Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki "kijátszotta" a...

Volt aki "kijátszotta" a kórházban a csecsemősöket tápszerrel vagy teával?

Figyelt kérdés
A kórház, ahol szülök egy borzadalom, tudom mert már volt benne részem. Viszont ide köt a dokim, így itt kell szülnöm. A gyermekágyas részen semmiben nem segítenek, ha bajod van oldd meg magad, mintha nem is azért lennének ott. Első babámmal szinte semmi tejem nem volt (nem csak az első napokban), de nem adtam neki semmit, csak amikor egész éjszaka üvöltött az éhségtől, akkor is úgy kellett kikönyörögni a vizet ! a gyereknek, hogy legalább más tudjon aludni. Mindemellett viszont bababarát MEGYEI kórház lévén cumit, üveget, tápszert, teát nem támogatnak. Arra gondoltam, hogy a táskában elfér a kis cumisüveg, a párom pedig naponta hozhatna be bébi teát a picinek. Tudom, ez nem étel, de legalább nem ordítana és nem is esne vissza a súlya, ha pár kortyot kapna amíg bent vagyunk. Természetesen szoptatás mellett.
2014. jún. 3. 22:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ez nem is kijátszás:)
2014. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Én is bababarát kórházban szültem Miskolcon.

A csecsemősök el is mondták az elején, hogy csakis akkor fognak tanácsokat osztogatni, ha direkt megkérjük rá őket.

Akkor szívesen segítenek, megmutatnak bármit, de amúgy hagyják az anyákat a babával.

Nekem se volt tejem az első 2-3 napban csak cseppek, de ilyenkor szinte akkora a baba gyomra, mint egy cseresznye, így ez bőven elég neki.

Nagyon jól teszik, ha nem adnak tápszert, csak végszükség esetén, hiszen a legelején nagyon el lehet rontani a szoptatást, akár végleg tápszeres maradhat a babád.

2014. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2. a kettő nem ugyanaz. Ezek akkor sem segítenek SEMMIBEN ha kéred, ha mész. Természetesen ne tömje tápszerrel, de ha egyszer még az a pár csepp sincs amit szerencsétlen kiszopjon, akkor mivel legyen tele a cseresznye gyomra? Mégegyszer nem szeretnék így járni. Szegény sírt bármit csináltam, én sírtam mert nem tudtam mi a baja, a csecsemős meg flegmázott összevissza, majd nagy kegyesen pohárból vízzel megitatta és csend volt.
2014. jún. 3. 22:42
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

Ja, és mi van azokkal, akiknek egyáltalán nincs tejük??? Vagy pl anatómiailag nem alkalmas a mellük szoptatásra?

Igenis kell a tápszer, ha nincs más megoldás.

2014. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kijátszás. Én egyszer szültem (többször nem fogok), de ha még egyszer szülnék, tuti hogy lenne egy üvegecske nálam, és újszülöttnek való tápszer a táskámban.. Nekem sem volt tejem (3 hónap durva kemény próbálkozás után sem!), és a kórházban csak úgy adtak tápszert, ha már 24 órája megvolt a baba... nos, én azt füllentettem, hogy már megvan 24 órája (nem volt még egészen annyi), de legalább kaptunk és szegénykém szépen elaludt utána... addig meg ordított (egész éjszaka is!). Szörnyű volt az első 2 nap a kórházban....
2014. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A tápszeren én is gondolkodtam, de az macerásabb, hosszadalmasabb, hogy ne lássák meg. Honnan veszek forralt vizet, hogy melegítem vissza stb. ?
2014. jún. 3. 23:04
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azért azt lehetetlen dolognak tartom hogy nincs tápszer az osztályon..

Én 2x szültem baba barát kórházban, de mind a kettőben volt.

Lányomnál 2. éjszaka berongyoltam a csecsemőshöz, mondtam csináljon vmit mert sír a gyerek, na ekkor adott tápszert..mert nekem tejem volt, de a babám nem akart szopizni. :/

Azért fel kéne hogy legyenek készülve bizonyos helyzetekre..pl ha anyuka nem éli túl a szülést, vagy bármi komplikáció van ami miatt nem tud szoptatni, akkor valamit enni kell annak a babának nem?

2014. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként pedig szerintem nyugodtan vigyél be, ha van ha nincs..kapják be..ha még segíteni sem tudnak, akkor ne szóljanak bele abba hogy te mit csinálsz a gyerekkel!!

De komolyan!!

2014. jún. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez felhabotito! Es megis milyen jogon szolhatnanak bele ha cumisuvegbol adsz neki tapszert vagy vizet?

Mindenkinek joga van eldonteni,hogy akar-e szoptatni vagy sem.Plane ha akarnal,de nincs tejed.

Attol eltekintve,hogy be nem tennem oda a labam az elozo rossz tapasztalat utan,biztos nem dugdosnam a cumisuveget.

2014. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a kórház, ahol én szültem, nem "bababarát", mégse jobb. Eleve 5 napig KELL bent maradni szülés után. Hazamenni még saját felelősségre sem lehet, illetve anyuka mehet, a gyerek nem. A kórházi protokoll szerint a gyereket csak a harmadik naptól lehet kikérni 12, illetve 24 órában, de nem kötelező. Az első két napban három óránként hozzák etetni, mindenkinek ugyanabban az időben hordják ki, ösztönzik a mellre tételt. Ez idáig rendben is volna, DE: saját szememmel láttam, meg egy csecsemős nővér is mesélte, hogy amelyik gyerek sírni talál a "gyűjtőben", annak gyorsan a szájába dugják a cumisüveget, jó édes teával. Azt komálják a gyerkőcök, gyorsan csúszik-gyorsan telít. Rendszerint úgy alakul, hogy mire kiviszik anyukához etetésre, addigra jól tele van teával, így keveset szopizik. Anyuci szarul érzi magát, mert nem tud szoptatni, és a nővérek is ezt erősítik benne, hogy szar anya, hisz még szoptatni se tud. Korholják, mert sokat veszít a gyerek a súlyából. Örök körforgás ez, hiszen amikor a gyerek visszakerül a csoportba, előbb-utóbb éhes lesz, sír, így jön a jó édes teácska, vagy tápszer. Amelyik anyukának van teje, és feji rendületlenül, az látványosan kaphat steril üveget a tejnek, viheti éjszakára, hogy az övét azzal etessék. Szerinted mi lesz az értékes anyatej sorsa? Megy egyenesen a lefolyóba, mert a nővéreknek nincs idejük éjjel azt keresgetni, hogy melyik üvegcsében melyik anyuka teje van, azt melegítgessék. Inkább adják éjjel a bekevert egyentápszert. A harmadik naptól, amikor már kint lehet a baba éjjel-nappal, rendeződik a dolog. Én amúgy úgy oldottam meg, hogy fejtem, és üvegből etettem a gyereket, így pontosan be tudtam írni a naplóba, hogy mikor mennyit evett, nem kellett folyton a mérlegre pakolászni. Itthon már természetesen szoptattam.
2014. jún. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!