Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol nem ehet a 2 éves gyerek...

Ahol nem ehet a 2 éves gyerek tejterméket, nem allergia, hanem csak kisebb érzékenység miatt, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Mi az, amit mégis adtok?

Mivel helyettesítitek a tejet?


2014. jún. 17. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Van tefehérje allergiás gyerekem. 5 éves lesz. Semmilyen tejszármazékot tartalmazó ételt nem kap.

Az oviba viszem neki a kaját.

Tejet növényi tejjel helyettesítem, a tejfölt általában majonézzel, az édes dolgokat (pl. gyümölcsleves) vaníliás pudingporral sűrítem.

Túró rudi helyett gesztenye marcit kap.

Igyekszem változatosan főzni/sütni, amit csak lehet.

2014. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tényleg, vannak növényi tejfölök is például, de azt elég rossz minőségűnek mondják, nem?


Növényi tejet hol veszel, és mennyibe kerül?

2014. jún. 17. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére csak laktózérzékeny,az sem 100%-ig,de mivel a férjem is az,így már megszoktuk (férjem a tablettát sem birja,ami erre van)

Mindenből van laktózmentes,kész kajákat kerüljük,ha mégis esznek valami olyat,amit nem kellett volna,akkor gy normaflore és csak kis hasmenés van.


amig nem voltak laktózmentes tejtermékeke,addig mindentnövényi dolgokkal pótoltam,növényi tejek (borzalmas ízzel,és nagyon drágák), majonéz,kefír.

2014. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a kefír jó??
2014. jún. 17. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:

14:03 vagyok

A sparban kapható növényi tejföl,ami az a nagyon olcsó,20%-os,piros-fehéres tetejű,az szerintem egész jó( hogy mi van benne,ne firtassuk). De ízre,állagra nekem bejött.

2014. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy a tejcukorral (laktóz) vagy a tejfehérjével (kazein) van-e gond!

Azt meg nem értem miért nem mindegy, hogy allergia vagy "kisebb érzékenység" miatt kell-e kerülni? Bár utóbbi alatt nem tudom mit értesz.


Ha a tejcukrot nem bírja a kicsi, akkor az a könnyebbik eset, mert egyrészről van gyógyszer, amivel lehet pótolni a tejcukor lebontásáért felelős enzimet (vagy mit), másrészről rengeteg laktózmentes tejtermék létezik, sőt szinte minden van laktózmentes formában is (tej, tejföl, túró, joghurt stb).

Ha a tejfehérjét nem bírja, az a nehezebb, mert tejfehérje mentes tejtermék nem létezik, így csak az az egy út van, hogy ki kell vonni minden olyan ételt-italt a kicsi étrendjéből, amihez bármi köze is van a tejnek. Tehát még abból a kalácsból sem kaphat egy morzsányit sem, amihez az élesztőt egy 1/2 dl tejben futtatták fel...

Ebben az esetben csakis a szigorú diéta lehet megoldás és el kell felejtenie a szervezetének, hogy valaha is találkozott a tejjel, így jó eséllyel kinőhető.

Baromi nehéz, mi már lassan 4 éve így élünk, mert a kisfiam még mindig nem nőtte ki, sajnos :(

2014. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

allergia vizsgálaton még nem voltunk, nem küldött tovább az orvos, mert annyi az összes tünet, hogy legtöbbször lágy a széklete, de nem is durván hasmenéses. Azt mondta, hogy legvalószínűbb, hogy a tejtermékek miatt.


Most kipróbáljuk, hogy néhány hétig nem kap tejterméket, meglátjuk, milyen lesz, aztán próbálkozunk, hogy mi okozhat hasmenést.

2014. jún. 17. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Tej helyett - rizstej, zabtej, mandulatej, kókusztej

Tejszín helyett - rizstejszín, mandulatejszín

Tejföl, joghurt helyett - szójajoghurt, szójatejföl (szerintem jobb minőségűek, mint egy átlag tejföl).

2014. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a "néhány hét" az legalább egy hónap legyen, és teljesen nulldiétát csinálj, tehát MINDEN TEJSZÁRMAZÉKOT TARTALMAZÓ ételt kerülj, pl. kifli, levesgyöngy, felvágottakat, húsokat is nézni kell, minden bolti péksüteményt kiiktatni, az összes vásárolt termék apró betűs részét átolvasni és a tejport, tejsavóport, íróport tartalmazókat a polcon hagyni.


Ez eleinte nem egyszerű, szerintem egy hónap épp arra elég, hogy az anyuka megtanulja, mit kell kerülni. Én 6 éve csinálom, és még néha így is becsúszik valami véletlenül, pl. egy terméknek megváltoztatják az összetevőit...

Margarinból is csak növényit.


A kefír persze nem jó, és megnézem majd azt a SPAROS tejfölt, de gyanítom, hogy csak laktózmentes.

"növényi tejszínhab" sincs, abban tejfehérje van és az állati zsír helyett tesznek bele növényit, de ettől még a tejfehérje benne van.


Én a DM-ben veszem a növényi tejet, vagy rizstejet, vagy zabtejet, ezek ott a legolcsóbbak, 560 Ft körül van egy liter. (Asszem most 559)

első

2014. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát ez nem egyszerű! Köszi!!
2014. jún. 17. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!