Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után, a baba első...

Szülés után, a baba első heteiben volt valamilyen szabály megszabva?

Figyelt kérdés

Barátnőim tapasztalata alapján szeretném a nagyszülőkkel alaposan átbeszélni a dolgot - és talán ők továbbítják a rokonoknak-.

Barátnőmék hiába kérték, hogy ne menjenek minden nap, mégis a kórházból hazaérkezés utám már másnap mentek a rokonok, volt akit este 8 után dobtak ki, mert meg akarta nézni a fürdetést, altatást.

Másik barátnőmnél a női rokonok szoptatást akartak nézni.

Panaszkodtak, hogy kézmosás nélkül nyúltak az újszülötthöz, betegen mentek babalátogatóba, és olyan is volt, aki simán kivette a gyereket a kiságyból, mert ő akarta tisztába tenni.


Ezeket szeretném amennyire csak lehet, kivédeni. Tudom, teljesen nem tudom, de azért megpróbálnám.

Eddig nem is akartam ezen gondolkodni, de tegnap felhívott anyósom, hogy ő kitalálta, ha hazahozzuk a picit a kórházból, akkor ő délután szeretné elvinni sétálni.

Nem akarom túlzottan félteni a picit, de ezt hallva megjelent bennem az anyatigris.


2014. jún. 18. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez most komoly? Ilyenek is vannak? Én ezt tenném a helyedben: mindenkinek megmondanám, hogy köszönöm de nem kérek segítséget és látogatást, majd ha kell szólok. És kulcsra fordítanám az ajtót, nem engedném be aki zavarkodik. Ha ennyi eszük sincs maguktól, akkor aki sértődik, csak tegye nyugodtan. Had hulljon a férgese.
2014. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, ezt családja válogatja... Nálunk nem volt szükség ilyenre, mert mindenkivel eléggé egy húron pendülünk. :)


A család nagyon nagy része a kórházban látogatott meg minket (sokuk orvos, pl. a férjem is, így a barátaink közül is jópáran beugrottak - 6 napig voltunk bent). Ez engem a legkevésbé sem zavart, császárom volt, jól elvoltam, örültem, ha jöttek, és érdeklődtek. Az első héten édesanyám, anyósom, az én és a férjem testvérei minden nap ugrásra készen várták, hogy szólunk-e, de nem jöttek át, csak amikor mi kértük. A második héttől nagyjából belerázódtunk a hármas létbe, akkor a család előtt már 0-24-ben nyitva állt az ajtó, két hetesen meg már vittük is a picinket hozzájuk. Barátok a hatodik héttől jöttek otthoni látogatóba. Addig hívni sem hívtak, hogy jönnének, és mi sem hívtuk őket, utána meg szépen sorban, általában hetente 2 közeli barát jött, kb. a lányunk 3 hónapos koráig. Utána csengett le a nagy "hullám", onnantól minden a régi kerékvágásban zajlott, plusz egy kismanóval.

2014. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem attól hogy más rokonai bolondok nem kell a tiédre is kivetíteni. Pl szomszéd veri agyerekét akkor te is verni fogod, persze hogy nem.


Alapból anyós sem beállított így hanem megkérdezte így eltudod mondani te mit szeretnél. Egyébként dokihoz is kell vinni,így nagyival sem árt a levegő első hetekben sem.

2014. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

sétálni? nem ráér az még?

nálunk nem volt ilyen, mindenki rendes volt. anyukám volt egyedül aki ott volt szopi alatt.

2014. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már jóval a szülés előtt megemlítettem többször a családban,hogy majd ha meglesz a baba,kb egy hónapig biztos nagyon összevissza lesz minden,de utána szívesen látunk látogatókat. Nem volt gond,a legtöbben maguktól is úgy gondolták,hogy nem csődülnek oda az első nap,és ha jöttek is,kb egy órát maradtak csak. Anyukám volt itt az elején két hetet segíteni,de az jól is jött. Egyedül anyósom volt az,aki párszor jött csak simán vendégeskedni,mikor mondjuk hulla fáradtan aludtam volna én is amikor a baba alszik. De elég morci voltam,így vette a lapot. Anyósodat nyugodtan világosítsd fel arról,hogy frissen a kórházból nem szokás sétálni vinni egy újszülöttet. Én úgy voltam vele, első nekem a gyerekem,ha egy felnőtt ilyenen megsértődik,hát majd megbékél idővel.

A többi,amit írtál,hát elég durva,ha ilyesmit csinált volna nálunk bárki,én biztos megmondtam volna,hogy nekem ez nem tetszik,vagy rászóltam volna,hogy betegen ne menjen a gyerek közelébe.

2014. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi meg tudtuk beszélni, hogy a kórházba és az első 6 hétben csak a legközelebbi rokonok jöhetnek, akikkel ugye "baciközösségben" élünk. Értem itt a szüleinket és a párom testvérét. De továbbra is szigorú szabály volt 3 hónapos koráig, hogy csak kézmosás után lehetett hozzányúlni, s a szoptatásnál csak a párom és anyukám lehetett jelen, hisz ez nagyon intim dolog.
2014. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!