Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A ti babátokat...

Anyukák! A ti babátokat szokták kisfiúnak nézni holott kislány, ill. fordítva? Hogy lehet ezt jópofán lereagálni?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám, tudom, hogy ilyenkor még sokaknak minden baba egyforma, de akkor is... A minap is sétáltunk - vanília színű babakocsi, baba alatt rózsaszín mintás pléd, a lányomon élénkrózsaszín rugi, kezében egy piros-narancs nyuszi, babakocsin pedig egy rózsaszín virágos pelus napellenzőnek.

Két öreglány is megállított:

1. De szép kisfiú! - wtf???

2. De szép baba! Kisfiú vagy kislány? - szerinted???


Csak én fogok ki vakokat vagy ti is? Mit szoktatok mondani?


2014. jún. 23. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat is ( 2 hónapos) rendszeresen fiúnak nézik full rózsaszínben is,és van aki tök magabiztosan mondja,hogy " ugye fiú ? " Nekem sem tetszik,de nem tudok mit csinálni,vannak ilyen idióták,akik csak néznek,de nem látnak...
2014. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem már 2 éves a fiam, de annyira szép (tényleg, sokan mondták már, teljesen idegenek is), szabályos arca, dús haja és hatalmas szempillái vannak, hogy nemrég is megkérdezte egy bácsi, hogy "ugye, kisfiú?" (szóval azért sejtette, de nem volt benne biztos). Mindezt úgy, hogy a gyerek fiús ruhákban hasított egy 2 kerekű sportmotoron :-). Kisebb korában 2-3 néni kérdezte meg, hogy kisfiú-e vagy kislány. Engem nem zavart, megmondtam, hogy fiú.
2014. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Unokahúgom 5 éves koráig megszólásig egy fiúra emlékeztetett. Őt az anyja mindig szaloncukornak öltöztette éppen ezért, szőke haját hagyták csak emiatt megnőni (szemébe lógott meg ilyenek), folyton karkötő volt rajta már babakorától, meg hajpánt a hajában.


Aztán egyszer egy néni: miért van hajpánt egy kisfiún, csak nem egy kis focista?:D


haha, szóval ha egy gyerek fiúnak néz ki, hiába adsz rá bármit, azt hiszik majd, hogy fiú:))

2014. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a fiam lassan egyéves, de még sosem nézték lánynak. pedig még a bátyám kislányától örökölt "határeset" ruhadarabjai is vannak, pl tűzpiros prémes kapucnis télikabát.


ettől függetlenül létező jelenség, sok kisbabás ismerősöm panaszkodik, h mintha direkt irritálni akarnák őket ezzel

2014. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Nahát, miért van rózsaszínben ez a kisfiú?"

Tán azért, mert nem kisfiú.

Mellékesen egy kb. 15 éves srác kérdezte. :)

2014. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Az én fiamra is szokták mondani, hogy :"milyen szép kislány " ,pedig fiúsan, vagányan öltöztetem.

Engem nem zavar, mosolygok rajta egyet.

:D

2014. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

valószínűleg a 3-as adta meg a választ. most, h így olvasgatlak benneteket, nekem is mondták már, h "nem téveszt meg a lányos ruha, lerí, h kisfiú". csak nálunk tényleg így is van. egy gyors sétára simán ráadom az unokanővér "I'm mum's little girl" felíratú felsőjét és mégis... :)


4.

2014. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, folyamatosan ezt csinálják. Fiamra anno full kékben. Kisfiú vagy kislány. Most lányomra full rózsaszínben. Fiú?

Mit lehet mondani? Ne foglalkozz vele, nagy az Isten állatkertje.

2014. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jajj engem is kiborítanak ezzel. 5 hónapos lányomról is mindig megkérdezik, hogy fiú-e, persze ha uniszex ruhában van, akkor oké, de rózsaszín virágosban is ugyanez van. Én sem értem minek csinálják, ha érdekli őket miért nem kérdezik meg a nevét inkább?
2014. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, mondjon csak annyit, hogy cuki baba, hogy hívják? Egyből kiderülne...

De igyekszem mindig mosolyogva válaszolni, hogy ez bizony egy kislány, csak már néha nem olyan őszínte az a mosoly.

2014. jún. 23. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!