Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy apa lemondhat a saját...

Egy apa lemondhat a saját gyerekéről?

Figyelt kérdés
A párommal már nem vagyunk együtt és azt mondta nekem hogy lemond a kislányáról...Létezik ilyen hogy leveszik a nevéről és nem kell neki gyerektartást fizetni?
2014. máj. 30. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1%
Igen, a gyámhivatalnál kell nyilatkoznia.
2014. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy, nincs ilyen.

Vagyis akkor van, ha van más férfi, aki örökbe fogadja, a nevére veszi, annak minden jogi vonzatával együtt (eltartás, öröklés, stb.)

Csak úgy nem lehet lemondani egy gyerekről...

2014. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Dehogyis.

Lemondhat róla, mármint hogy nem kell neki kapcsolatot tartania a gyerekével, de anyagilag felelős lesz érte. Tehát a jogairól lemondhat, de a kötelezettségeiről nem. Mert mit tehet az a szerencsétlen gyerek arról, hogy az apja nem akarja? De nyilván annak a gyereknek fel kell nőnie, ennie kell, ruházkodni, stb., amihez meg pénz kell és azt ugyanúgy az apának is biztosítani kell, nem csak az anyának. Elvégre ketten hozták össze.

2014. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

A kérdésben ez van: Létezik ilyen hogy leveszik a nevéről és nem kell neki gyerektartást fizetni?

Ilyen nincs.

2014. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
kell lennie apukának bejelentve. Az "apa" csak akkor mondhat le a gyerekről, ha más örökbefogadja. Lemondhat a láthatásról. De a gyerektartásról nem. Ha összehozni össze tudta a gyereket, akkor vàllalja érte a felelősséget, ne eldobni akarja, mint egy játékbabát! Ő is akarta a kicsit?
2014. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat
2014. máj. 30. 18:56
 7/15 A kérdező kommentje:
Ő jobban akarta ez a babát mint én..De azért Nehogy azt higgyétek hogy szívtelen vagyok...csak fiatal és élni akartam az életem...de persze most már nem bánom...
2014. máj. 30. 18:59
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nos, nincs ilyen. Ha lenne, rengeteg elvalt apuka elne ezzel.

Akkor tehetne meg, ha te ferjnel lennel es a ferjed orokbe fogadna a gyereket.

2014. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Max. a láthatásról mondhat le, de a gyerektartás fizetéséről nem. Sőt örökölni is fog utána a gyerek.
2014. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Lemondhat jogilag a gyerekről, és ha te nem pereled apasági perrel, akkor fizetnie sem kell, nem kell a beleegyezése semmihez, nem lesz jogosult láthatásra stb.

Viszont bármikor igényelheti újra az apasági jogát, mert a szülői jog elévülhetetlen.

2014. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!