Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ELveheti a párom a kicsit tőlem?

ELveheti a párom a kicsit tőlem?

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább,ki vagyok készülve és elszeretnék költözni az édesanyámhoz a 7 hónapos babámmal.A párom azt mondja,hogy azonnal utánunk jönne és hazahozna minket,de ha én ezt nem szeretném, ugye nem kényszeríthet?Azt is mondta,hogy ha én nem is mennék vele,a kicsit mindenképpen elvinné.ugye ezt nem teheti meg,nem veheti el tőlem?a probléma,ami miatt már nem bírom tovább: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

a helyzet azóta csak rosszabb és párom nem áll ki mellettünk,hiába beszéltem vele.


2014. jún. 15. 06:29
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mivel még egy éves sincs a kicsi, nem veheti el. Szépen fogd meg a cuccod, menj el. Holnap reggel add be a gyermekelhelyezési pert, így gond sem lesz. Ha odamegy apuka cirkuszolni nyugodtan el lehet küldeni, ha szépen nem megy akkor magánlaksértésért fel lehet jelenteni. Lépj végre, ideje !
2014. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező és te milyen jogon vennéd el tőle?

Te pont ugyan úy nem teheted meg mint ő. Mindkét szülőre ugyan azok a jogok vonatkoznak. Gyerek állandó lakcíméről nem költöztetheted el,önkéntesen. Ad be a gyerekelhelyezés aztán majd ha megkaptad a felügyeleti jogot mehetsz vele.


Elviszed a gyereket rendőrséggel teljesen jogosan haza vitetheti.

2014. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Azért szerintem nem eszik olyan forrón a kását, ahogy a 2. válaszoló írta.
2014. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Ez a törvény.
2014. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Ami nincs gyerekelhelyezés közös felügyelet van amit az egyik megtehet azt a másik is.
2014. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan elismerte az apaságot? Mert akkor nem viheted el, mert egyforma jogotok van a gyerek felügyeletére.

Indíts hivatalosan gyerekelhelyezési pert, akkor megoldható a dolog.

2014. jún. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és persze, ő sem veheti el tőled, de mint írtam, te sem tőle. Add be a kérelmet, úgyis megkapod, mert nagyon kicsi még.
2014. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!