Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyám albínó, mennyi az...

Anyám albínó, mennyi az esélye annak, hogy az én gyerekem is az legyen?

Figyelt kérdés
F/18

2014. jún. 15. 15:01
 1/4 anonim válasza:

:D 12-es vagy/voltál nem?

Biológia öröklés tan... mi is e évben tanultuk... de én 2-es vagyok bioszból szóval szerintem 25%

2014. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az albinizmus homozigóta recesszívként jön elő, így apud génjei elnyomták anyudét, ezért nem lettél albínó (illetve, ha apud recesszívként hordozná a gént, akkor lehet, az lennél. De erősen szanszos, hogy nem hordozó.) Szóval, mivel anyud homozigóta, ezért esélyesen hordozó vagy (Mindegy gyermeke az.) Így te hordozod az albinizmust okozó gént, de ahhoz, hogy neked is albínó gyermeked szülessen kell egy hordozó vagy albínó nő. Szóval, ha albínó feleséged lesz, akkor 50% eséllyel lesz albínó gyereketek: 4 lehetőségből 2 hordozó, 2 albínói. Ha viszont a feleséged csak hordozó, akkor már csak 25%: 1 teljesen sima gyermek, 2 hordozó, 1 albínó. És amennyiben, a feleséged nem hordoz albínó gént, akkor 2 normális gyermek, 2 hordozó fog születni 4 esetből, azaz fenotípusra egyik sem lesz albínó, viszont genotípusra 2 hordozza a gént.


Itt van még infó az albinizmus öröklődéséről, ha érdekel: [link]

2014. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. jún. 15. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag 0 szal nyugi :)
2014. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!