Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekkel mindig együtt...

Ha a gyerekkel mindig együtt vagyok, szinte alig van másra bízva, akkor tényleg kemény lesz a bölcsi miatti elválás? Megviseli a kicsit, és engem is ez az "elvágatlan köldökzsinór"

Figyelt kérdés

az az igazság, hogy nincs sok segítségem, apuka hétvégén és munka után "babázik", de egy egy órákat, és azért úgy, ha közelben vagyok. illetve nagyikkal is elvan a gyerek, de ők is hetente, kéthetente érnek rá, és persze ott is a közelben vagyok. ezek a lehetőségek vannak.

szóval ezért minden időnket ezen a pár órán kívül együtt töltjük a gyerekkel, én úgy is érzem már - talán ezért, talán alapból, hogy nem bírnám ki sokáig a fiam nélkül.

a gyerek is eléggé anyás, úgy látom.

most egy éves kisfiamat ezért két évesen nehéz lesz "rávenni" a bölcsire? én is nehezen fogom bírni?


köszönöm a válaszokat előre is


2014. jún. 2. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem nem volt segítségem, bölcsi előtt 2x töltött 1-1 napot a nagyinál... azt is 2 évesen és sírt utánam.

de a bölcsit, ovit imádta/imádja, soha nem volt gond.

mondjuk mi már nagyon vártuk, hogy végre felvegyék, mert dolgoztam már, itthonról, de nagyon nehéz volt. általában nem aludtam :D szóval ő is örült, hogy ahelyett, hogy rosszalkodás nélkül, viszonylag csöndben kellett volna elfoglalni magát, ahelyett társaságban volt :)

5 éves lesz, még mindig nagyon anyás, de imádja az ovit, reggel is szaladnunk kell, mert első szeretne lenni ;)

2014. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bölcsikezdéskor azt tapasztaltam, hogy sosem az a gond amire az anyukák számítanak, a rossz evő, válogatós gyerek degeszre eszi magát, az angyalka kislányról kiderül, hogy harci amazon. Hogy lesz-e gond, az megjósolhatatlan. Láttam ismerős anyukát, aki reggelente csak a kondenzcsíkot látta ahogy húz befelé a gyerek, míg más meg közelharc árán próbálta betuszkolni az üvöltő, elfehéredő ujjakkal az ajtófélfába kapaszkodó gyereket.
2014. jún. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem bíztam másra a fiamat, csak akkor, ha nagyon muszáj volt. A bólcsis beszoktatás 1/2 nap volt. Szóval nincs egyenes összefüggés.
2014. jún. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudtam kire bízni a lányomat,mindig velem volt,nyugis életet éltünk,de a bölcsit kezdetektől imádta,hamar megszokta.Szerintem neki már kellett is a pörgés,és hogy kicsit változatosabb legyen az élet.
2014. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másfél évesen vittem először családi napköziibe a fiamat, nálunk még nagyszülők sincsenek akik vigyáztak volna rá, velem volt egész nap, az apját este 6-8 között látta. Szinte nem is volt beszoktatás, ott ültem a sarokban pár órát, jól eljátszott (egyedül játszott, de nézegette a többieket), másnap már ott hagytam pár órára. Itthon rossz evő, ott jó evő :) Imádja a napközit, már játszik a többi gyerekkel is, egyetlen negatívum hogy az 5 hónap alatt eddig 25-26 napot tudtam vinni, egyébként beteg volt. Én az első pár alkalommal nehezen viseltem, furcsa volt a szitu hogy nincs mellettem, de pár nap után már jól esett a "szabadság", és a gyerek teljesen lefáradva jön haza, nem kell azon görcsölni hogy vajon mit főzzek neki holnap, és hogy mit játsszunk bent ha esik az eső.
2014. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!