Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki "kijátszotta" a...

Volt aki "kijátszotta" a kórházban a csecsemősöket tápszerrel vagy teával?

Figyelt kérdés
A kórház, ahol szülök egy borzadalom, tudom mert már volt benne részem. Viszont ide köt a dokim, így itt kell szülnöm. A gyermekágyas részen semmiben nem segítenek, ha bajod van oldd meg magad, mintha nem is azért lennének ott. Első babámmal szinte semmi tejem nem volt (nem csak az első napokban), de nem adtam neki semmit, csak amikor egész éjszaka üvöltött az éhségtől, akkor is úgy kellett kikönyörögni a vizet ! a gyereknek, hogy legalább más tudjon aludni. Mindemellett viszont bababarát MEGYEI kórház lévén cumit, üveget, tápszert, teát nem támogatnak. Arra gondoltam, hogy a táskában elfér a kis cumisüveg, a párom pedig naponta hozhatna be bébi teát a picinek. Tudom, ez nem étel, de legalább nem ordítana és nem is esne vissza a súlya, ha pár kortyot kapna amíg bent vagyunk. Természetesen szoptatás mellett.
2014. jún. 3. 22:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Csak nem Szolnok?!


Nekem ott szuletett az elso lanyom. Amit leirtal total igaz ra, sot vannak meg durvabb tortenetek is!

Lenyeg az, hogy az en lanyom csaszarral szuletett, be se indult a tejem. Konkretan nem is volt. 2 napot uvoltott vegig, felhivtam a vedonom. O segitett tanacsaival a telefon masik vegen. Felhivta a korhazi vedonot, aki bejott hozzam. O kozolte a csecsemosokkel, hogy nincs tejem, se elotej (az a par csepp szules utan), se semmilyen.

Erre jott Ursula - az orosz kcsglady vilagbajnok - es olyan szinten megnyomta a mellem, hogy nem csak a kez(tenyer) lenyomata maradt rajta, hanem kek-lila lett. A betegjogi kepviselot azonnal felhivtam telefonon a barbar keleti "apolasi kultura" miatt.

Vegul nem adtak tapszert, meg a vedono velemenyere sem. A ferjemet felhivtam, kozoltem vele, hogy azonnal irasson tapszert a gy.orvossal, hozza be cumisuveggel egyutt es babavizgel. Kb.2oraval kesobb mar a mikroban melegitettem a vizet es a korhazi vedono segitett a tapszer elkesziteseben, valamint elmegyarazta, hogy mire kell figyelni.

A csecsemosok elakartak venni a tapszert es a hozzavalo kellekeket, de a betegjogi kepviselo kozbelepet es mehettek vissza a "csigahazukba".

Tavozaskor meg sikerult papiron elcserelniuk a lanyomat egy masikra.

Ott mar nem usztak meg a dolgot. Feljelentes lett belole, igaz azt a masik anyuka kezdemenyezte. O szo nelkul hivta a rendorseget (a ferje rendor).

1,5 eves volt a lanyom, amikor peren kivul megegyeztunk a korhazzal. Allitolag Ursulaek mar nincsenek ott, kirugtak oket az eset utan. Gyakorlatilag nem tudom, mert mi elkoltoztunk onnan es a masodik gyerkocom mar itthon szuletett, emberi korulmenyek kozott!!!


Elso lanyomnal volt f.orvosom, masodiknal ugyeletes volt.

2014. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Az első gyerekem besárgult, kék fény, három óránként hozták, 10 percre. Még szép, hogy nem volt tejem.

Amikor a második baba megfogant, megfogadtam, teszek magasról a "bababarát" hozzáállásra!

A kórházban, ha nincs tej, 48 óra után ajánlhat a gyerekorvos tápszert. Én hozattam be a férjemmel, eleve vittem cumisüveget, pici Jana bébivizet és én bizony már az első nap is adtam szoptatás után 1-2 csepp vizet. Volt, hogy a nővér (utálják az új rendszert) hozott titokban kis cukoroldatos cseppentőt, ő cseppentett a baba szájába, mert már annyira ki volt száradva a szája, hogy képtelen volt bekapni a cicit. Hozzám jött szoptatási tanácsadó, szinte minden szoptatást végigkísértek a nővérek, helyes volt a mellretétel, de a hazamenés napján sem volt semmi tej. Én kibuliztam a frissen végzett gyerekorvosnál a tápszert. Itt még stikában sem adhatnak, mert a gyerek kórlapjára írják fel, mennyi tápszert adhatnak a nővérek. Én szépen, szorgalmasan mentem, először mindig szopi, mérés, aztán be a nővérekhez. Itthon, az ötödik napon durrant be a mellem és lett valamennyi tej.

Részemről teszek a kórházi protokollra, amit a nagyon okos katona férfiak állítanak fel, miközben lövésük sincs arról, mi a jó a babának vagy az anyának.

2014. jún. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
döbbenet, hogy mik vannak. Én is bababarátban szültem, itt senkinek nem adnak tápszert, de a problémás esetekben (mint nálunk is, hogy tej szinte semmi nem volt, de a baba súlya vészesen leesett), a 3. nap női tejet adtak. A csecsemősök maguktól semmiben nem segítenek, mi összevesztünk többel is, de nem érdekel, jártam egész nap a nyakukra. Cumisüveggel én nem próbálkoznék, akkor már inkább pohárból adnám, hogy ne zavarja meg a szoptatást.
2014. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 zabmester ***** válasza:
100%

Nagyon durva történeteket írtatok!! Mi anno csak három napot voltunk a kórházban, de nekem sem volt egy csepp tejem sem, csak amikor már itthon voltunk, a kórházban mégsem voltak hajlandóak semmit sem adni, hiába kértem, hiába sírt folyamatosan a gyerek az éhségtől.

