Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A ti babátokat...

Anyukák! A ti babátokat szokták kisfiúnak nézni holott kislány, ill. fordítva? Hogy lehet ezt jópofán lereagálni?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám, tudom, hogy ilyenkor még sokaknak minden baba egyforma, de akkor is... A minap is sétáltunk - vanília színű babakocsi, baba alatt rózsaszín mintás pléd, a lányomon élénkrózsaszín rugi, kezében egy piros-narancs nyuszi, babakocsin pedig egy rózsaszín virágos pelus napellenzőnek.

Két öreglány is megállított:

1. De szép kisfiú! - wtf???

2. De szép baba! Kisfiú vagy kislány? - szerinted???


Csak én fogok ki vakokat vagy ti is? Mit szoktatok mondani?


2014. jún. 23. 14:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

De kérdező, miért zavar téged? Mert nem gondolják, hogy azért van a gyerek szaloncukornak öltöztetve, mert lány? Ne érts félre, megértem, hogy ez idegesíthet téged, de miért?

Mi az oka, hogy ez frusztrációt okoz?


Az én nevemet pl. mindig elírják, mégsem veszem ennyire magamra.


3. voltam

2014. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azért zavar, mert szerintem tök egyértelmű, hogy egy lányzót tologatok. De azért nem frusztrál, teljesen együtt tudok élni vele, csak annyira furcsa, nem gondoltam, hogy ilyen sokan fognak rákérdezni...
2014. jún. 23. 15:15
 13/17 anonim ***** válasza:

még mindig fenntartom azt, amit a 3. hozzászólásomban írtam, mások fiúnak látják őt, és elsősorban a szemüknek hisznek, nem a ruháinak.


az unokahúgom 100%-ban Woody Harrelson hasonmás volt gyerekkorában, mindenki fiúnak nézte, pedig tényleg olyan volt, mint akit lehánytak a Szíves bocsok.:)))

2014. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A fiamat is lánynak nézték 1,5-2 évesen, napirenden. Loknis haja volt, nem túl hosszú, de nem is 1 centisre nyíratva. Hiába adtam én rá zöld meg kék ruhákat, állandóan lelányozták. Én meg mindig a nevén szólítottam és többen kaptak egyszerre a fejükhöz, hogy jééé, fiúúú? Majd elmúlik. Szerencsére a húgát nem nézik fiúnak :) (Az volt az indok a lelányozók részéről, hogy mert a haja nem rövid. Hát nem.)
2014. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
Miért "nagy az Isten állatkertje"??! Egyszerűen csak az arcukat nézik, nem azt, hogy milyen színben vannak... Nem tudom, miért olyan hihetetlen ez.
2014. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jaj a fiam rendszeresen nézik lánynak,tudni kell,hogy még a cumija is kék,vagy zöld vagy átlátszó volt mindig igaz a babakocsija bordó és fekete volt de úgy gondolom ez uniszex szín,mindig fiúsan van öltöztetve a haja rövid, az arca teljesen fiús, jó babaként azért mondhattam volna,hogy lány mert szép arca van, de ahogy nőtt egyre jobban látszik,hogy csak fiú lehet. Mégis sokszor kérdezik kisfiú vagy kislány? Oké értem én,hogy egy babánál nem egyértelmű mert sokan öltöztetik fiúnak a lányukat vágják rövidre a hajukat, de azért egy kisfiúnál már csak látszik.
2014. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
ja már 3 éves és még előfordul,pedig őszintén sosem adtam rá egy db lányos ruhát sem a haja sem volt sosem hosszú,de hosszúak a szempillái,és bájos arca van ebből következtetnek rá,de azért nem midnenki
2014. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!