Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi pereket milyen lépéssel...

Orvosi pereket milyen lépéssel kell kezdeni? Fogorvos miatt baba halála, bővebb lent.

Figyelt kérdés

21 hetesen fogorvos kezelte 2 lyukas fogamat, 22 hetesen a baba leállt a fejlődésben, szövettani eredmény: fertőzött magzatvíz.

TORC teszt eredménye: herpes simplex vírus friss fertőzés.

Ügyvédhez kell rögtön menni? Tudtok olyat ajánlani, kaki ilyen perekben járatos?

Köszönöm.


2014. jún. 14. 11:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, ami veled tortent.

De: biztosan bele akarsz vágni egy ilyen perbe? Szinte biztos, hogy vesztenél.... A sebeit felszaggatása, jo sok megaláztatás.... Kell ez neked?

2014. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Miért veszítenék? Ismersz olyat, aki így járt?
2014. jún. 14. 11:44
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Amugy ezt talaltm: Herpes simplex vírus (HSV)

A herpes simplex vírusnak két típusa ismert, a HSV-1 és a HSV-2. Mindkettő a bőr és nyálkahártya fertőzését okozza: a HSV-1 többnyire az ajkakon (herpes labialis) és a szem szaruhártyáján (herpes simplex ceratitis), míg a HSV-2 elsősorban a nemi szerveken, a végbélnyílás körüli bőrön és a környező területeken (herpes genitalis) okoz elváltozást. A herpeszvírusok a fertőzött területtől függően a szájból vagy a száj környékéről származó váladékkal, az elváltozásokkal való közvetlen érintkezéssel, leggyakrabban nemi kontaktus útján vihetőek át (a vírus a nyálkahártya apróbb sérülésein keresztül képes átadódni). A fertőzésen a népesség legkevesebb harmada, a zsúfoltabb körülmények között élők több mint háromnegyede átesik.


A tüneteket mutató terhes asszonyoknál mindössze egy százaléknál kisebb arányban várható a magzat fertőződése, ami ultrahangvizsgálattal az előzőekben már leírt jelek alapján (a méhlepény károsodása, máj- és lépduzzanat) ismerhető fel. A születendő magzat azonban 40-60%-os eséllyel fertőződhet a szülőcsatornán keresztül, ami szintén súlyos fejlődési rendellenességekhez, például agyvelőgyulladáshoz vezethet. A nemi szervi herpeszek egyébként nem zavarják a terhességet és a szülést sem, aminek oka, hogy a fertőzésen már átesett kismamák szervezetében a magzatot is óvó ellenanyagok termelődnek. Veszélyesnek kizárólag azok az eseteket minősülnek, amikor az elsődleges fertőzés súlyos: ez egyrészt spontán vetélést okozhat a terhesség első harmadában, később pedig akkor járhat halálos kimenetellel a magzatra nézve, ha a terhesség végéig nem termelődik elég ellenanyag az anya szervezetében. Az aktív herpeszes tüneteket mutató várandós nők esetében ez utóbbi miatt császármetszés alkalmazása is szükségessé válhat (a császármetszés előnyeiről és hátrányairól lásd korábbi cikkünket: Egyre gyakoribb, de korántsem veszélytelen a császármetszés).


Én igy ertelmezem, hogy az elso 3 honapban es a szuleskor okozhat problemat....

2014. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Orvost akarsz perelni műhiba miatt.... Nagyon keves esetben nyer a beteg....
2014. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Esélytelen, hogy nyerj, mivel nem lehet bizonyítani az orvos felelősségét, csupán egy véletlen egybeesést.

Egészségügyis vagyok, tudom miről beszélek. Ennél sokkal súlyosabb pereket is végül az orvos nyer meg.

2014. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem biztos hogy a doki hibázott!!!!sajnálom ami veled történt
2014. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem miért gondolod,hogy a fogorvos hibája.Nem ismerem ezt a vírust,de abból amit valaki előttem már leírt róla,én arra következtetek,hogy neki ehhez semmi köze.Mert ha a száj nyálkahártyádon volt is ebből a vírusból,azon keresztül a babához nem juthatott el.A magzatvíz csak hüvelyen keresztül tud fertőzödni.Legalább is én így tudom,de javítsatok ki ha tévedek.
2014. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
De mondta valaki, hogy a fogorvostól kaptad el? Bárhol összeszedhetted. Én elhiszem, hogy nehéz a helyzeted, és keresed az okokat, de nem biztos, hogy a fogorvos a hibás. És ha nem tudod kétséget kizáróan bizonyítani, akkor semmi esélyed sem. Még akkor sem biztos, hogy te nyersz, ha igazad van és bizonyítani is tudod. Ajánlom figyelmedbe Kende Péter Mit vagytok ti, istenek című könyvét. Nagyon szépen bemutatja, hogyan zajlanak hazánkban a műhibák eltussolásai, és a műhibaperek.
2014. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
6 hónapos voltam, nem az első háromban történt.
2014. jún. 14. 12:23
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, valószínű még meggondolom. Nem szeretném magam megtörni.

Nekem van az ismerettségi körömben 2 nő, akik nyertek. Az egyiknek szülés alatt halt meg, a másik pedig fertőzést kapott császár közben.

2014. jún. 14. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!