána egész nap, hiszen egy huncut, eleven lassan 2 éves kissrác. Egy darabig tornáztam, illetve futni jártam, de aztán már nem volt időm rá. De a sok kiló lemegy szép lassan, inkább csak a formákkal (pl. has) van még gondom.

2009. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár én sovány voltam szülés után egyből, azért tanácsot tudok adni (sokáig dolgoztam edzőteremben).

Sok zöldség-gyümölcs, husi, semmi édesség, semmi nasi, semmi tészta, semmi kenyér.

Tornázni lehet bármilyen dvd-re (válassz egyet, ami szimpi, én nagyon szeretem pl Béres Alexandrát). Vannak olyanok, amik csak 20 perces napi tornák, erre bárkinek van ideje.

Sétálj sokat a babáddal, ne csak told a babakocsit nagyon lassan, hanem fektess bele minden izommunkát, és haladj nagyon gyorsan.

Ha szoptatsz, akkor csak a nasikat hagyd el, de egyél rendesen, de ne sokat, viszont tornázni, sétálni szopi alatt is lehet.

Remélem tudtam segíteni. Ez csak hozzáállás kérdése.

Pár hónap alatt simán lehet fogyni jópár kilót. Kitartás és akaraterő. Drukkolok neked.

2009. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. valaszadónak: A szénhidrát megvonás nagyon nem ajánlott szoptatás alatt, ilyen radikális mértékben. Arra nagyon figyelj, hogy ne legyen túl gyors a fogyás. Van egy blog, ahol most indul fogyókúrás program anyukáknak, [link] ill. én is jövő héten kezdek bele. Az én babám 5 és fél hónapos. Már megterveztem a dolgot, mert rutinos fogyózó vagyok, de eredményekről majd később.
2009. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, próbáld ki a cactuslimet! Nekem bevált, segített elindítani a kilókat. A tészta meg a kenyérevést én is csökkentettem. Mondjuk nekem nem is volt időm enni, mert egyedül vagyok a Manóval. 1éves a fiam, 68kg-al mentem szülni, most 52 vagyok. Jó még az ab-tronic elektromos öv is. Én sajnos csak 3hónapig szoptattam, utána a cactuslim+energiaital indította meg látványosan a kilókat lefelé. Kihagytam a reggelit meg az uzsonnát, semmi nasi. Cak ebéd meg vacsora, igaz az rendes főtt étel.
2009. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

6 honapja szultem,van meg rajtam 8 kg es valaki mindig meg is jegyzi ezt(szules elott se voltam vekony de viszont elegedett voltam magammal)szoval elegem van.

Szerencsere a ferjemnek igy is tetszek.

Azt mondjak a testnek kell legalabb egy ev mire vissza all kicsit.

Ne szegyeld magad hiszen eletet adtal egy kisbabanak.

Kulonben szoptatsz meg?

Mert az is sok mindent befolyasol.

Probalj meg kevesebb kenyeret,edesseget es sok zoldseget,gyumolcsot enni es napi legalabb 2-3 liter folyadekot ha lehet asvany vizet inni.

Fel a fejjel:)

Sok sikert neked!

2009. dec. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is azt mondanám, hogy semmi okod nincs szégyenkezni. Én is szoptatok még majd' másfél éve, többször fogytam 8-10 kilókat, de visszaszedtem. Már úgy vagyok vele, hogy csak a szoptatás után fogok neki, mert addig elvileg nem lehet diétázni, nagyon keményen sportolni sem (bár tornázni, tempósan sétálni nem tilos). Sajnos az sem igaz, amit sokan mondanak, hogy a szoptatástól lemennek a kilók, van, akinek épp a szoptatás után megy le. Én azt javasolnám, hogy csak az édességeket fogd vissza, ha még szoptatsz, sok fehérjét egyél, mert a tej abból van nagyrészt (húsokat is mindenképpen: abból is lehet egészségesebbet választani, pl. csirkét). Azért legyen szénhidrát bevitel is. A másik fontos, hogy rendszeresen egyél, ne hagyj ki étkezéseket. Biztos, hogy sikerülni fog, csak ne hagyd abba! Azokra meg ne adj, akik azzal jönnek, hogy ők nem csináltak semmit és a szoptatás alatt csak úgy fogytak 20 kilót, aztán kérdezik, hogy te hogy nem tudod ugyanezt megcsinálni. Nem vagyunk egyformák.

2009. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!