Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadott fiunkat a...

Örökbefogadott fiunkat a szüleim teljesen saját unokájukként kezelik a férjem szülei viszont úgy, mintha kb a férjem elvett volna egy gyermekes asszonyt és az ő gyerekéről lenne szó, rosszul esne ez nektek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul esne.

De sokan nem tudják úgy szeretni más gyermekét, vagy egy idegen gyermeket, mint a sajátjukat!

Gondolom bennük van hogy nem saját vér szerinti unoka, és tartanak tőle. Mint látod mindenki más, mert a te szüleid önzetlenül szeretik, a párod szülei pedig nem tudják sajátként szeretni.


Lehet több időt kéne velük töltenie, hogy ők is átélhesség ahogy nő, fejlődik a gyermek, ahogy nap mint nap új dolgokat csinál....


Nálunk is pl . a saját unikát az én szüleim jobban szeretik, mint a férjem szülei.

Anyu kivesz szabit hogy vele lehessen ha ott vagyunk, mindenben a kedvében jár, amit tudnak megtesznek neki, csókolgatja, szeretgeti, reggel mikor felkel Anyu meg Apu alig várják az unoka menjen ébressze őket, játszhassanak vele, apu ha szerel mindent mutat neki hogy kell...


A másik nagyszülők meg 1-2 órát elvannak a gyerekkel, utánna megúnják, elvonúlnak, igazából nem is játszanak vele csak ülnek mellette. Évente 1x kap szülinapra valamit, az sem neki való még, vagy már nem neki való!


De ugyan ez van a sógornőd részéről, Hugom ha éjszakás, akkor is másnap egész nap a gyerekkel van, mert ki akarja élvezni, míg a sógornő akkor át sem jön, mert alszik.


Rosszul esik, de mindenki más!

2012. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gyerek lassan 6 éves,újszülöttkorától neveljük.


Évente párszor találkoznak vele a férjem szülei csupán(húsvét,szülinap,karácsony),akkor elmondják,hogy mennyire aranyos,okos .


Még egyszer sem vitték el magukkal sehová,nélkülünk még egy percig nem volt velük.


Az én szüleim rengeteget foglalkoznak vele,a testvérem már meg is sértődött ,hogy talán az ő gyerekeit nem is szereti úgy anyukám ,mert már ismerősök is mondogatják ,hogy annyira áradozik az én fiamról

,persze a testvérem gyerekeit is imádja és róluk is sokat beszél,sokat vannak a mamánál ők is ,csak a sok lökött ismerős ezzel hergelte a testvéremet,hogy az az elképzelésük,hogy az én örökbefogadott fiamat jobban szereti,mint a vér szerinti unokáit,anyu azt mondja,hogy egyformán szereti őket ,mert annyira értékes az én "szív-szerinti" fiam is mint a vér szerinti unokák,hiszen picibaba korától hozzánk tartozik.

2012. júl. 19. 12:51
 3/3 hKatan válasza:

Nálunk is ez van, azzal a különbséggel, hogy anyósék imádják az örökbefogadott unokákat, az én szüleim, vagyis inkább csak édesapám meg nem törődik velük.

Igen, rosszul esik, de túlteszem magam rajta. Elvárom, hogy a szüleim elfogadják az én döntésemet, én meg elfogadom az övéket. Ahogy nőnek a gyerekek, majd nyilván észreveszik a dolgot, és az apám azt fogja kapni tőlük, amit ő adott. A nagy semmit.

2012. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!