Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nagy korkülönbséggel...

Akik nagy korkülönbséggel vállaltak kistesót, mesélnétek kicsit a dolog pozitív illetve negatív oldaláról?

Figyelt kérdés
Valószínűleg csak évek múlva tudunk tesót vállalni, lehet akár 6-8 év is eltelik, mire lehetőségünk lesz a családbővítésre. Mire számíthatok?
2014. jún. 14. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Negatív lehet, hogy terhesség alatt jobban aggódik a nagy, hogy mi lesz az ő "pozíciójával", hisz eddig csak ő volt...de nálunk ez pl. múlt szülés után...első perctől imádta...pozitívum, szerintem könnyebb a nagy kamaszkori rettenetes dolgait elviselni baba mellett...mindig emlékeztet rá, hogy ő is ilyen cukker volt:))))

nálunk a nővérem is köztem 9 év volt...felnőtt korban már pl nem is érződik...mindamellett a kicsi is hamarabb "felnő" egy ennyivel idősebb mellett...nálam a két gyerek között 10 év van...elképesztő helyesek együtt...

2014. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En teso szemszogbol tudok irni :)

A szuleim elvaltak mar kiskoromban. 14 eves voltam mikor apukam felol is es anyukam felol is szuletett hugom. Most 1 honapja szultem, es juliusban fog anyukam felol ocsem szuletni :) egyebkent imadom a testvereimet, kulfoldon elek, mindig az az elso hogy gondolok rajuk, kuldom haza a szep rucikat jatekokat nekik :) el sem tudnam nelkuluk kepzelni az eletem

2014. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nagy korkülönbség király :) Az én öcséim 12, 16, 18 évvel fiatalabbak nálam. Ilyenkor sokkal kevésbé van testvérféltékenység, mert a nagy már reálisabban fel tudja fogni, hogy nem veszélyezteti a kicsi a pozícióját (sőt, szeretne segíteni, meg villogni, hogy ő a nagy testvér), illetve mert már nem fognak összeveszni ugyanazon a játékon :) Én nem is szeretnék kis korkülönbséggel gyereket, a tesóimon látom, hogy az nem jó, folyton ugyanazon veszekszenek, ellenben velem jó a kapcsolatuk, már a bizalmasuknak tekintenek (átmenet vagyok a "felnőtt" és a "gyerek" között számukra). Minimum 5-6 év jó, ha van, férjem is ennyivel fiatalabb a bátyjánál. Szóval én nem láttam negatív oldalát :)
2014. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!