Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név dilemma! Nekem ez neki az...

Név dilemma! Nekem ez neki az nem tetszik. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves kisfiúnk aki a Donát Bence nevet kapta. Együtt választottuk a férjemmel és mind a ketten egyet értünk abban, hogy rá illőbbet nem is választhattunk volna. Most a tesóval 22hetes kismami vagyok. Az első megérzésünk és az uh szerint is kisfiúnk lesz. Én a Denton Bende nevet szeretném de a férjem azt mondja ez nagyon cigányos. Ő inkább az Olivért vagy a Leventét szeretné. Szerintetek is igaza van?
2014. jún. 18. 10:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is cigányos...a Levente jobb név:)
2014. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nálunk öcsém születésénél anyum azt csinálta hogy kiválasztott vagy 15 nevet odaadta nekem meg apámnak, és válasszuk ki ami nekünk tetszik. Aztán amik mind a kettőjüknek tetszett az lett. De szerintem ha már a nagyobbik fiú Bence, akkor a Bende név csak keveredést szülne.
2014. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem, ha egy névre azt mondják, hogy cigányos, ezért most se mondom. Pl. a legjobb barátnom Dzsenifer, klasszikusan az a név, amit cigányosnak szoktak tartani. Hát barátnőm tejfehér, szőke, jó egyetemre jár, és a szülei is teljesen normálisak, csak éppen ez a név tetszett nekik (nekem nem).


Ettől függetlenül a Denton Bende nekem nem tetszik. A Denton nekem túl külföldies, és én olyat nem adnék, magyarul nagyon idegenen hangzana. A Denton Bende nekem együtt sem hangzik túl jól. A két testvér neve - Donát Bence, Denton Bende - pedig túl hasonló, túl összecseng az én füleimnek. Az Olivér és a Levente nekem is jobban tetszene. Oké, hogy az Olivér se magyar, de azért korántsem hangzana annyira idegenül, mint a Denton.


Ez persze mind csak az én véleményem, annak nevezitek el a kisfiút, aminek akarjátok. :)

2014. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjednek igaza van.

Ha nekem kéne választanom, akkor az Olivért mondanám, de a Levente sem rossz.

Viszont a Denton Bende szerintem szörnyen szar.

2014. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is a férjed verzióira szavaznék.
2014. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte véleményeket. Erre voltam kiváncgsi. Nekem a Levente túl gyakdori név. Volt hogy egy azon helyen 3gyerkőcöt is Levinek becéztek. Viszont az Olivér meg azért nem tetszik mer annak a becézése Oli. És próbáltátok már egy mondatba foglalni? Megetettem a(z Olit) sokak számára itt inkább Zolinak hangzik, ha csak nem artikuláljuk túl :)
2014. jún. 18. 10:32
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a/az minek egy név elé?

Megetettem Olit. Az a/az nem kell elé, ezeket tárgyakra mondjuk (általában)

Vagy pl: Elmegyek Péterrel moziba.

Nem Elmegyek a Péterrel moziba.

2014. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül kell becézni. Ismerek egy Olivért, senki nem hívja Olinak, mindenki a teljes nevét mondja. Szerintem kisbabánál, kisgyereknél sem furcsa, ha becézetlenül Olivért mondasz, nem olyan, mint pl. a Sándor vagy a György. :)


De ha a férjednek a Denton nem tetszik, neked meg az Olivér / Levente nem tetszik, akkor keresgéljetek tovább, még van egy kis időtök. :)

2014. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A Bende még okés, de a Bence miatt nem lenne sztem szerencsés, a Denton... hát, brutál rossz.

Nekem is a férjed verziói jönnek be és inkább a Levente. Egyébként tényleg nem kell egy nevet becézni v kaphat vmi rá jellemző becenevet. A fiamat Mazsolának becéztük v Mazsonak, mára kamaszként maradt a keresztneve.

2014. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

vicces, hogy Bence nevű gyerekeddel azt írod, hogy Levente név neked túl gyakori :D

felnevettem, komolyan :) mert ha azt írnád nem elég gyakori, na de minden utcában lakik 5 Bence, ezek után alig marad Levente...


Bende nem tetszik. viszont Bercel nagyon :) nekem Benedekem van, imádom ezt a nevet, de nem tetszik, hogy mostanában annyi alakja lett ennek a névnek. (mióta Balázséknál meglett Benett, azóta durván sok "Ben"-nel kezdődő felkapott név van :/)

2014. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!