Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köldökzsinór nyakratekeredése...

Köldökzsinór nyakratekeredése miatti elhalálozás után miért nem adtAk ki a csecsemot?

Figyelt kérdés
1996-os evrol beszelunk.Ketpeteju ikerterhesseg, en 8 eves voltam. A kisfiu allitolag meghalt a mehen belul,megfolytotta a koldokzsinor. Nem adták ki a korházbol. Anyum csak a hugommal tért haza. A kerdes az h ilyenkor nem adják ki,h az ember eltemethesse a gyerekét? Kolleganomnek meséltem (48eves),megkerdezte hol szult anyum (videki korhaz), elmosolyodott es azt mondta: Biztos,hogy meghalt? Felvázolt egy osszeeskuvés elméletet miszerint lehet hogy valaki sok penzt adott valakinek hogy lehessen egy babája...vidéki korház...Mifelenk csak azt mondjak,hogy "Oda meghalni erdemes csak menni."
2014. jan. 27. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor adják ki, ha kikérik. Jogszabály szerint csak a 24. terhességi hét után meghalt magzatok esetében van arra lehetőség, hogy a hozzátartozó ne maga intézkedjen a temetésről, ilyenkor ezt az önkormányzat elvégzi (nem tárolják, nem megsemmisítik, nem nem halt meg és örökbe adják - egyszerűen sok anya ilyenkor nem él a lehetőséggel, hogy ő maga temesse el, hanem kéri, hogy a kórház intézkedjen - ezután a halott csecsemő a patológiára kerül, majd az önkormányzat eltemetteti).
2014. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtató, de nem hiszem, hogy "ellopták" volna a kisöcsédet.
2014. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát érdekes... elvileg ki kellett volna hogy adják. Én az ismerősöd szerint felvázolt helyzetet is eltudom képzelni.
2014. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak kicsit felzakatott,hogy egy kivulállo egy olyan verzioval áll elo,amire eddig senki nem gondolt és megrémitett a gondolat,hogy valahol van egy 18 eves öcsém.
2014. jan. 27. 15:43
 5/12 anonim ***** válasza:
én el tudok ilyen történetet képzelni, de valahogy nem a 90-es években. De a helyedben tuti nem hagyna nyugodni a gondolat, valahogy megpróbálnám kideríteni az igazságot. Mondjuk már csak az a kérdés, hogy hogyan.
2014. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdezted erről az édesanyádat? Biztos, hogy ő el szerette volna temetni?
2014. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok a kolléganődnek. :( Nincs tesód, nyugalom, nem értem az ilyen embereket.
2014. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nem adták ki, mert hivatalosan, jogilag egy percet sem élt. Halva született. Akkor számít már "személynek", ha megszületik, akárcsak egy lélegzetvétele van, vagy egy pár percig még életben van. Ez utóbbi esetben van lehetőség kiadásra.

Egyébként elvégzik rajta a megfelelő vizsgálatokat, boncolást (ha esetleg genetikai rendellenesség gyanúja merül fel a halál okaként), és elhamvasztják.

Szép összeesküvés elmélet, remek alap egy könyvhöz vagy filmhez, de ne lássunk már minden tragikus esetben csecsemőkereskedelmet!

Édesanyádat ne is zaklasd ezzel, kár lenne feltépni a fájó sebeket.

2014. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Utolsó! Ebben nincs igazad. Lehetőség bármikor van arra, hogy kikérje valaki a magzatát. De ez nem általános. Egyébként utána lehetne járni (bár sok értelme nincs), hisz a pathológián boncolták, nyilvántartást vezettek arról, hogy mikor vitték hamvasztani, valamint a temetőben is kell feljegyzésnek lennie arról, hogy eltemették.
2014. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

36 hetesen szültem halva. Választhattam volna, hogy kiadják, de úgy döntöttünk, hogy inkább ne.

Így a kórház temette el a picit. De nevet nem lehetett adni neki.

2014. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!