Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van hogy az...

Mennyi esélyem van hogy az első alkalommal mikor nem védekeztünk teherbe esek? Nagyon szeretnénk babát. Van rá esélyem? Szombaton voltunk együtt elötte 5. én jött meg.

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem.:)

Valakinek egy alkalom is elég, valakinek meg hónapokig kell próbálkoznia.

Mindenesetre, ha nem jön majd meg a következő vérzésed, akkor csinálj tesztet.

2014. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor érdemes tesztet csinálni ha nem jon meg?
2014. jún. 19. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal, ha nincs orvosi oka, kb 20 %, a becslések szerint.
2014. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint annak orvosi oka, hogy ne sikerüljön :). Tehát ciklusonként kb 20%
2014. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor érdemes, ha nem jön meg, vagy ha éppen megjön, de nem olyan, mint a szokásos, hanem jóval kevesebb a vérzés mennyisége, inkább barnázás van jelen, illetve kevesebb ideig tart. Mert az utóbbi terhesség mellett is előfordul.

Azért nem érdemes előbb tesztelni, mert a legbiztosabban akkor mutatja ki a teszt, ha már eltel annyi idő, hogy annyi HCG termelődjön a szervezetedben (ami alapján a terhességi tesztek működnek), ami alapján pozitív lesz a teszt, amennyiben terhességről van szó.

Korábban nem érdemes. Mert ha nincs elég HCG, akkor negatív lesz a teszt, de még lehetsz terhes. Vagyis elkeseredsz, hogy negatív, pedig nincs miért. Vagy ha ideje korán tesztelsz és pozitív lesz, de közben történik valami, ami miatt elmegy a baba, akkor meg beleéled magad, pedig sajnos valójában nem lesz mibe.

2014. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a felvilágositast sok segitseget kaptam :)a kor amugy mennyiben befolyasolja ?19 vagyok.és még annyit kerdeznek hogy jelek is csak par het mulva lesznek ha lesznek?:)
2014. jún. 19. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:

A terhességi tünetek azután jelentkezhetnek, ha megtörtént a beágyazódás és elkezdett az a bizonyos HCG nevű hormon termelődni. Van, akinek már akkor van tünete, amikor is éppen meg kellett volna jönnie, de nem jött (nálam ilyenkor erős mellfájdalom, mellérzékenység jelentkezett-másoknál ilyenkor lehet mindjárt megjön érzés is), azok a tipikus hányinger, émelygéses tünetek pedig később, a terhesség 6-7. hete környékén szoktak megjelenni, de vannak, akiknek ez már előbb is megjelenik akár (nekem 7 hetesen jöttek ezek a tünetek). Tehát amikor már tudtam, hogy terhes vagyok.

Szóval mire tüneteid lennének a terhességtől, addigra már a teszt is kimutatja a terhességet.

2014. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És a kor sem feltétlenül befolyásol bármit is.

Inkább az egyén egészségügyi állapota, szervezete, stb. Mert ha valakinek vannak olyan dolgok, amik nehezen "teherbe eshetővé" teszik, akkor az 19 évesen is akár előjöhet, míg ha valaki teljesen egészséges, minden adott, akkor lehet előbb teherbe esik 36 évesként, mint más, aki csak 19 éves, de mondjuk valami miatt nehezen jön neki össze a teherbeesés.

És hát ugye a terhességhez ketten kellenek, szóval az sem mindegy, hogy a fiúval-férfival mi a helyzet, vagyis az ő egészségügyi állapotával.:)

2014. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen nagyon sokat segitettel:) remelsm hamar osszejona a baba
2014. jún. 19. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!