Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok ezt második névnek a...

Adnátok ezt második névnek a fiatoknak?

Figyelt kérdés

Manassé.

Nem vagyok a különleges nevek híve, de ez valamiért nagyon tetszik. Persze első keresztnévnek nem merném adni, de másodiknak talán. Mondjuk Márk Manassé.

Nagyon kiszúrnék a fiammal, vagy így vállalható valamennyire?



2014. máj. 27. 07:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
9%

13-as


Ennyi erővel akkor a Dávid nevet sem adná sok szülő a gyermekének, hisz mint tudjuk zsidó király volt de mindegy... Sokan nem foglalkoznak a nevek jelentésével.

2014. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugyanígy vagyok, mint Te. Annyira tetszik, de nem merem adni. Még az Efraim, amiért élek-halok, de eddig nem mertük.:) Egy icipicit kevésbé fura, héber nevet adtunk a fiunknak, így sem érti senki...

De ki tudja, egyszer lehet mégis, hiszen annyira jó nevek, csak tény, hogy furák itthon.:)

2014. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. :)
2014. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik.
2014. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
11%

21-es: 13-as vagyok.

Pontosan tudom, hogy Dávid is zsidó király volt, csak éppen nem az a jelentése, ami a Manassénak és nem volt szadista gyilkos és a saját gyerekét is isteneknek áldozó... kicsit pozitívabb, nem?


Nyugodtan lepontozhattok, számomra fontos egy név jelentése, a családunkhoz, hagyományainkhoz, nemzetiségünkhöz, vallásunkhoz stb. való kötődése és nem csak a hangzása miatt választok.


Sajnálom, hogy ez ennyire nem tetszik másoknak.


A véleményemet kérdezte a kérdező, elmondtam. Ez is egy szempont, még ha másnak nem tetszik is.

2014. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!