Érthetetlen, hogy milyen jogon nevezik bababarát kórháznak azt, ahol hagyják őket éhezni, ha az anya nem tud elég (még) szoptatni. Ez nem bababarátság, ez megszállottság a kórház részéről. És nem mellesleg: az anyának JOGA van dönteni arról, hogy akar-e szoptatni, vagy sem. Még csak indokolni sem köteles a döntését. Akármilyen hű de magasztos elveket vall a kórház az anyatejről, a tápszeres táplálást nem tilthatják meg. Talán ha többen fordulnának betegjogi képviselőhöz (ahogy az egyik válaszoló is tette nagyon helyesen), akkor idővel rájönnének a kórházi dolgozók, hogy mi az, amit megtehetnek, és mi az, amit nem.

2014. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről egy eset jut eszembe: ahol én szültem úgy van, hogy a délelőtti gyerekorvosi vizit után mehetnek haza a babák. Oda kell menni a csecsemőosztályra, kiadják a gyereket azzal hogy anyuka még szoptassa meg, addig megírják a zárójelentést. Nahát anyuka mondta, hogy jó de kér tápszert. Néz rá a csecsemős, de ilyen "úristen mi vagy te?!" arccal, és kérdezi, hogy és otthon mi lesz, anyuka? Anyuka nagy lelkinyugalommal rávágta hogy mi lenne, éhen hal :D Valahogy nem találta humoránál a csecsemőst :D De nem tudom mit gondolt, hogy attól hogy ő pofákat vág, majd beindul a tej??
2014. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Én azt nem értem, miért "féltek" néhány rendkívül magasan iskolázott, bunkó, ostoba és kövér nővérke nem létező hatalmától.


Ha valamit mondanak, szemforgatva elfordultok, ha nem segítenek vagy akadályoznak, mentek a fogadott orvosotokhoz/panaszt tesztek a felettesénél vagy abetegjogi képviselőnél.


Ha pedig egyik sem használ, hazamentek saját felelősségre, ők nem kapnak utánatok több támogatást azokra a napokra, és a 60 ezres fizetésükhöz nem kapnak egy 300 Ft-os bonbont a végén, nem dől össze a világ!

2014. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a problémát, ha ennyire bunkók, akkor nehogy már félni kelljen és titokban etetni a babát vagy épp éhezni hagyni. Hát kik ők?!

Mindkét gyerekem tápszeres volt (sajnos), első perctől kértem és kaptam tápszert. Pofákat vágtak és? Attól még adtak. Ha nem adtak volna, férjem hozott volna be és nem titokban, hanem teljes lelki nyugalommal etettem volna. És adtam volna bárki más babájának is, ha kérik :-)

2014. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, cukros vizet kaptak a babák addig, míg nem jött meg a tej. Napi 1x-2x. Nem agyoncukrozottra kell gondolni.. És annak hasonló íze van, mint az előtejnek. A fiam szépen tűrt, a kórházban a 4 alatt hangja se volt szinte, pedig a tejem a 4.napon jött meg.
2014. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én baba-mamabarát kórházban szültem, fel sem merült, hogy ne adhatnánk inni a babának, ha nincs tejünk, kaptunk vizet és kis sterilizált üveg pohárkákat. Kínozni nem kell a gyerekeket, és a besárgulás ellen is szükségük van a folyadékra. Az én kislányom nem szopott egyáltalán, vízzel itattam (persze próbáltam cicire tenni is, de folyamatosan aludt, inni álmában is tudott szopni nem), és megnyugtattak, nem fog éhen halni, egy-két napos tartalékkal születnek. Egyébként szerintem sem kijátszás, nem tartozik szorosan a kórházi kezeléshez, így tulajdonképpen azt csinálsz, amit akarsz, nem gondolom, hogy beleszólhatnak, mert ott ez vagy az a szokás. an olyan is, aki pl nem akar szoptatni, vagy mint említette más is, nem tud. Akkor mi van? Nem szeretem ezt mondani, de jogod van hozzá, mint ahogy egy egy kezelés megválasztásához, visszautasításához, teljes tájékoztatáshoz, mind a baba, mind a saját részedről, és ha nincs komplikáció, 72 óra után hazamehetsz. Ennyi a kötelező idő, amit benn kell tölteni. Sajnos azt tapasztalom, hogy sokszor az orvosok, kórházak, nővérek szinte gyerekként kezelik a kórházban levőket, betegeket valami régi beidegződés miatt, csak elbeszélnek a beteg feje fölött, nem kapsz megfelelő tájékoztatást, stb. Ebben még sokat kell fejlődnünk.
2014. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem ilyenre számítottam, kellemes csalódás :) Valaki kérdezte, csak nem e Szolnok. De, igen sajnos az. A tápszer - babavíz kombó jó ötlet, a sterilizálást pedig apa megoldja. De itt tényleg semmit nem adnak, csak vizet. Ha jól emlékszem egy anyuka volt, akinek a babája már 3. nap majdnem kiszáradt, na ő kapott női tejet orvosi javaslatra, de jelzem a kiszáradás szélén. Ami itt megy, az maga a borzalom és a legrosszabb, hogy ezzel senki nem foglalkozik.
2014. jún. 4. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!