Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a tudatosan gyerektelenek ellenségüknek tekintik a gyermeket vállaló szülőket?

Figyelt kérdés
Nem vitát szítanék, csak a jelenség magyarázata érdekelne.
2014. máj. 29. 19:36
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__5..


Én ennek a topicnak néhány válaszán akadtam ki ma végleg, az anyukákat elhanyagolt tramplinak gúnyolós már régi, azt már nem tudom előkeresni.


Az ugye csak tréfa, hogy a tolikocsis néniket is utálják azok, akik a síró gyerekeket?

2014. máj. 29. 21:15
 12/31 anonim ***** válasza:
46%

"Amugy en is agyverzest tudok kapni a buszra babakocsival felszallo anyukatol. Plane, amikor 2 megallot utazik, ami vagy 20 perc seta a gyerekkel. A tavolsagi buszozast meg csak-csak megertem, bar ott meg felmerul a kerdes, hogy miert nem vesz egy esernyo babakocsit.."


Na ilyen nálunk is van. Konkrétan a 7:30 -as busszal viszi oviba a nagyot a kicsi meg talán 4-5 hónapos babakocsival. Én komolyan 5 hónapja gondolkozók azon mi értelme ennek? Tényleg 10 percnél nem több az út sétával, de nyomorog az iskolásokkal teli buszon egy babakocsival meg egy kismotoros 3 évessel.

2014. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szerintem túl sok szabadidőd van hülyeségeken gondolkozni és összeesküvést gyártani.

Vannak érdekes nyugdíjasok, kismamák, diákok egyszóval emberek akik a normális többség furcsán nézi a baromságait.

2014. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem vagyunk egyformák és mindenkinek van véleménye. Amióta pedig olcsó az internet olyanok is írogatnak, akiknek nem kéne...
2014. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy kaptam már itt az oldalon olyan megjegyzéseket, hogy bár anyám se akart volna gyereket, mert akkor egyel kevesebb genetikai zsákutca lenne most. Mintdezt azért, mert azt mertem mondani, hogy nem tartom 100%-ig elképzelhetetlennek, hogy sosem lesz gyerekem.
2014. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
51%

én értelek kérdező...

amúgy miért ne szállhatna föl a buszra egy 2 gyerekes anyuka babakocsival még akkor is ha csak 10 percet megy??én ezt nem értem...

szerintem alapból intoleránsak ma az emberek,az itteni kommentekből is látszik,hogy pl buszon is csak az utazhat,akinek 10 percnél többet kell vele mennie,nincs nagy táskája/babakocsija/síró gyereke,nem idős,stb.

És mi a baj azzal,ha anyukák beszélgetnek sétálás közben??Komolyan ennyire nehezére esik egyeseknek azt mondani,hogy "elnézést!" és kerülni egyet??ez vicces....

vagy a boltban síró gyerek...nyilván anyukának is kellemetlen a szitu és nem direkt hecceli a gyereket,hogy sírjon jobban.

2014. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az! Az általam olvasott topicban konkrétan, minden kertelés nélkül leírták, hogy a hájas s..gű anyuka nem dolgozik (!), egész nap ráér, mit veszi el a helyet a buszon az ott utazó, szegény, fáradt, dolgozó nőktől. Az anyukák tehát megkapták, hogy ők nem hasznos tagjai a társadalomnak, mert nem keresnek pénzt, segélyen élnek - gyes -, úgyhogy ne akarjanak már buszra szállni akkor, amikor az adófizető, munkahelyen pénzt kereső nők fáradtan utaznának haza.


Ha valakinek sír a gyereke a pénztárnál, mert nem kapta meg, amit akart, akkor mit lehet tenni? Ha a szülő enged a hisztinek, akkor megeszi a fene a következetességet, meg önző lesz a gyerek, ha meg nem, akkor amíg még nem lehet megértetni vele, mert 2 éves, hogy nincs mindig teljesítve a kívánság, marad a dackorszakos gyermeki próbálkozás. Én is azon gondolkoztam, vajon hová vihette volna a bömbölő rosszaságot az anyukája, ha éppen a pénztárnál fizetett, ahogyan írta valaki!

Mi is voltunk gyerekek. Mi is voltunk dacosak, akaratosak, hisztisek. De nem éreztem, hogy az akkori felnőttek ennyire utáltak volna bennünket, vagy a szüleinket. Vajon mi változott?

2014. máj. 29. 22:46
 18/31 anonim ***** válasza:
61%

A kérdező előtti: Bp, belváros, járda, kocsiút kétoldalán parkoló autók féloldalasan, beszélgető babakocsis anyukák. Szerinted hány autó üt el reggel munkába menet, ha ki kell őket az úton kerülnöm, mert nekem sajnos időre kell mennem? Nem egy...


Lehet, hogy ti kisvárosiak vagytok, de pl. Bp-en ha a villamosra (nem combino) fel akar taszigálni egy babakocsit, az elég mérges tekinteteket kap. Meg a banyatank, amivel 2 helyet foglalnak el, és rátolja a lábadra a néni...


Ez nem gyűlölködésről szól, vagy intoleranciáról, hanem vannak, akiknek muszáj azon a járaton utazni (Ahogy az egyik válaszoló is írja, a diákok), és vannak azok, akik a piacra épp azzal mennek és épp akkor arra kell a babakocsival is felszállni. A válaszoló azt nem értette, hogy miért száll fel, ha kényelmesen sétálhatna, miért nyomorog.

2014. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez viszonylag egyszerű. Mindenki abból a szemszögből nézi a dolgokat, amiben ő van. Amíg fiatal dolgozó voltam, bizony én is úgy gondoltam, hogy az otthon lévő anyuka és a nyugdíjas ráérne később is elmenni a piacra, nem lenne muszáj a reggeli csúcsban nyomulni. Aztán ha te is otthon ülő anyuka leszel, akkor rájössz, hogy néha időre kell menni, és nincs más választásod.

Mindenkinek épp az nem tetszik, ami őt konkrétan zavarja, és a legtöbb ember nem tud/akar belegondolni más helyzetébe. Ezen nincs mit csodálkozni. Igen, hiányzik a tolerancia a mai emberekből. Egyszerűbb utálkozni.

2014. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
67%

"amúgy miért ne szállhatna föl a buszra egy 2 gyerekes anyuka babakocsival még akkor is ha csak 10 percet megy??én ezt nem értem."


Én miattam felszállhat csak nem értem minek bonyolítja a helyzetét. Én az első megállóban szállók fel és bőven felférek a buszra, viszont ha egy ilyen miatt maradnék le a buszról mert egy babakocsis nő 3 helyet is elfoglal én is mérges lennék.

2014. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!