Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Léteik, hogy egy gyermek...

Léteik, hogy egy gyermek minden látható ok nélkül belázasodik? Nem látszik rajta hogy beteg lenne fájna a torka!

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meekora gyerek és mennyire lázas?


Kicsi korban nővérem babájának hőemelkedése lett akkor is, ha túlzottan be volt takarva éjjel.


De magas láznak valami oka azért van. Pl olyan vírusfertőzés is van, aminek ez a tünete. Ha 38 fok fölötti, akkor csíllapítsd a lázát.


Kisfiamnak (3 éves) volt egy ilyen, éjjel 38,5, másnap irány az orvos, nem talált betegségre utaló jelet. Nem is volt már semmi utána. Valószínűleg átment rajta valami vírus.

2010. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 éves a kislányom,38.5 volt a láza este ,most hőemelkedése van.:(
2010. jan. 3. 08:17
 3/11 A kérdező kommentje:
vajon gond ha raggel is lázas?38.6
2010. jan. 3. 08:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim szoktak ilyent produkálni nagyritkán,egy napos láz,se előtte se utána semmi.
2010. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

hívtam az ügyeletet

azt mondták 3 napig is eltarthat ne vigyem be a beteg gyerekek közé felső léguti betegség.Ha köhögni kezd vagy orrfolyása ,hasmenése lesz akkor mindenképpen vigyem az ügyeletre.

Megnyugodtam kicsit

Remélem semmi komoly baja nem lesz de holnap azért benézek a háziorvoshoz

2010. jan. 3. 10:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Az en 13 honapos fiam ket hete esett at a haromnapos lazon. Hallottam, illetve olvastam mar a betegsegrol, roseola-nak is hivjak (nem rozsahimlo, csak a neve hasonlo). Megsem voltam biztos benne, hogy az. Anyukamat es a harom gyermekes szomszedasszonynak emlitettem, hogy talan ez, de ok nem is hallottak rola es elvetettek az otletet, az ugyelettel is telefonon beszeltem, ok is turelemre intettek.

Elvileg 2 eves korig atesik rajta a legtobb gyerek, virusfertozes, talan a herpeszvirus okozza, az egyik legartalmatlanabb betegseg. A gyerek max etvagytalan, vagy nyugosebb, de nem nez ki betegnek, viszont igen magas laza van kb harom napon at, amit alig lehet csillapitani, max gyogyszerrel nehany orara lejjebb vinni, de azutan ismet felszokik. Majd ugy mulik el, ahogy jott es 1-2 lazmentes nap utan tele lesz a gyerek teste, foleg mellkasa hata, feneke voros foltokkal, kiutesekkel, viszont a bore sima marad. Ezek is 2-3 nap alatt eltunnek es vege is.


Nalunk tenyleg igy tortent, viszont csak akkor ismertem fel, amikor mar a kiuteseknel tartottunk. Eppen jott a felso ket szemfoga is, eleinte arra fogtam a lazat. Ugyeletre azert nem vittem, mert epp nyaraltunk, ismeretlen varosban voltunk, raadasul tele volt a korhaz tudogyuszis es hasmeneses gyerekekkel, azt mondtak, hogy egeszsegesnek latszo, csak eppen lazas gyereket ne vigyek oda.


Ha esetleg a te gyerekednek is ez a baja, akkor tudd meg, hogy sok babanal mandula, vagy torokgyuszi is kiseri ezt a gyerekbetegseget. Nalunk is lett torokgyuszi. viszont nagyon gyenge lefolyasu volt, egy heten belul az is elmult.

2010. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lányom 21 hónapos, 2 hete ébredtunk 39.0 fokos lázra, szaladtam vele a dokihoz. Tetotol talpig végigvizsgálták, semmit nem találtak nála. Nem is kapott rá csak Paracetamolt, másnapra semmi baja nem volt.
2010. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A babámnak 10 hósan volt ilyen,1 hétig volt lázas,max.hőemelkedésre vittem le a lázát.Doki semmit nem talált.Se a torka,se a füle,se a vizelete,se a tüdeje...stb...Végül vérvétel lett,kimutatta a bakteriális fertőzést,ami isten tudja hol,de ott volt elbújva.Antibiotikum után 1 nappal semmi baja sem volt.Ha tartós a láz,irány a vérvétel,van egy faktor,ami süllyedéssel együtt biztos kimutatja,ha fertőzése van valahol.
2010. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Levittem a lázát 37.5-re estére sok borogatás után,gyógyszervltogatással,ahogy az ügyeleten mondták. Kész rémálom az egész.Most háromnegyed órája megint 39 fokos láz.Lázcsillapitó,ülőfürdő,és nagyn gyorsan lement a láza.Szinte híhetetlen.már csak 37.5.Remélem ez a vége.És nem tart még két napig.Az ellenségemnek sem kívánom,mindketten sírtunk.:((
2010. jan. 4. 01:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Doki azt mondta ha még kedd este is lázas lesz vigyem szerdán vissza még ma az este is lázas volt:( mikor lesz vége?
2010. jan. 5. 06:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!