Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lassan 2 éves a lányom, nekem...

Lassan 2 éves a lányom, nekem pedig lejár a GYED, és munkába kell állnom. De nem tudom/nem is akarom vállalni a régi munkahelyemen, így új állás után kell néznem. Az önéletrajzomban hogy írjam az időszakokat?

Figyelt kérdés
2010-től (akkor kezdtem a munkahelyemen) meddig dolgoztam ott? (innen jöttem szülni 2012-ben) Ti hogy írnátok/írtátok?

2014. jún. 23. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Mivel amerikai tipusút kérnek szinte mindenhol, így a munkahelyeknél megjelölöd hogy pl. 2010.01.01 - 2012.01.01 XY Kft, Budapest - minőségellenőr. Stb. dátum szerint felsorolva, a legutolsó (ez a munkahelyed) legyen legfelül.


Az egyéb kategóriába pedig beírod a gyedet, ugyanígy.

2014. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy kéne írnod, hogy 2010-2012 XYkft valamilyen beosztás, 2012-2014 GYES

Az a baj, hogy szerintem nagyon sok munkahely alapból, hogy kisgyereked van már lapoz is tovább majd az önéletrajzok között..... Gondolom most kezditek majd a bölcsit, ahol sokminent elkap majd, ezt a munkáltatók is tudják. Esetleg hangzotasd, hogy nagyszülők, párod aktívan tudnak segíteni, sőt idáig is sokat segítettek mikor valamiért el kellett menned valahová.

2014. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én csak azt írtam be, mikortól dolgoztam az adott helyen, és a nagykötőjel után nem írtam záródátumot hiszen a gyed és gyes alatt is ott vagyok „állományban” (tehát pl: 2002–). Nyilván, ha csak 3 év után nem mennél vissza a régi helyedre, akkor azzal az időponttal kellene lezárnod az ott töltött időintervallumot.
2014. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
(Bocs, kicsit off, de ha mégis be kívánod írni, hogy gyeden voltál – ami szerintem teljesen felesleges –, akkor így írd: gyed, mert az elterjedt nagybetűs írásmóddal ellentétben ez a helyes!)
2014. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írnám bele az önéletrajzomba a gyereket. Attól, hogy gyeden vagy, még ott dolgozol.
2014. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szeritnem se írd bele a gyedet, ha érdekli őket akkor úgyis megkérdezik van-e gyereked. Ha beírod, lehet be sem hívnak.
2014. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-mas válaszolóval értek egyet: a munkaviszonyod 2010-ben kezdődött, és jelenleg is tart, tehát az önéletrajzba én is így írnám: 2010-

Azt hogy jelenleg gyeden vagy, szerintem is elég az állásinterjún elmondani, de nagy hangsúlyt itt sem fektetnék rá, elvégre ez a karrieredről és nem a családi életedről szól: nem kell rágörcsölni.

2014. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!