Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi napközi nyitásán...

Családi napközi nyitásán gondolkozom. Te miket tartasz fő szempontnak a csana választásakor?

Figyelt kérdés
Milyen extrákat vársz? Lenne igény speciális étkeztetésre (gluténmentes, vegán, stb.), angol nyelvű foglalkozásra, sószobára stb.?
2014. jún. 3. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem túl nagy segítség, de nekem az a legfontosabb, hogy a személyzet szeresse a gyerekeket és szívből csinálja, amit csinál. Tapasztaltam, hogy a gyerek csak ott érzi jól magát, ahol szeretik, lehet akármilyen sószoba meg extra. Nem ez a fontos.
2014. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi azért választottunk magánbölcsit, ahol pedagógusok dolgoznak, mert a csanákban ezt nem kaptuk meg - volt csanát nyitó mérnök, informatikus, közgazdász, jogász, de egyikük sem volt óvodapedagógus, a jelenlegi bölcsinkben pedig minden dolgozó az.


Ami fontos volt tehát:

- legyen ilyen irányú végzettsége

- legyen allergiás gyermek számára is elfogadható étrend (a lányunk tejérzékeny, rizs-, mandula- és zabtejjel/tejszínnel készítenek neki mindent a bölcsiben)

- nagy udvar legyen, biztonságos játékokkal (ne tudd meg, milyen csanákat láttunk ilyen szempontból...)

- ne akarjanak a gyerekünkkel angolozni és ne akarják izomból fejleszteni, hagyják játszani, homokozni, és félig konstruált foglalkozások keretében hagyják a saját útján haladni (én pszichológus vagyok, férj gyerekneurológus, egyformán ráz minket a hideg a bölcsis angol gondolatától)

- plusz legyen rugalmas a beszoktatás, és az is, hogy mikor szeretném vinni a gyermekem

- sószoba itt van, de nem vártam el, tornaszoba is van, plafonig gumival burkolva, iszonyú jó mozgásfejlesztésre alkalmas eszközökkel, az mindenképpen kell, mert látom, hogy mit tesz a gyerekkel, de magamtól nem gondoltam volna rá.


Hát kb. ennyi.

2014. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek van pénze csanára (mifelénk kb. 45ezer havonta+étkezés), azoknak szerintem van igényük mindenféle külön foglalkozásra is (, mint pl. angol stb). De lehet, hogy valaki azért adná hozzátok a gyerekét, mert nálatok van lehetőség a diétára. Állami bölcsikben szerintem ez nem mindenhol megoldott. Nekem személy szerint az lenne a lényeg, hogy magasan képzett, kedves gondozónők, óvónők legyenek foglalkoztatva.
2014. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következők fontosak:

1) Normális gondozó legyen velük (ha pedagógus, az jó, de nálam nem létszükség), aki tényleg szereti a gyerekeket.

2) Mivel mi is anyagiakból élünk, ne legyen piszok drága, tehát ne kelljen a havi fizetést rákölteni a gyermekfelügyeletre.

3) Lehetőleg egy csoportban kevesen legyenek, szóval a gondozó rendesen tudjon figyelni minden kicsire.

4) Legyen megoldva a diétás étkezés (főleg a gluténmentes, tejfehérje mentes).


És semmiféle extrát nem várnék el, persze jó dolog a sószoba, de pl. a bölcsis angolt nem erőltetnem.

2014. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Nálunk havi 75 ezer volt a csana, de nem voltak extra elvárásaim. Az úszást megoldottuk külön, a sószobát is megoldottuk volna. Angolt meg én is tudok vele tanítani, egy pár éves gyerekhez nem kell magas szintű nyelvoktatás. A gondozók viszont szakképzettek voltak, ez tényleg fontos, de önmagéban nem sokat ér. Látjuk most az oviban. Hiába képzett az óvónő, ha utálja a gyerekeket és nincs türelme hozzájuk. Többet érne egy szakképzetlen, aki viszont szereti őket és szívesen foglalkozik velük.

A csanában a gondozó néni több hangszeren játszott, ez jó volt, sokat zenéltek, énekeltek. Továbbá diavetítőztek, buborékfújóztak, kézműveskedtek, sütöttek-főztek. De ami bearanyozta a napot, az az volt, hogy a dadus mosollyal, öleléssel, vidáman fogadott reggel minden gyereket és ebben a hangulatban telt az egész napjuk.

Sok csanát megnéztünk, és épp emiatt döntöttünk ez mellett, mert láttuk, hogy a dadus csupa szív, imádják őt a gyerekek. Olyan volt, mint egy tyúkanyó, körülötte a kiscsibék:) Enélkül semmit nem ér az angol oktatás vagy bármilyen óra.

2014. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, én is így értettem: szaktudás+szeretet, nyilván egyik a másik nélkül semmit nem ér, én azt láttam, hogy a gyerekszeretet sem szaktudás nélkül. A jelenlegi bölcsinkben szerencsére mindegyik megvan a gondozókban. :)
2014. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Kedves, családias légkör, ingergazdag környezet, egészséges ételek, sok levegőzés, igény szerinti bánsmód, jó megközelíthetőség, rugalmasság, és főleg JÓ ÁR :)


Az angol nyelvű foglalkozást inkább hátránynak ítélném meg, hacsak nem anyanyelvi beszélő foglalkozik velük. Sószobára és effélékre szerencsére nincs szükségünk. Ilyen piciknél csak természetes játékot, rajzolást, modókázást, levegőzést tartok szükségesnek, semmilyen erőltetett tanórára nincsen szükség.

2014. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
A bölcsődei gondozók között csak elvétve akad óvodapedagógus. Mint ahogyan óvodai dolgozók között sem szoktak tanárok lenni, vagy csak elvétve.
2014. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a legfontosabb az, hogy maximálisan megbízható, a munkáját felelősségteljesen végző gondozónők vigyázzanak a kislányomra, amíg én nem tudok vele lenni. Legyenek türelmesek és kreatívak, érezze jól magát a csemetém a csanában.

Ezen felül számomra nagyon fontos a rugalmasság, meg lehessen oldani azt, hogy egyik nap pl csak 3-4 órára tudjam bevinni, másik nap akár egész nap, harmadnap egyáltalán nem. Tudom, ez a gyerek szempontjából nem a legideálisabb, hiszen megbontja a napi rutint, de hamarosan pont ilyen helyzetbe fogunk kerülni, és muszáj ennyire rugalmas csanát/magánbölcsit keresnem.

Harmadrészt ne csak egyféle étek legyen, szerintem sokaknak lenne igénye a speciális étkeztetésre.

2014. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Mi 3 állami bölcsit néztünk meg, mindben óvodapedagógusok dolgoztak (rákérdeztem), ill. a jelenlegi magánbölcsinket is óvodapedagógusok viszik. Szóval szerintem az "elvétve" túlzás.
2014. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!