Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szerintetek jogos a...

Anyukák, szerintetek jogos a kolléganőm kérése? Tényleg nekem kéne engedni?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerekem.

Februárban megbeszéltük a párommal, hogy nyáron elutazunk. Lefoglaltunk mindent, szállást, repülőjegyet. A főnökeimmel egyeztettem, aztán be is írtuk a közös szabadságos naptárba.


Most a kolléganőm a 2 gyereke nyári szünetére hivatkozva megkért, hogy tegyem át a szabadságot. Mondtam hogy nem lehet, sajnálom. Elment a főnökökhöz, ők behívtak hogy hátha mégis. Egyeztettünk a szállással, de nem tudtuk áttenni a foglalást. Így a főnökeim megmondták a kolléganőmnek, hogy ez van.

Azóta folyton keresztbe tesz, állandóan beszól hogy miattam nem lesz idén rendes nyaralásunk, persze ez engem nem zavar mert nem az én gyerekem fog sírva elaludni stb.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 24. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jogos és ne is vedd magadra. Őszintén ez egy munkahely, neked semmi közöd, hogy neki gyereke van, te megpróbáltad, nem jött össze. Ő tudta, hogy nyári szünet stb., miért nem egyeztetett előbb.
2014. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Kit érdekel az ismeretlen nő kölyke? Hagyjad már...mintha te és a párod nyaralása kevesebb érne, mert neki gyereke van. Miért nem volt elég élelmes, és mért nem egyeztetett előbb?


Sírva fog elaludni, hát én is sírva aludnék el, ha egy idióta kolléga miatt át kéne tenni a nyaralásomat!!

2014. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
semmi, hagyd a francba! Most ez így jött ki, nem a te hibádból, hanem egyszerűen neki van pechje. Bocsánat de én egész gyerekkoromban nem nyaraltam, igaz nem is volt jó, de egy nyárba a gyerekei se fognak belehalni!
2014. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval: nem jogos. Nekem is 2 gyerekem van. Mi is egyeztettünk a kolléganőmmel. Ő már foglalt szállást, mindent. Nekem is van nap, amikor még nem tudom, hogy hol lesznek a gyerekek, de az adott szó kötelez részemről...persze, ha bármi közbejönne bármelyikünknek akkor "borulna" a beosztás, de a nyaralását, a legfoglalt útját tuti nem "bántanám", biztos, hogy megoldanám vagy így, vagy úgy, hogy ő el tudjon menni. Pihenni mindenkinek kell!

Részemről amit csinál gyerekes, és manipulálni akar téged. Mindennek van határa...

2014. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jogos részéről és nehogy hagyd magad érzelmileg zsarolni (sírva alszik el a gyerek miattad, blabla). Februárban jelezted, hogy te mikor mennél, ennél előrelátóbb nem is lehettél volna. Aztán megpróbáltad áttenni a foglalást, mégis mit vár még??

Úgyhogy ne foglalkozz vele, majd megoldja.

Anyukaként mondom ezt, nem szeretem, ha valaki a munkahelyen a gyerekre hivatkozik, vagy emiatt akar bármilyen kivételezést, hozzá való alkalmazkodást a többiek részéről.

2014. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem jogos

az én munkahelyemen is le kell adni az egész évi szabi tervet januárban,méghozzá napra pontosan beosztani.nyolcan dolgozunk,ebből egyszerre két ember mehet el.mi úgy szoktuk csinálni,hogy én csinálok egy táblázatot a 12 hónappal,amibe mindenki beleírja,hogy mikor szeretne menni.ha ütközés van összeegyeztetjük.utána én gépen csinálok egy pontos táblázatot,ahol napra pontosan le van írva,hogy ki mikor megy szabira,ezt kinyomtatom,mindenki megkapja.természetesen ha valami közbejön,cserélünk,de csak és kizárólag akkor,ha ez mindkét félnek megfelel.

azért egy anya nagyjából tudja,hogy mikor lesz ovi,suli szünet,és be tudja lőni,hogy mikor akar menni.nekem ovisom van,a július mindig szünet,így én július második két hetére írtam be magam,és akkorra foglaltam le a szállást is.

nekem ha beszólna megmondanám neki,hogy miért nem gondolkodott előre,amikor tudta,hogy mikor lesz szünet.ha tovább folytatná,igencsak megkeresném a főnököt is,hogy állítsa le

2014. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt mondta, akkor még nem lehetett tudni a nyári szüneteket.


Meg hogy majd elmegy táppénzre és akkor engem nem engednek el szabadságra.

2014. máj. 24. 13:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de ezt a táppénz dolgot megemlíteném valahogy valahol, hogy más is hallja. Nem tudom mit képzel a kolléganőd. Szerinte azok a gyerekek is sírva alszanak el, akiket nyaralni sem tudnak elvinni a szüleik? Ez most így jött ki, oldja meg.
2014. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem jogos a kérése, bár mi mindig megbeszéljük azokkal a kollégákkal a szabadságokat, akikkel egyszerre nem mehetünk el, az ilyen helyzetek elkerülése végett. Jövőre tegyetek ti is így, de az idein már nem tudtok változtatni. A nyaralást ezért le ne mond. Mondjuk nem értem, hogy mi az, hogy nem tudta, hogy mikor lesz szünet. Mióta az eszemet tudom június közepétől szeptemberig van nyári szünet. Mit várt, hogy idén októberben lesz?
2014. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Neki is megmondtam már februárban; azt mondta, még nem tudja, ő mikor szeretne menni, mert a szünettől függ.
2014. máj. 24. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!