Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a nyarat a...

Nakrna kérdése:

Hogyan éljem túl a nyarat a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, 9 és 4 éves, a legkisebb pedig 3 hónapos. A kicsi miatt nem nagyon tudunk hosszabb kiruccanásokat tervezni, max. egy játszóterezés, fagyizás, de ez a legnagyobbat már nem elégíti ki. Rádásul mit mesél szept.-ben, ha kérdezik a nyárról? Egy-két hetet meg tudtunk oldani pl. nyári táborral, de ez az anyagiak miatt sem csinálható egész nyáron. Nagyszülök nem segítenek, egyáltalán a rokonságban senkit sem tudunk megkérni, baráti körünk is messze, szétszórtan. A babához sem kaptam sok segítséget az elején, lemerülten kezdek neki a nyárnak, hogyan lesz türelmem a gyerekekhez, ha rádásul még jön a höség is?

2014. jún. 6. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ezen akkor kellett volna gondolkodni, mikor bevállaltátok a harmadik gyereket is. Utólag már ne sírjon a szád.
2014. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudtok kimozdulni? Kirándulni tudtok menni, nyáron egymást érik az ingyenes gyerekprogramok.

Hétvégén - vagy a szabadnapjain - ott a férjed is, lehet komolyabbat is szervezni, strand pl.

2014. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami közös családi nyaralást, legalább egy hosszú hétvégére biztosan próbálnék beiktatni. Ha máshogy nem megy, akkor a nyári tábor rovására. Falusi turizmus pl. ami nem olyan drága, Vaterán éppen nézegettem, hogy vidéken nagyon olcsón lehet szállást találni, egyszerű kajákat kell kitalálni, hogy ne a főzéssel teljen az idő. A gyerekek jó levegőn vannak, lehet kint játszani, a pici meg elvan egy járókában. Mi is akkor voltunk először nyaralni, amikor 3 hónapos volt a lányom.
2014. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A hétvégék vagy a szabadnapok rendben, én a többire gondoltam, mikor tök egyedül leszünk én és a 3 gyerköc. Ami a gyerekvállalást illeti, sztem nem ez alapján döl el, hogy akkor majd hogyan lesz nyaranta, ha nem tudok tuti választ, ne jöjjön a harmadik. Ilyen alapon egyet sem szültem volna, és ha mindenki így gondolkodik, kihal az emberiség.
2014. jún. 6. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem értelek,mi olyan nagy probléma, az,hogy tulajdonképpen eddig ugye az első iskolában volt a második oviban te meg otthon babáztál,tehát kb a héten 2 napot voltak otthon egésznap a gyerekek,de szerintem amikor vállaltátok átgondoltátok,hogy 3 gyerek az sokkal nehezebb,mint 1 vagy kettő.Miért ne lehetne vinni a babát akárhova,mehettek sokat strandra,kis fél sátorral,hogy a baba tudjon aludni,azt a két idősebb is élvezné, gyerekeknek olcsó,bizonyos kor alatt még ingyenes is,vagy vehettek bérletet az úgy jobb. Az idősebb barátozzon,pl áthívja a barátait stb,játszóterezni mindennap el lehet menni, el lehet menni kirándulni.Szerintem ne túlélni akard,mert akkor az egész el van cseszve, van már 3 gyereked te meg csak túléled az időt amit velük töltesz, szerintem hosszútávon nagyon nem lesz jó,magad miatt sem. egy 9 éves elég nagy már szerintem saját ötletei is lesznek a nyárra.
2014. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha családi házban laktok, rendezhetsz te tábort a 9 évesnek, kicsit energia igényes, de jól el vannak és ő is a barátaival lesz, nem unatkozik. Strandolni lehet melegben mindhárom gyerekkel, persze csak a gyerek medencében, ott szoptatni is lehet.Ha bevállalod egy tábor erejéig más gyerekét, azok is visszahívhatják a te gyerkőceidet. Nem tudom állatkert, vadaspark van-e a környéketeken, az is egy jó kis program. Különböző zöldebb ligetere, füvészkertekbe(pléddel piknik jelleggel)ellátogathattok. Bábszínházat csinálni otthon, illetve mozit, pattogatott kukoricával, üdítővel, Ha este a kicsi elaludt, egy kis éjszakai hancúrozás a nagyobbakkal.Sártat állítani a lakásban. Tudom, hogy ez mind fárasztó a három hónapos mellett, de hidd el csak elkezdeni nehéz, és az, hogy ezen rágódsz azt jelenti, hogy jó anya vagy, mert mind három gyerkőcöd egyformán fontos. Jó nyarat, kitartás, jövőre sokkal könnyebb lesz.
2014. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem elégíti ki a fagyizás,játszótér,meg két hét tábor?

Mi kellene még neki?

Barátai vannak?Esetleg mehetnének egymáshoz délutánonként.

2014. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek gyerekek a környéken? Osztálytársak a nagynak? Nem kell legjobb barátoknak lenni, de bandázhatnak, focizhatnak, tollasozhatnak együtt. A picit magadra tudod kötni, vagy be a babakocsiba, szerintem könnyebb ilyenkor kimozdulni vele, mint pl másfél évesen, mikor alig éred utol. Ne arra gondolj, hogy mit fog mondani ősszel az iskolában, mert majd megmondja, hogy kistesókkal otthon volt.
2014. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek egy nagyobb medencét, pl. ilyet: [link] és az jó idős elfoglaltság megoldva (feltéve, ha kertes házban laktok)
2014. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, föleg a bátorítást, jövöre tényleg könnyebb lesz!
2014. jún. 10. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!