Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Leander...

Mi a véleményetek a Leander névről? Ismertek ilyen nevű embert? Adnátok fiatoknak? Hogyan becéznétek?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 01:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Leander nevű együttes ugrik be róla elsőre, azután a növény :)

Mint keresztnév, nekem nagyon nem tetszik.

Becenév? Jó kérdés... Talán Leni...?

2012. márc. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én is a Lenire gondoltam... :)
2012. márc. 17. 01:19
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem is tudom... Szerintem fiúnak nem való egy növénynév, az olyan lányos az én ízlésem szerinte. Pl. ott a Jácint, én valahogy azzal sem vagyok kibékülve, szerintem nem férfias.
2012. márc. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

nem és nem!

Leander egy Fiúnak??? A levendula jut erről az eszembe.

szerintem csúfolni fogják ha ezt a nevet adod neki , nagyon lányos de még lányhoz sem illik.

2012. márc. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Jókai regényében van Leander nevű főszereplő. Kissé különös egy fiúnak.
2012. márc. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Szeretem ezt a virágot és szép a szó csengése,szerintem illene egy mesében a hős királyfihoz vagy egy koboldhoz (Leánder és Lenszirom), de egy kisfiúhoz (majd férfihoz) a 21. században...? nem. Még a Jácintnál is meredekebb.
2012. márc. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Mint keresztnév, így el sem tudnám képzelni. Soha nem hallottam névként. Nem adnám a fiamnak.


Becézése, talán a többiek által írt Leni a legjobb. Így mondjuk tetszik.

2012. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel engem a hangzása, dallama, ritmusa fog meg egy névnek, tetszik a Leander. Határozottan el tudok vonatkoztatni a növénytől. :)

Nem ismerek ilyen nevű embert, a fiaimnak sem adnám ez a nevet, mert nem magyar.

Becenévnek mit szólsz az Anderhez? Szerintem szép, különleges, és máris fiúsabb. :)

Amiatt ne izgasd magadat, hogy csúfolni fogják az oviban. Mennyi úgymond különleges név van mostanság, kb. minden második gyereket csúfolhatnák.

2012. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
Abszolút nem tetszik, semmi esetre sem adnék ilyen nevet.
2012. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem tudom, én amikor először meghallottam ezt a nevet, eszembe sem jutott a növény... Nekem rögtön megtetszett.

2012. márc. 17. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!