Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka itt, aki úgy...

Van olyan anyuka itt, aki úgy gondolta a férjével, párjával együtt, hogy 1000%ra csak egy gyerekükre lesz, mert fizikailag és "idegileg" megterhelő volt az első babával az elején, de később mégis azt mondták, hogy belevágnak?

Figyelt kérdés

Fáradtak, kimerültek vagyunk, nehezen kezeljük, hogy nem tudjuk miért sír. Az elalvás is nehezen megy. Szóval szeretjük, imádjuk, de olyan emberek vagyunk, hogy talán a strapabírásunk kisebb, mint az átlagnak, nem igazán fizikailag, hanem lelkileg. Nem tudom érthetőbben leírni.

Na agyilag is elfáradtam, pedig nagy fogalmazó vagyok, voltam.


2012. dec. 16. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van az ember úgy néha, hogy elege van mindenből, és azt mondja többet sosem. Aztán múlik az idő, kipihenitek magatokat, és már elhalványodnak az álmatlan éjszakák, az a tehetetlen érzés, és a "most mit kellene tennem"

De ez nem csak a gyermekkel kapcsolatban van így, legyen az munka, vagy ha valakire megharagszol ,és azt mondod "többet hozzá sem szólok" meg "majd ezután másképp lesz" Aztán enyhülsz, és ujra belevágsz:) Érthető, teljesen ha ilyeneket érzel, de nyugi, szerintem az anyukák nagy rész érez ilyesmit, van aki többször, van aki kevesebbszer. Emlékszem, mi hárman vagyunk testvérek, és anyum sokszor mondta, hogy több nem lesz neki, meg hogy elege van, és világgá megy. Akkor tudtuk hogy békén kell hagyni kicsit:) Szóval csak nyugi, teljesen normális amit érzel. A szülés is megterhelő, még frissek az emlékek. Adj időt magatoknak.

2012. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Neha en is ugy gondolom, hogy eleg egy is, de aztan enyhulok es arra gondolok, hogy kell meg egy:D Most 2.5 eves a gyermekunk
2012. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm van így! 4 éves a fia, még

most is azt mondja, felakasztaná magát ha terhes lenne, bőven elég neki ez az egy, pláne így hogy dolgozik is, meg a házi munka, meg otthon a maszek munka...

2012. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
lehet mindig lesz vmi, amit nehezen kezelünk majd vele kapcsolatban
2012. dec. 16. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan "tökéletes" a bébim,nem volt hasfájós,1 hónapos kora óta átalussza az éjszakát,mégis azt mondtam nekem nem kell több.

Rohadtul aggódós voltam az első terhesség alatt,mindentől féltem,32.héten úgy volt meg kell császározni,mert rossz az áramlás,aztán nem akart befordulni,29.héten nyílni kezdtem,9 hetet feküdnöm kellett mozdulatlanul,pisilni mehettem csak ki.Ez mind megviselt.Aztán a szülés nagyon nehéz volt.A lényeg az,hogy itt van és egészséges,egy tündér,soha nem volt semmi probléma vele.Úgy éreztem,hogy nekünk elég egy,ő a mindenünk,imádjuk...

Aztán eltelt 3 és fél év,és akkor belém kapott a vágy egy újabb baba iránt.A nagylány 4 éves múlt szeptemberben,a kicsi lányunk 7 hetes.Ő is egy tündér,imádjuk,nagyon jó így.Problémamentes terhességem volt,és könnyű szülésem:-))

Ha szeretnél babát,akkor lesz,ha nem nem,hidd el eljön mindennek a maga ideje!

2012. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2,5 éves volt nagyobb, amikor belevágtunk a tesóprojektbe. Hát össze is jött elsőre. De komolyan, mikor jöttek a rosszullétek, közben meg "kezeljek" egy hisztit , aztán a nagy hasammal a játszira minden áldott nap...Na, akkor néhány gynege pillanatomban visszacsináltam volna az egészet . Aztán nagyon könnyű zsülésem volt, nagyon rossz volt az első 3 hónap, sírós baba volt...kelni hozzá, alig éltem, esküszöm az volt a nap fénypontja ha fürödni eljutottam, DE!!

most már 1 éves a kisebb, kezdenek rendeződni a napok, már halványodnak a "rossz" emlékek, és bár tudom lesz nála is hiszti+dackorszak, de valahogy könnyebben ellavírozok kettővel , tapasztaltabb, gyakorlottabb vagyok.

2012. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem szuper terhességem volt, könnyű szülésem volt, de az első félév kemény volt. Tudtam, hogy szeretnék majd még babát, de nagyon nem akkor. 6hós volt, amikor derűsebben gondoltam a kistesóra, de még mindig nem volt aktuális a babaproject. Most 28hónapos a nagy, 25hetes terhes vagyok. Már nagyon vágytunk rá, mire megfogant. De a nagyobb gyerkőccel már sokkal nyűgösebb ez a terhességem. Emiatt a férjem azt mondja, ne legyen több baba, de én ezek ellenére most is vágyom 3.-ra, majd újabb 3év múlva.
2012. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mikor megszületett a kislányom, akkor az első pár napban még milyen szép volt a világ :) aztán pár héttel később kibújt a szög a zsákból, hasfájós baba, nappal alvós, éjszaka bulizós baba, unalomból sírós baba és még folytathatnám. Akkoriban utáltam az egész világot, mindenki elmehetett a tudjuk hova, hagyjon engem mindenki békében stb. Most 3 éves a kislányom és így visszagondolva még mindig egy rémes időszak volt, de a mostani napok számomra a legszebbek, nem is tudom mi lenne a kislányom nélkül :) így érzem tökéletesnek magam, végre látom, hogy van miért van kiért felkelnem reggelente, és az együtt töltött időket is jobban élvezem, mint valaha gondoltam volna. Véletlen baba lett, ezért is mondom, hogy nem igazán gondoltam rá korábban, hogy mennyire teljessé teheti egy kicsi gyermek az ember életét. Bár jelenleg többet nem tervezek, ennek többek között az is az oka, hogy kislányom egyedül nevelem, a kistesóhoz pedig 2 ember kell :) de egyelőre mi tökéletesen megvagyunk így.
2012. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, mi így gondoltuk. Kislányom hasfájós volt és nem találtunk rá ellenszert. 3 hónapig csak sírt. Nekem meg ráadásul szülés utáni depresszióm is lett. Rengeteget sírtam amiatt, hogy ennyire béna vagyok, és nem megy minden tökéletesen. Meg is beszéltük a férjemmel, hogy egy gyerek bőven elég lesz.

Aztán most ott tartunk, hogy a lányom 2 éves kora előtt meg fog születni a tesója. Lehet, hogy vele is megint nehéz lesz az első időszak, de azért már jobban fel vagyunk készülve rá.

2012. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk így volt.A rengeteg éjszakázás, kórházazás öröklött betegség miatt, stb. stb.Aztán egyszer csak azt gondoltam, hogy jöjjön egy második.Mindenki megérdemel egy testvért.Hát nem tudtam hogy fogom bírni, de hála az égnek nagyon jól megy.29 hónap van a kettő között.A kistesó szerencsére egy angyal.Már 10 hónapos:D Egész éjjel alszik (mindig is aludt), nappal egyedül is elvan, szinte soha nem sír.Ezer szerencse, mert nekem még el kell látnom a 87 éves dédit, segítség pedig nincs.A mama most halt meg:( Őt is elláttam egy évig.Figyeld csak meg, egyszer eljön az a pont, amikor vágysz egy második gyerkőc után.

Kellemes Ünnepeket!

2012. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!