Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új törvény: adott év szept...

Új törvény: adott év szept 1ig betölti a gyerek a hat évet, akkor tanköteles. Fogod engedni, vagy visszatartod?

Figyelt kérdés

Ha pl nyári a kisgyerek, vagy még a tavasziak is, engedni fogod iskolába, vagy inkább kéred hogy maradjon még oviban?

(lehetséges!)


2013. febr. 5. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezném két független szakértőt. Pl. a védőnőmet (nekünk jó a kapcsolatunk) és az óvodában a gondozót.


A kettő véleményét mérlegelem, hogy küldjem-e vagy ne.

2013. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal szimpatikusabb volt a régi, május 31-i határidő. Nyári kisgyereket biztosan nem engednék, április-májusit akkor ha az óvodával teljes egyetértésben úgy látjuk, hogy testileg-lelkileg érett rá.

Decemberi gyerekem van, így nálunk nem kérdés, hogy 6,5 évesen megy iskolába.

2013. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
LÁnyomnál nekem sem kérdés, novemberi, így majdnem 7 lesz mire megy. De az ikreim augusztus 13-án születtek....nem engedem őket....már most tudom, pedig csak 2,5 évesek.
2013. febr. 5. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Június végi a fiam, és én nem fogom engedni.

Ha hihetetlen érett, sakkbajnok lenne már 6 évesen is, hát talán. De őszintén szólva, nekem tökéletes lesz, ha még 1 éve lesz igazán gyereknek maradni és agyilag teljesen megérni.

2013. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Az én fiam októberi, így nála ez tulajdonképpen mindegy, de ha mondjuk tavaszi lenne, én már simán engedném menni. Én is tavasszal születtem, fel sem merült, hogy évvesztes legyek ('90-es évek közepe). Ha a fiam nem ősszel, hanem tavasszal vagy nyáron született volna, idén már az iskolát kezdené, én meg ebben nem látok semmi kivetnivalót, nem vagyok híve a felesleges visszatartásnak. Más persze, ha indokolt a dolog, de nálunk nem lenne az.
2013. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
A lányom jún. 30.-i. Ha a szakemberek iskolaérettnek nyilvánítják és én is azt látom a gyerekemen, hogy oké szellemileg és érzelmileg, tehát minden szempontból kész a változásra, akkor nem tartom vissza.
2013. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Kislányom augusztus 30-án van a születésnapja. Ha érettnek találják rá, akkor megy iskolába, ha nem, akkor meg nem.
2013. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Júniusi a fiam és megy iskolába.
2013. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én fiam augusztus 29-én született. Bár még csak az 5-öt tölti idén, de az ovónők már mondták, hogy szeptemberben felmérik őket, mert már most látszania kell, hogy ki érett rá. Mi szívünk szerint még nem akarjuk, hogy jövő szeptemberben iskolás legyen. Bár fizikailag nagy fiú, a csoportjában a legnagyobbak között van és értelmes, okos, de a figyelme még nem igazán köthető le. Az ovónők is azt mondták, hogy bár még őszig sok minden változhat, de ők úgy látják, hogy a 29 fős csoportból talán 1-2 gyerek van, akit nyugodt szívvel ajánlanának iskolásnak. Mi azért akarjuk, hogy maradjon, mert a suli már nem olyan mint régen, hihetetlen nyomást gyakorolnak már most a kisiskolásokra, ha 1 évet "veszít", csak gyerek marad, még játszhat egy 1 évet, de ha suliba kerül és nem tud úgy koncentrálni, csalódni fog, akkor azzal jobban sérülhet lelkileg. Legalábbis mi így gondoljuk. Aztán majd kiderül mit hoz ez az év...
2013. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi is pontosan így gondolkodunk ahogy te, utolsó. Az érvek is ugyanazok nálunk is.
2013. febr. 7. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!