Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok ehhez?

Anyukák, ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ha jól emlékszem tavaly már volt hasonló kérdés, de sajnos a kérdező kevés dolgot írt le és nem reagált.

Kisvárosban élünk, ahol sok szülő dolgozik. A bölcsikben, ovikban lesz 3 vagy több hét szünet, de a szülők nem tudják megoldani a gyermekfelügyeletet. Ezért gondoltam csinálhatnék egy kis "óvodát". Nagy házunk van, a gyermekeimnek van játszószobájuk, az lenne a csoportszoba. Játékunk rengeteg van, minden korosztálynak. Étkezést is tudnék biztosítani, a tízórait, ebédet, uzsonnát én készíteném el. Segítségemre lenne a menyem (ő gondozónő), a kolléganője és néha a férjem is.

Dolgoztam pedagógusként 4 évig (tudom nem sok), több mint 15 éve gyermekorvos vagyok.

Ha lenne ilyen lehetőség beíratnátok a gyermeketeket?

Mennyit fizetnétek havonta?


2014. jún. 4. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

0 referenciàval eszem àgàba se lenne beiratni. Lehet h jó emberek vagytok, de a mai vilàgba nagyon óvatosnak kell lenni sztem.

Csak egy több ève jólműködő napközibe iratnàm.


Amugy az ötlet jó, de az ovikba a 3-4hét szünet alatt is van ügyelet ès helyet felügyeletet kell biztositani a gyerekeknek.

2014. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Az ötlet nem rossz, de ha minden "hivatalos" akkor elég magasak a követelmények. A kaját jobban jársz, ha rendeléssel oldod meg, mert elég magasak a konyhai követelmények. Külön hűtő, mosogató, antsz, haccp, stb.

A gyerekeknek kinti-benti mozgásteret kell biztosítani, valamint alvóhelyet. Szabályozva van, hogy hány négyzetméter kell gyerekenként, valamint, hogy hány gyerekre hány "gondozó" szükséges. Szóval nem egyszerű belekezdeni.

2014. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ehhez nagyon komoly engedélyek kellenek, ugye tudod?
2014. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem hivatalosan csinálod, akkor megütheted nagyon a bokád. Szerintem rizikös a te szempontodból. Elég, ha történik egy kisebb baleset, szülő nem jól reagálja le stb. Ha 2-3 ismerós gyerekee vigyáznál, arra azt momdom, hogy belefér, de ennél több, már rizikös.
2014. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ehhez ÁNTSZ engedély kellene.
2014. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beíratnám, de nem tudom mennyit lehetne ezért kérni.
2014. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyre többen csinálják, h 3-4 szülő összefog és mindenkinél mondjuk 1-1 hetet töltenek a gyerekek....jaj már, ANTSZ....amikor a nagyinál nyaral a 4 unoka, oda se külditek ki az ANTSZ-t.


A gáz az kérdező, ha te ezért pénzt akarsz kérni, akkor viszont tényleg kellenek az engedélyek, mert akkor te egy szolgáltatást nyújtasz és nem szívességet teszel.

2014. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem történik semmi baj még lehet Ok is lenne, DE gyerekorvosként gondolom tudod, hogy hiába tartod be a higiéniai szabályokat nyáron bármi megtörténhet az étkezés kapcsán és akkor orvosként biztos fogod magad szégyellni, hogy miattad betegedet meg x gyerek vagy bármelyikkel valamilyen baleset történik, a szülő nem biztos,hogy nem veri a balhét és akkor még nem beszéltem a NAV-ról mert ha pénz is kérsz és van 1-2 jó akaród már is meg van a baj. Ez csak az én véleményem, én beszari vagyok ilyen téren.
2014. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!