Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire helyes egy mozaikcsal...

Mennyire helyes egy mozaikcsaládban, hogy az "én gyerekemnek", "a mi gyerekünknek" és a "te gyerekednek" különböző bánásmód az osztályrészük?

Figyelt kérdés

#család #én gyerekem #mi gyerekünk #te gyereked
2014. jún. 7. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

A mai világban a saját vér az előbbrevaló. Persze ez nem jelenti azt, hogy helyes.

Egy nő, vagy férfi fogadja el az előző házasságból született gyermekeket. De nem kötelessége egyenlően bánni velük.


Ma is volt egy kérdés, ahol a férfinak problémája volt azzal, hogy az anyósék az ő gyerekeit nem hívták meg a családi nyaralásra. Ott azt mondom jogos volt a nem egyenlő bánásmód, hisz annak olyan anyagi vonzatai lettek volna, amit nincs joga senkinek más nyakába varrni.


De jogtalan az pl. hogy az egyik gyerek minden nap kap csokit, míg ha a másik ott van nem is vesznek inkább csak hogy ne kelljen a "külsős" gyereknek is venni.


Tehát gondolatmenetem vége, hogy vannak esetek amikor helytelen és van amikor elfogadható.

2014. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire nem elfogadott szerintem. A mi gyerekemet annak a fényében kell vállalni, hogy az én meg az ő gyereke is ugyan úgy lehessen költeni vagy bármi. A már meglévő gyerekeknek mindig elsőbbséget kellene élvezniük.
2014. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha valakit úgy választottam, hogy vannak gyerekei, akkor nekem kötelességem ezt elfogadni és felvállalni, szükség esetén a párommal együtt segíteni őket, törődni velük.

De mondjuk a családom többi tagja nem választotta sem a páromat, sem a gyerekeit. Nekik csak elfogadni kell. Tehát nem várhatom el, mondjuk a szüleimtől, a testvéreimtől, hogy mondjuk pénzeljék a párom gyerekeit (mint ahogy ez egy előző kérdésben is elhangzott), ha esetleg az enyémeknek adnak valamit, mint ahogy én sem várnám el a párom volt párjának a családtagjaitól, hogy ajándékokkal halmozzák el az én gyerekeimet.

2014. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Semennyire sem tartom elfogadhatónak. Ha olyan párt választok, akinek már gyerekei vannak, akkor tudomásul veszem, hogy a gyerekek vele járnak. Ezzel vagy együtt tudok élni, vagy nem, de ők egy csomag. Ha pedig vállalom a dolgot, akkor onnantól felelős leszek azokért a gyerekekért is (még akkor is, ha nem mi neveljük őket esetlegesen!), és ennek megfelelően onnantól nincs megkülönböztetés. Mind jogokban, mind kötelességekben egyenlő a családban mindenki. Ettől család a család.
2014. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Apróbb dolgokban nem szabad különbséget tenni, de arra is ügyelni kell, hogy ne változzon meg egy gyerek helyzete gyökeresen a válás miatt. Például ha az egyik gyereknek fontos, de költséges hobbija van, amit az új családban már nem lehetne minden gyereknek megadni, akkor szerintem rendben van, hogy az illető gyerek többet kapjon. Még ha igazságtalannak is tűnik. Hiszen az ellenkezője, azaz ha a többi gyerek miatt kellene lemondania fontos dologról, az is igazságtalan lenne.
2014. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy a nyaralós kérdés ihletett-e, de ez így nagyon le van egyszerűsítve.


Pl. nem biztos, hogy ez a három "gyerek" együtt él. Tegyük fel én vagyok a nő, a mi gyerekünk, és az én gyerekem velünk él, a te gyereked viszont nagyrészt az édesanyjával van. Nekik ott megvannak a saját szabályaik, a saját "bánásmódjuk", amihez igazodni kell, hisz ott vannak életük nagyobb részében.

2014. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!