Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor a kórházba szültél...

Amikor a kórházba szültél volt olyan szobatársad akin látszott, hogy nagyon szegények és nem túl jó helyre született a baba?

Figyelt kérdés
Amikor én szültem volt egy anyuka aki a 3. babáját szülte, és a kórházból rakott el cumisüveget a picinek. Szegény csaj még a szárazkenyeret is megette és 4 napig itta a 2 literes Denis neonzöld üdítőjét. Szappan volt a tusfürdője és egy Tesco Value törlőkendője volt csak a babájának. Magyar volt egyébként. Annyira megsajnáltuk, hogy amink volt megosztottuk vele. Utolsó nap adtam neki 1-2 dolgot még. Sokat gondolok rájuk mi lehet velük. De még e-mail címe sem volt. Ennek már 3 hónapja. Kérdésem csupán elméleti. Nem akarok vitát. Csak azóta se tudom megemészteni, kíváncsi lennék, hogy ez mennyire általános dolog.
2014. jún. 2. 08:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Általános.
2014. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok ítélkezni de szerintem bőven van ilyen.

Nem tudom hova valósi vagy, nálatok nem kerülnek be a szülések a helyi újságba, mert nálunk igen és abból simán utána lehet járni.

2014. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos nagyon általános. Nálunk a szobában ilyen nem volt, de ha lett volna, sem foglalkoztam volna vele. Mindenkinek a maga dolga és felelőssége, hogy mire vállalja a gyereket.
2014. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nem volt ilyen, de egy budai kórházban szültem. Inkább én éreztem csórónak magam a többiekhez képest, pedig mindene megvolt a babának és nekem is. De gondolom szegényebb régiókban általános lehet a jelenség.
2014. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
az egyik szobatársamnak még pelenkára sem volt pénze,így mi adtunk neki pelenkát is és popsitörlőt is,mikor láttuk,h. fél napja át sem csomagolta azt a szegény babát. nem hogy tusfürdője,de még szappana sem volt. bejött egy szál ruhában,hoztak neki másnap egy törölközőt,meg zsemlét és egy doboz gyümölcslevet és ennyi. viszont cigizni lejárt. sőt,úgy vettük észre,h. lopott is tőlünk pelust,törlőkendőt. alig evett,bezzeg teje annyi volt,h. ömlött. legalább a gyerek nem éhezett.
2014. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Igen, sajnos volt.

Annyira sajnáltam. Bejött egy csecsemős nővér aki képet készít a babákról (2500ft-ért, ha jól emlékszem). Én kértem képet. Sajnos neki erre nem volt pénze. Senki nem jött làtogatni, apa kórházi kosztot ette. Anilyen a sors fintora, még a babája is besárgult és maradhattak. Sírdogált. Megszakadt a szívem :-(

2014. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Volt nálunk egy ilyen kismama,nem kért semmit,de nem is adtam volna magamtól,mert cigarettára bezzeg tellett.Mindig megszoptatta a gyereket,aztán ment le cigizni.
2014. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egy ilyen kismama, második gyermekét szülte, látszott,hogy nem nagyon van pénzük, ráadásul kis súllyal szülte a babáját így csak azután mehettek haza miután voltak kint környezet tanulmányt csinálni. Teje nem volt általában 0ml-ket szopizott a baba, néha volt 5 ml (még a sokadik napon is). Amikor vitte haza a babát egy elhasznált bébihordozóba tette, és a ruha amibe öltöztette kb egyévesre való ruha volt, nagy fel kellett hajtani az ujját, és egy régi pléddel takarta be.
2014. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Huhh szomoru amiket olvasok :-( szerencsere ilyen nem volt de ha lett volna, en szivesen adtam volna.

En egyetlen szobatarsamat sajnaltam, mert mar nem emlekszem miert de neki ki kellett fizetni a szulest. Nem voltak ilyen szegenyek, de gazdagok sem hogy csak igy kifizessenek 100-140 ezer forintot.

2014. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

El vagyok képedve, én is Budán szültem, és megdöbbentő, amiket írtok.


Sajnálom, hogy a fogamzásgátlás nincsen ingyen Magyarországon, szerintem ha mindenhol óvszert osztanának, nem lenne ilyen a helyzet. Bár ki tudja...

2014. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!