Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van-e valami íratlan szabály...

Van-e valami íratlan szabály arra, hogy milyen életszínvonalhoz milyen babakocsit kellene venni?

Figyelt kérdés

Gondolkodom egy Stokkén, mert nagyon tetszik, itt is több kérdésben írják. Nálunk nem kell terepen mennie és valahogy beleszerettem a dizájnjába. 280.000-be kerül kb., ez egyikünk egy havi fizetése.


Szerintetek ez olyan kérdés, mint az eljegyzési gyűrű, hogy a férjem kéthavi fizetését "illett" ráköltenie a gyűrűmre? A babakocsiból, ha 40 ezreset veszünk, akkor "fillér....-k" vagy "garasoskodók" vagy "álsznobok vagyunk"?


Ti mit gondoltok? Akkor is vesztek olcsó babakocsit, ha megtehetnétek, hogy drágábbat vesztek?



2014. máj. 30. 16:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
97%
Bolhából elefántot. Mindenki olyat vesz, amilyet szeretne és megtehet. Nem másoknak kell megfelelni, hanem magatoknak. Ha nektek nem gond az egy havi fizu ára a kocsira, vegyétek meg. Én személy szerint nem csak az árat, a kinézetet hanem a baba és a mama kényelmét is néztem. Nos, a Stokke pont az a tipus, amit a baba nem tud kihasználni mert kicsi és szűk. Volt szerencsém kipróbálni, nekem nem jött be.
2014. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
70%

igen,akkor is olcsót vennék ha sok pénzem lenne erre.

mi használtan vettünk "márkásat" nagyon olcsón,egyáltalán nem bántuk meg!!

én úgy vagyok vele,hogy tök mindegy mennyi van,a pénzt ésszel kell költeni,nem szeretek herdálni és erre tanítjuk a gyerekeket is.

Másrészről senkinek semmi köze hozzá mire költesz kevesebbet,többet!!

Minket pl lehet néha sznobnak néznek,mert nagyon márkás cuccba viszem a gyerekeket játszóra,csak éppen azt nem tudják,hogy ezeket ajándékba kapom külföldről...

2014. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez így baromság, olyan babakocsit vegyél ami tetszik, kényelmes és meg tudjátok venni. Senki nem fogja az életszínvonalatokhoz kötni a kocsitokat, bár lehet, hogy van, aki irigykedni fog, esetleg sznobnak tartani, de kit izgat? Jaaa, téged, ha ezen rágódsz :) Ha tetszik vegyétek meg a Stokkét, szerintem is menőn néz ki.
2014. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
95%

Inkább az lenne gondolom a lényeg,hogy mondjuk a babakocsiért ne kelljen más fontosabb dologról lemondani!

Ismerősömék megvették a 300 ezres babakocsit, de alapvető dolgokra (mellszívó, orrszívó stb) nem akartak költeni, mondván a babakocsi drága volt.

Nekünk 150 ezres babakocsink van. Szerencsére megtehettük és nem máshonnan vettük el. Jó döntés volt, imádjuk!

2014. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a kettőnk fizetése kb.180 ezer. Inkább azt mondanám "tipikus" dolognak,hogy milyen emberek kezdenek ilyen dolgokon agyalni.


Én tisztában vagyok az anyagi lehetőségeinkkel. Ha lenne rá keret sem vennék 100 ezernél többért,mert máshogy vagyok nevelve,ami a pénzkezelést illeti. Valószínűsítem,hogy használtat fogok venni. Barátnőm példájából okulva 1,5 éves a gyereke,de már a harmadik kocsit adta/vette meg ...ha azóta nem a 4.-et.De olyat is ismerek,akinek a gyereke ahogy felállt és ment egyedül már nem lehetett bele erőszakolni a kocsiba.


Eddig is felnőtt az emberiség luxus kocsik,luxus játékok és ruhák nélkül is. Anyámnál mai napig megvan az a babakocsi,amiben minket tolt, mind a hármunkat és még élünk.


Aki aszerint ítél meg,hogy " Ohh heee, mennyi pénzük van és ilyen csóró kocsit vettek!?" az ugyan olyan,mint a " Ohh heee, kenyérre nincs pénzük,de 250 ezres babakocsit vettek!?" . Ha tetszik és úgy gondolod telik rá, és szükséges, nem csak a fogyasztói társadalom diktálja beléd, hogy "Mit kell tenned!", akkor felőlem azt veszel amit akarsz.

2014. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

"Én tisztában vagyok az anyagi lehetőségeinkkel. Ha lenne rá keret sem vennék 100 ezernél többért,mert máshogy vagyok nevelve,ami a pénzkezelést illeti. " Ezt elmagyarázod? Nem értem.


Te is ugyanannyiért veszel arányaiban babakocsit, mint én, csak az összegek mások. Akkor én szórom a pénzt, te meg spórolsz?

2014. máj. 30. 17:12
 7/53 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk egy százassal nagyobb a havi kereset fejenként és 50-ért vettünk babakocsit használtan. Nem hiszem, hogy a kettőnek bármi köze van egymáshoz. Egyszerűen számunkra nem képvisel értéket a babakocsi. Más dolgokat tartunk fontosnak, és aszerint élünk. Ez csak egy babakocsi, nem érdekel a dizájnja, sem az, hogy milyen a márkája. A gyereknek legyen kényelmes, nekünk praktikus, aztán kész. Ennyi.
2014. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
78%

Megtehettük volna, hogy akár fél milliós babakocsit vegyünk, de nem tettük. Kaptunk egy használt Kunnert babakocsit. Amikor anyósom átjött elkezdte mondogatni, hogy ebbe még egy kiló tököt se tenne bele, nemhogy egy gyereket. Semmi baja nincs a kocsinak, elég masszív, jól bírja a zötykölődős terepet.

Szóval szerintem nincs ilyen, mindenki olyat vegyen, amilyen tetszik és amilyet megenged a pénztárcája.

2014. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a Stokke pont egy kifejezetten ocsmány kocsi... Hasonló mint a bevásárlókocsi, olyan semmilyen formája van. A férjem mondta, hogy "nézd már, milyen kib*szott béna kocsi! Ebbe raknak gyereket?! Instabilnak tűnik..." Mikor elárultam, hogy mennyibe kerül használtan (250eft) egy ilyen kocsi, annyit mondott rá, hogy már a csúfságot is meg kell fizetni? Minél rondább egy kocsi, annál drágább?!

Olyat veszel, amilyet akarsz... Kicsit nagyzolósra sikerült a kérdésed, de pont lesz*rom, hogy mennyi volt a gyűrűd, vagy mennyiért akarsz egy kocsit megvenni.... (Ja, és újonnan 280eft nem fogja futni, számolj még rá egy pár százast, mire téli nyári szetted lesz mindennel...)

2014. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
90%

Pont ezt akartam írni, hogy 280-ért egy használtat kapsz teljes felszereltséggel (nyári, téli szett, báránybőr betét, napernyő, stb). Ha ennyi pénzt akartok rákölteni, inkább vegyetek más márkát, de újat. Ha pedig ez tetszik, akkor tegyetek hozzá még 150ezret, de inkább 200ezret.


Hogy a kérdésre válaszoljak. Nincs íratlan szabály, jól élünk, a fizetésünk több, mint a tiétek, mégsem vennék 400-500ezerért babakocsit. A gyűrűm sem került a férjem kéthavi fizetésébe. (még jó, mert nem szívesen járkálnék olyan összegű gyűrűvel az ujjamon). De te tudod...

2014. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!