Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üdv! Két kiskorú gyermeken...

Lacko2002 kérdése:

Üdv! Két kiskorú gyermeken van. Élettársak voltunk, a két csemetét egyedülállóként neveli a volt élettársam ő kapja a családi pótlékot és a gyest, én viszont dolgozom. Járhat-e adókedvezmény?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ha a neveden vannak igen.
2014. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha odaadod az anyukának azt a 20e forintot, akkor igen. (Remélem azért kérdezted, nem lenyúlni akarod a gyerekek pénzét)
2014. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, találtam egy cikket hasonló esetről, remélem segít.

[link]

2014. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen ő kapná meg!!
2014. jún. 1. 13:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem járhat, mivel egyedülálló családi mellé csak ő maga veheti igénybe.
2014. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amig együtt voltam a gyerekek apjával, nem voltunk még élettársak sem, mégis az egyik családi kedvezményt az apa kapta, mert a 4 órás fizetésembe nem fért bele. Mostmár én kapom az egészet, hogy visszamentem 8 órába. Sehol nem kérdezték meg, hogy milyen minőségben van az apuka. De akkor nézz utána.
2014. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ő nem bírja igénybe venni mert gyesen van!
2014. jún. 1. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:

"Sehol nem kérdezték meg, hogy milyen minőségben van az apuka. De akkor nézz utána."


Törvény nem ismerése nem mentesít senkit a büntetés alól. Boltba sem mehetsz ki fizetés nélkül mert nem szólnak 3 percenként hogy fizetned is kell.

Csak közös felügyelet mellet igényelhet, de akkor a családit is felezni kell és az apának akkor gyerektartást sem kell fizetni mert egy hétig itt egy hétig ott él a gyerek.

Az hogy nem tudja kihasználni sem mentség.

2014. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség mi is kapjuk, hivatalosan egyedülálló vagyok és egy lakcímen sem vagyunk.
2014. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor törvénytelenül veszed fel. Valaki vagy egyedülálló vagy nem köztes állapot nincs.
2014. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!