Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szabályos kisbabát...

Hogyan szabályos kisbabát szállítani autóban?

Figyelt kérdés

1. Ha kettesben autózom a 3 hónapos babámmal, a babaülést beköthetem magam mellé előre, a menetiránynak háttal, ugye?

2. Ha többen utazunk, a babaülést a hátsó ülésen is menetiránynak háttal kell tenni? Van olyan szabály, hogy a vezető mögé vagy a másik oldalra kell-e tenni?



2012. máj. 18. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. ha nincs, vagy kikapcsolható a légzsák, akkor igen

2. igen, háttal kell.

nincs ilyen szabály, de az anyósülés mögött a legbiztonságosabb, tehát akkor is oda érdemes tenni, ha előre is tudnád.

2012. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. máj. 18. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
volt már egy hasonló kérdés, és ott sokan azt írták, hogy a sofőr mögött a legbiztonságosabb. De erre szabály nincs, hordozót menetiránynak háttal előre is lehet tenni, ha kikapcsolható a légzsák. Hátra pedig bárhova teheted, ott is háttal.
2012. máj. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Amikor ilyen kicsi volt a babám, akkor amikor egyedül utaztunk mindig mellém kötöttem be. Persze városban autóztunk csak. Itt a gyakorin viszont elmondtak mindenféle szemét anyának, hogyan gondolom, hogy mellém teszem a hordozót, meg akarom ölni a gyerekem. Végig ott utazott, amíg nem került át biztonsági ülésbe és akkor már kilátott a kocsiból hátul is és engem is látott. Mondjuk én úgy vagyok ezzel, hogy elolvasom mit írnak és azt fogadom meg, amit érzek, hogy tényleg úgy kell csinálni. Azért, mert valakik "nagy hangon" tudják hirdetni , amit gondolnak, még nem biztos, hogy az a szentírás. Ha annyira veszélyes volna, akkor eleve tilos is lenne előre bekötni.
2012. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak: azért írták, hogy előre nem kellene bekötni, mert sajnos az anyósülés a legveszélyesebb hely az autóban. A legtöbb halálos sérülést az anyósülésen ülő szenvedi el a balesetek során, és ezt nem egy, nem kettő statisztika bizonyítja. Épp ezért én soha nem kötöttem be előre, még akkor sem, ha csak ketten voltunk az autóban.

És hogy miért a vezetőülés mögötti hely a legbiztonságosabb? Mert a sofőr egy ütközés során automatikusan saját magát, a saját oldalát védi. Hát ezért.

2012. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt teljes mértékben megértem és igazat is adok!!! De én írtam is, hogy CSAK városban, kisvárosban közlekedek így vele! Ott azért ne haragudjatok, de nincs akkora esélye, hogy úgy karambolozok, hogy ilyen előfordulhasson. A városunkban nem is nagyon van karambol,1 évben talán 1-2, olyan pedig ahol valaki is meghalt az autóban, olyanról egyáltalán nem hallottam.
2012. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak: olvasd végig erre a kérdésre érkezett válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Csak egyetlen választ emelnék ki:

"Szerintem sem kifogás ez a 2-3 utcányi távolság. A baj akár a házad előtt is megtörténhet.

Tőlünk kb. ennyire volt az ovi. Pontosan a bejáratnál rohantak bele a férjem autójába. Szerencsére be voltak kötve a gyerekek."


Na ennyit arról, hogy "csak kisvárosban közlekedünk"...

2012. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. máj. 20. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Nos, szerintem az utcára se menjetek ki, mert akkor is történhet bármi. Ennyi erőből annak is ugyanannyi esélye van, hogy hátra kötöm be és éppen abba a felébe, a hátsó ajtóba mennek bele. Szóval kérdező ne utazz autóval!!!
2012. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért, de úgy örülök, hogy valaki írta. Kedves 5-ös válaszoló: én is így hallottam, hogy a sofőr mögött a legbiztonságosabb, mert a sofőr magát védi. De pl. ha olyan helyzet adódik, hogy a szembe jövők közül előz valaki és el akarom kerülni a frontális ütközést, a satu féken felül jobbra le húznám a kormányt (amennyire el tudom képzelni), ilyenkor viszont pont a mögöttem lévő autórész csattanna, nem? Nagy dilemmám. Mégegyszer bocsi az off miatt.
2012. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!